Ceturtdiena,
13.jūnijs 2024
Vārda dienas: Ainārs, Uva, Zigfrīds, Ярема, Антон Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Vide

Naujenes pagastā izskalots dūņu lauka atjaunotais aizsargvalnis

21.02.2022 daugavpilszinas.lv


SIA "Daugavpils ūdens" dūņu lauka "Križi" teritorijā Naujenes pagastā, Augšdaugavas novadā, konstatēta atjaunotā aizsargvaļņa lokāla izskalošanās, kas notikusi sniega kušanas un nokrišņu ietekmē, informē Lsm.lv.


Kā aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta pārstāvis Guntis Meisters,
vidē noplūduši aptuveni 130 kubikmetru dūņu un nokrišņu ūdens maisījuma.


Vaļņa nobrukumus jau ir novērsts un noplūde apturēta.


Meisters pavēstīja, ka noplūde lokalizēta sauszemes ieplakā, nenonākot līdz virszemes ūdens objektiem, jo SIA "Daugavpils ūdens" kopā ar sanācijas firmu "VentEko" nekavējoties uzsāka noplūdes lokalizēšanas pasākumus, izveidojot dūņu ūdens maisījuma uztveršanas un pārplūdes sistēmu, kura darbojas kā attīrīšanas iekārtas.


Tika izrakti divi dūņu-ūdens maisījuma uztveršanas grāvji ar nosēdbaseinu, veikta dūņu ūdens maisījuma atsūknēšana no izveidota nosēdbaseina un transportēšana uzglabāšanai citā dūņu kartē. Pēc Valsts vides dienesta pārstāvja paustā, piesārņojuma uztveršanas un pārplūdes sistēma patlaban darbojas efektīvi un tiks izmantota kā pagaidu risinājums sniega kušanas laikā. Ir veikta virszemes ūdeņu kvalitātes kontrole.


Meisters uzsvēra, ka saskaņā ar jau iepriekš izstrādāto neatliekamo avārijas seku likvidācijas pasākumu programmu, pavasarī plānots aktualizēt turpmākos avārijas seku novēršanas pasākumus.


KONTEKSTS:

2021.gada 25.novembrī no dūņu laukiem "Križi" vaļņa nobrukuma rezultātā vidē noplūda 14 000 kubikmetru dūņu, radot piesārņojumu blakus esošajā meža teritorijā un Stropes, Līksnas upēs. Pēc dūņu lauku valdītāja SIA "Daugavpils ūdens" izpildīto neatliekamo darbu izvērtēšanas un visu veikto analīžu rezultātiem, Valsts vides dienests veicis videi nodarītā kaitējuma aprēķinu, komersantam uzdots valsts budžetā iemaksāt 10 463 eiro.

Foto, informācija: Lsm.lv

 

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Biedrība Cita Daugavpils aicina uz noslēdzošo domnīcu Ķīmijas apkaimē
Ja daugavpils ir citadaka.. jo pasi latgali ir citadaki...daudz citadaki..vienkarsaki sirsnigaki un viedaki.kuri turas kopaa sanak kopaa lai butu kopaa.macitos un dalitos.pieredzee..pie tam ari dome ir citadaka..kurai pirmajaa vietaa ir cilveki..un .tas ir loti daudz. Sīkāk...
Aicina pieteikties Augšdaugavas novada pašvaldības stipendijām
Jauki. Sīkāk...
Jauniešu vasaras ietvaros norisināsies tikšanās ar Mairi Briedi
Nan patik mairis briedis iists viriskis un boksa zvaigzne..jauniesi bus priecigi vinu satikt.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top