Svētdiena,
1.Oktobris 2023
Vārda dienas: Lāsma, Zanda, Zandis, Спиридон, София, Ариадна, Ирина Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Vide

Daugavpilī ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu attīstīta tramvaju satiksmi un iepirks 47 jaunus, videi draudzīgus autobusus

02.02.2022 daugavpilszinas.lv

Lai veidotu komfortablu un videi draudzīgu pilsētas sabiedrisko transportu, Daugavpilī tiek īstenoti vairāki tramvaju līniju būvniecības un pārbūves projekti, iepirkti jauni tramvaji un videi draudzīgi autobusi. Sabiedriskā transporta attīstīšanai a
r Satiksmes ministrijas atbalstu piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.
“Ar gandarījumu skatos uz jau padarīto Daugavpils sabiedriskā transporta attīstīšanai, veidojot to iedzīvotājiem ērtāku, komfortablāku un pieejamāku,” saka satiksmes ministrs Tālis Linkaits. “Tramvajs atkal ir kļuvis pieprasīts kā moderns un videi draudzīgs transports. Tāds tas arī būs nākamajās desmitgadēs, jo ir svarīgi pilsētās mazināt transporta radīto trokšņu līmeni un gaisa piesārņojumu, sastrēgumos pavadīto laiku. Ar tramvaja integrēšanu kopējā pilsētas sabiedriskā transporta sistēmā un jaunajiem pilsētas autobusiem būs redzami uzlabojumi sabiedriskajam transportam un ceru, ka iedzīvotāji tos novērtēs un biežāk izmantos ikdienas braucieniem.”

Janvārī ir noslēgusies gadu ilgusī tramvaju līnijas pārbūve posmā Parādes iela – Cietokšņa iela – Cietoksnis. Līdz ar līnijas pārbūvi un kontakttīklu nomaiņu 1,5 km garumā ir nodrošināta mūsdienīga tramvaju elektroapgādes sistēma un tramvaju kustības regularitāte. Tramvaja kustība ir kļuvusi līdzenāka, drošāka un ātrāka.

Veidojot jaunu tramvaja līniju, turpinās būvniecība Vaiņodes ielas posmā 1,9 km garumā. Līnijas izbūve paredzēta līdz 2023. gada jūnija beigām. Tā savienos divas pilsētas apkaimes - Ķīmiķu rajonu un Stropus. Cietokšņa ielas un Vaiņodes ielas tramvaju līniju būvniecībai kopumā ir piešķirts ES fondu finansējums 10 milj. eiro apmērā.

Paplašinot tramvaja maršrutu tīklu, Daugavpilī no 24. janvāra kursē 4. tramvajs pa jaunizveidoto maršrutu no Maizes kombināta uz dzelzceļa staciju. Tas Jaunbūves apkaimes iedzīvotājiem ļauj nokļūt pilsētas centrā un atpakaļ bez nepieciešamības pārsēsties citā sabiedriskajā transportā.
Pagājušajā gadā noslēdzās nozīmīgs attīstības projekts, kura ietvaros notika jaunas tramvaju līnijas izbūve 2,26 km garumā posmā 18. novembra iela – Veselības iela – Stropu ciems Daugavpilī, kā arī veikta tramvaju līnijas pārbūve 2,06 km garumā posmā Vienības iela – Stacijas iela, ieskaitot 18. novembra un Ventspils ielu krustojumu, un iegādāti astoņi jauni zemās grīdas tramvaji. Projekta kopējās izmaksas ir 15,29 milj. eiro, t.sk. ES fondu finansējums 12,99 milj. eiro.

Decembrī Centrālā finanšu un līgumu aģentūrā iesniegts izvērtēšanai projekts, kas paredz līdz 2023. gada beigām jaunas tramvaju līnijas izbūvi 2,10 km garumā pilsētas centra posmā no esošā tramvaju galapunkta Stacija savienojumam ar Cietoksni, esošo tramvaja līniju posmu Smilšu ielā, Jātnieku ielā un 2. maršrutā 4,5 km garumā pārbūvi, kā arī sešu jaunu tramvaju vagonu iegādi. Kopējais ES fondu finansējuma atbalsts ir 23,18 milj. eiro.

Ar ES fondu finansējuma atbalstu kopsummā 12,75 milj. eiro apmērā līdz 2023. gada beigām Daugavpilī plānots iegādāties 47 videi draudzīgus autobusus. Novembrī noslēgts līgums par 20 jaunu CNG (darbināmus ar saspiesto dabasgāzi) autobusu iegādi līdz 2022. gada decembrim. Savukārt tuvākajā laikā tiks noslēgts līgums par vēl 15 jaunu videi draudzīgu autobusu iegādi. Papildus līdz 2023. gada beigām ar ES fondu finansējuma atbalstu kopsummā 2,75 milj. eiro apmērā plānots īstenot vēl vienu projektu par 12 jaunu, videi draudzīgu autobusu iegādi. 

Foto: Daugavpilszinas.lv, Daugavpils
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Vienības nama Tradīciju mājā svinēs Rudenājus
Interesants un jauks pasakums..
Rudenaaji...citur tos sauc par mikeliem.ja lauku darbi jau tuvojas izskanai..labiba.tupeni novakti..vel kaposti bietes uz lauka..vel silti veji pus gluzi kaa julihja viduu.cilveki staiga vasaras apgerbas.kaut gan mikelitis nak ar salnam...vis vel prieksaa.jasteidz kirbjus novakt.rudenaaji ieseti lauki zali...saule spoza..un ko cilvek tu gribi..lai vasara butu muziga...ari tu reiz no vinas nogurtu..visiem jatpusas un jaapabust ari tumsaa..bet ari ta hav muziga..saules celss to aizraidis... Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Un tomer mans liekaakais sapnis ur aizbraujt uz latgali dzervenees..vai jus varat man nosaukt kadu labu dzervenu purvu.
Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Paslaik man ir daudz darba un nevaru piedalities nekados pasakumos...stadu zemenes lasu dzervenes un braucu uz tirgu..vel aboli jalasa...tikai ziemaa leduspuke sedes loga ruutii..un petis so trako launo noguruso pasauli..ka briesmigu iisfilmu man taa atgadina notikumi pasaulee..bet ceru ka tas hebus gadiem gars serials kaa hamelionu rotalas..bet tikai iisfilma kaa briesmigs sapnis..kurs paliks vesturee...bet varbut vestures vairs hebus jo hebus skatitaju...un tomer gribas cetret un skatities skaistas filmas..par cilveku likteniem sajutam pardzivojumiem cauri laikmetiem brienot..lotgolisi ejiet uz kino seansiem ja jums ir laiks Sīkāk...
facebook draugiem
Top