Piektdiena,
19.jūlijs 2024
Vārda dienas: Digna, Jautrīte, Kamila, Антон, Валентин, Василий, Ульяна Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Vide

Pabeigta vidē noplūdušo dūņu savākšana dūņu laukos "Križi"

29.12.2021
Ir pabeigti neatliekamie darbi pie vidē noplūdušo dūņu savākšanas, lai likvidētu novembra beigās Auģsdaugavas novadā dūņu laukos "Križi" notikušās avārijas sekas, informē Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Jalinska.

Laikā no 27. novembra līdz 22. decembrim savākti un uz drošu novietni nogādāti vairāk nekā 13 000 kubikmetru dūņu grunts maisījuma. Lai uzraudzītu turpmāko situāciju, turpināsies virszemes ūdeņu monitorings Stropes upē, norādīja VVD.

SIA "Daugavpils ūdens" kopš avārijas dienas veicis neatliekamos pasākumus, savācot vidē nonākušo piesārņojumu.

Lai izdarītu secinājumus par avārijas rezultātā radītā kaitējuma ietekmi uz zivju resursiem un virszemes ūdensobjektu - Stropes un Līksnas upes - ekoloģisko kvalitāti, tiks veikta zivsaimnieciskā ekspertīze.

Zivju bojāeja piesārņojuma skartajās teritorijās nav konstatēta. Vienlaikus jāņem vērā, ka avārijas radīto seku ietekme uz virszemes ūdeņu ekosistēmu vērtējama ilgstošākā laika periodā, paaugstinoties gaisa temperatūrai un iestājoties veģetācijas periodam, norādīja Aija Jalinska.

Kā vēstīts, šī gada 25.novembrī dūņu laukos "Križi", Augšdaugavas novada Naujenes pagastā, nobrūkot piektās dūņu krātuves apvaļņojuma posmam, notekūdeņu dūņas tajā skaitā ar lietus ūdeņiem sajauktas dūņas izplūda vidē. VVD uzsver, ka avārijas rezultātā radītais vides piesārņojums vērtējams kā lokāla līmeņa - gan no skartās teritorijas, gan piesārņojuma ietekmes uz vidi aspekta.

Būtiskākā notekūdeņu dūņu daļa lokalizējās esošajā reljefa pazeminājumā, meža zemē. 

Kopumā ar notekūdeņu dūņām un dūņu - ūdens sajaukumu piesārņoti piecu zemes īpašumu sauszemes teritorija aptuveni piecu hektāru (ha) platībā. Ar notekūdeņu dūņām un dūņu - ūdens sajaukumu tika piesārņota Stropes upe 3,3 kilometru (km) garumā, kurā piesārņojums nonāca pa meliorācijas grāvi, kā arī ir piesārņota Līksnas upe no Stropes ieplūdes vietas līdz tās ietekai Daugavā 26,81 km garumā.

Kā ziņo LSM.lv pieejamā informācija, pēc SIA "Daugavpils ūdens" izpildīto neatliekamo darbu izvērtēšanas un visu veikto analīžu rezultātiem, ņemot vērā ūdensobjektu ķīmisko kvalitāti, VVD novērtēs videi nodarīto kaitējumu, kā arī izvērtēs nepieciešamību veikt turpmākus sanācijas darbus avārijas skartajā teritorijā. 
Nepieciešamo sanācijas darbu apjoms un izpildes laiks vēl tiks vērtēts. 

Foto: Ivars Soikāns/LETA
LSM.lv/Daugavpilsziņas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top