Svētdiena,
1.Oktobris 2023
Vārda dienas: Lāsma, Zanda, Zandis, Спиридон, София, Ариадна, Ирина Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Vide

Pabeigta vidē noplūdušo dūņu savākšana dūņu laukos "Križi"

29.12.2021
Ir pabeigti neatliekamie darbi pie vidē noplūdušo dūņu savākšanas, lai likvidētu novembra beigās Auģsdaugavas novadā dūņu laukos "Križi" notikušās avārijas sekas, informē Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Jalinska.

Laikā no 27. novembra līdz 22. decembrim savākti un uz drošu novietni nogādāti vairāk nekā 13 000 kubikmetru dūņu grunts maisījuma. Lai uzraudzītu turpmāko situāciju, turpināsies virszemes ūdeņu monitorings Stropes upē, norādīja VVD.

SIA "Daugavpils ūdens" kopš avārijas dienas veicis neatliekamos pasākumus, savācot vidē nonākušo piesārņojumu.

Lai izdarītu secinājumus par avārijas rezultātā radītā kaitējuma ietekmi uz zivju resursiem un virszemes ūdensobjektu - Stropes un Līksnas upes - ekoloģisko kvalitāti, tiks veikta zivsaimnieciskā ekspertīze.

Zivju bojāeja piesārņojuma skartajās teritorijās nav konstatēta. Vienlaikus jāņem vērā, ka avārijas radīto seku ietekme uz virszemes ūdeņu ekosistēmu vērtējama ilgstošākā laika periodā, paaugstinoties gaisa temperatūrai un iestājoties veģetācijas periodam, norādīja Aija Jalinska.

Kā vēstīts, šī gada 25.novembrī dūņu laukos "Križi", Augšdaugavas novada Naujenes pagastā, nobrūkot piektās dūņu krātuves apvaļņojuma posmam, notekūdeņu dūņas tajā skaitā ar lietus ūdeņiem sajauktas dūņas izplūda vidē. VVD uzsver, ka avārijas rezultātā radītais vides piesārņojums vērtējams kā lokāla līmeņa - gan no skartās teritorijas, gan piesārņojuma ietekmes uz vidi aspekta.

Būtiskākā notekūdeņu dūņu daļa lokalizējās esošajā reljefa pazeminājumā, meža zemē. 

Kopumā ar notekūdeņu dūņām un dūņu - ūdens sajaukumu piesārņoti piecu zemes īpašumu sauszemes teritorija aptuveni piecu hektāru (ha) platībā. Ar notekūdeņu dūņām un dūņu - ūdens sajaukumu tika piesārņota Stropes upe 3,3 kilometru (km) garumā, kurā piesārņojums nonāca pa meliorācijas grāvi, kā arī ir piesārņota Līksnas upe no Stropes ieplūdes vietas līdz tās ietekai Daugavā 26,81 km garumā.

Kā ziņo LSM.lv pieejamā informācija, pēc SIA "Daugavpils ūdens" izpildīto neatliekamo darbu izvērtēšanas un visu veikto analīžu rezultātiem, ņemot vērā ūdensobjektu ķīmisko kvalitāti, VVD novērtēs videi nodarīto kaitējumu, kā arī izvērtēs nepieciešamību veikt turpmākus sanācijas darbus avārijas skartajā teritorijā. 
Nepieciešamo sanācijas darbu apjoms un izpildes laiks vēl tiks vērtēts. 

Foto: Ivars Soikāns/LETA
LSM.lv/Daugavpilsziņas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Vienības nama Tradīciju mājā svinēs Rudenājus
Interesants un jauks pasakums..
Rudenaaji...citur tos sauc par mikeliem.ja lauku darbi jau tuvojas izskanai..labiba.tupeni novakti..vel kaposti bietes uz lauka..vel silti veji pus gluzi kaa julihja viduu.cilveki staiga vasaras apgerbas.kaut gan mikelitis nak ar salnam...vis vel prieksaa.jasteidz kirbjus novakt.rudenaaji ieseti lauki zali...saule spoza..un ko cilvek tu gribi..lai vasara butu muziga...ari tu reiz no vinas nogurtu..visiem jatpusas un jaapabust ari tumsaa..bet ari ta hav muziga..saules celss to aizraidis... Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Un tomer mans liekaakais sapnis ur aizbraujt uz latgali dzervenees..vai jus varat man nosaukt kadu labu dzervenu purvu.
Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Paslaik man ir daudz darba un nevaru piedalities nekados pasakumos...stadu zemenes lasu dzervenes un braucu uz tirgu..vel aboli jalasa...tikai ziemaa leduspuke sedes loga ruutii..un petis so trako launo noguruso pasauli..ka briesmigu iisfilmu man taa atgadina notikumi pasaulee..bet ceru ka tas hebus gadiem gars serials kaa hamelionu rotalas..bet tikai iisfilma kaa briesmigs sapnis..kurs paliks vesturee...bet varbut vestures vairs hebus jo hebus skatitaju...un tomer gribas cetret un skatities skaistas filmas..par cilveku likteniem sajutam pardzivojumiem cauri laikmetiem brienot..lotgolisi ejiet uz kino seansiem ja jums ir laiks Sīkāk...
facebook draugiem
Top