Pirmdiena,
15.aprīlis 2024
Vārda dienas: Aelita, Gastons, Поликарп, Тит, Мария Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Veselība

Darbu zobārstniecības poliklīnikā var uzsākt 2 pašvaldības stipendiāti

05.04.2024

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība, rūpējoties par valsts apmaksātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību, īpaši mazajiem pacientiem, turpina īstenot stipendiju programmu topošajiem zobārstiem. 28. martā Domes kārtējā sēdē deputāti pieņēma lēmumu par ieguldījumu SIA “Daugavpils zobārstniecības poliklīnika” pamatkapitālā, kas ļaus nodrošināt stipendiju izmaksu vēl vismaz līdz 2027. gadam, piesaistot arvien jaunus stomatoloģijas speciālistus.

Dodoties dabā, esiet uzmanīgi - ērces kļūst aktīvas

03.04.2024

Ērču aktivitātes sezona Latvijā parasti ilgst no aprīļa sākuma līdz oktobra beigām, bet labvēlīgos meteoroloģiskajos apstākļos var būt garāka. Ērces kļūst aktīvas, kad sniegs nokūst un gaisa temperatūra pārsniedz +3-5°C grādus. 

Latvijā izrakstītas e-receptes zāles varēs iegādāties citās ES valstīs

20.03.2024

Lai nodrošinātu iedzīvotājiem iespēju iegādāties savas e-receptes zāles citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, Latvija sākusi pārrobežu e-recepšu datu apmaiņu ar noteiktām valstīm, informēja Nacionālais veselības dienests (NVD). E-receptes zāles jau var iegādāties Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Čehijā, Portugālē un Spānijā, un pakāpeniski šo valstu skaits palielināsies, informē Lsm.lv.

Saslimstība ar gripu Latvijā saglabājas nemainīga

07.03.2024

Latvijā pagājušās nedēļā salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu samazinājies inficēto un arī slimnīcās ārstēto Covid-19 pacientu skaits, tomēr saslimstība ar gripu turpina turēties iepriekšējo nedēļu līmenī, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Pieņemšanas atsāk vēnu ārsts (flebologs) asinsvadu ķirurgs2

07.02.2024

Daugavpils Centra poliklīnikā pēc gada pārtraukuma atsāk pieņemšanas Vēnu ārsts (flebologs) asinsvadu ķirurgs Dr. Juris Rīts.

Gripa: augstākā saslimstība – bērniem līdz 4 gadu vecumam

25.01.2024

Pagājušās nedēļas laikā (līdz 21. janvārim) turpināja pieaugt saslimstība ar gripu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju monitorings.

Valsts asinsdonoru centrs aicina ziedot asinis

11.01.2024

Lai gan aizvadītajā gadā visā Latvijā bijusi rekordaugsta donoru aktivitāte - iedzīvotāji ziedojuši asinis 59 720 reizes, šis gads sācies ar nepieciešamību papildināt Valsts asins donoru centra asins komponenšu krājumus.

Pieaug saslimstība ar gripu2

28.12.2023

Kamēr inficēto un stacionēto Covid-19 pacientu skaits pagājušajā nedēļā stabilizējies, pakāpeniski pieaug saslimstība ar gripu, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Vienlaikus SPKC norāda, ka gripas izplatība nav pārsniegusi epidēmisko sliekšņa līmeni, tāpēc šobrīd ir piemērots brīdis vakcinācijai pret gripu. Tikmēr notekūdeņu monitorings uzrāda jauna Covid-19 vīrusa paveida HV.1 izplatību visā Latvijas teritorijā.

Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas svētku brīvdienās2

21.12.2023

Pirms gaidāmajām Ziemassvētku un Jaungada brīvdienām Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām vienkāršu un akūtu saslimšanu gadījumos, kā arī gadījumos, kad ārsta palīdzība ir nepieciešama steidzami.

DRS: Kā sagatavoties konsultācijai ar ārstu par osteoporozi

13.12.2023

Daugavpils Reģionālā Slimnīca aicina - Nāciet uz konsultāciju sagatavoti!

Palīdzi piepildīt DROSMES KASTI un dot prieku bērniem!3

06.12.2023

Katru dienu mūsu pilsētas bērni, kā arī mazie pacienti no tuvākajiem novadiem, ārstējas Daugavpils reģionālās slimnīcas Bērnu nodaļā un Bērnu infekciju nodaļā.

Latvijā pieaug ar Covid-19 mirušo cilvēku skaits1

22.11.2023

Latvijā pagājušajā nedēļā pieaudzis Covid-19 mirušo un arī slimnīcā ievietoto pacientu skaits, smagā stāvoklī esošu pacientu skaits ir stabils, liecina gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti. Saslimstība ar gripu saglabājās zemā līmenī.  

Māmiņu skolas lekciju saraksts novembrī1

31.10.2023

Māmiņu skola notiks klātienē – Daugavpils Reģionālās slimnīcas (DRS) Sieviešu klīnikas konferenču zālē 4. stāvā. 

Latvija Covid-19 un pērtiķu bakas svītro no bīstamo infekciju saraksta

24.10.2023

Ņemot vērā, ka slimības Covid-19 izraisītājs mutējot vairs nav radījis vīrusa paveidu, kas radītu lielu apdraudējumu sabiedrības veselībai un smagāku slimības gaitu, valdība otrdien, 24. oktobrī, lēmusi Covid-19 svītrot no bīstamo infekcijas slimību saraksta.

Māmiņu skolas lekciju saraksts oktobrī

28.09.2023

Māmiņu skola notiks klātienē – Daugavpils Reģionālās slimnīcas (DRS) Sieviešu klīnikas konferenču zālē 4. stāvā. 

Vīrusu sezonā iedzīvotājus aicina ievērot profilakses pasākumus

24.09.2023

Rudens ir respiratoro vīrusu laiks - gan gripas, gan citu vīrusu sezona, un tajā skaitā arī Covid-19 -, tāpēc Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina ievērot vispārējos profilakses pasākumus, lai mazinātu riskus saslimt ar šīm infekcijām.

Bērnu infektoloģe: Vīrusiem mainījusies sezonalitāte1

21.09.2023

Puse dārziņa grupas slimo, klasē daudzi soli tukši – skolās un bērnudārzos sācies pirmais vīrusu vilnis. Tas gan nav saistīts ar kovidu, bet citām saslimšanām. Bērnu infektoloģe Dace Zavadska LTV atzina, ka pēc kovida ir mainījusies vīrusu sezonalitāte un šobrīd bērnu vidē cirkulē daudzas un dažādas slimības.

Māmiņu skolas lekciju saraksts septembrī

08.09.2023

Māmiņu skola notiks klātienē – Daugavpils Reģionālās slimnīcas (DRS) Sieviešu klīnikas konferenču zālē 4. stāvā. 

Mobilā mamogrāfa izbraukumi septembrī6

29.08.2023

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātas programmas ietvaros veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus. Mamogrāfija ir krūts audu rentgenoloģiska izmeklēšana ar zemas intensitātes rentgenstarojumu. Šī uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm, lai savlaicīgi atklātu krūts vēzi.

Septembrī DRS Sieviešu klīnikā pacientus pieņems neonatoloģe2

11.08.2023

No 2023. gada septembra pilotprojekta ietvaros daktere K.Mahļina sāks pacientu pieņemšanu DRS Sieviešu klīnikas telpās (Vasarnīcu ielā 20) kā neonatoloģe un zīdīšanas konsultante.

Mobilā mamogrāfa izbraukumi augustā1

21.07.2023

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātas programmas ietvaros veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus. Mamogrāfija ir krūts audu rentgenoloģiska izmeklēšana ar zemas intensitātes rentgenstarojumu. Šī uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm, lai savlaicīgi atklātu krūts vēzi.

Gandrīz pusei iedzīvotāju ir bažas par savu ādas veselības stāvokli

11.07.2023

43% Latvijas iedzīvotāju ir bažas par savu ādas veselības stāvokli, un katra piektā cilvēka radu un paziņu lokā ir kāds, kuram ir ādas bojājumi vai ļaundabīgs ādas audzējs, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) veiktās sabiedriskās domas aptaujas dati.* Lai mudinātu iedzīvotājus ievērot piesardzības pasākumus, uzturoties saulē, un aicinātu aizdomāties par sauļošanās radītajiem riskiem veselībai, SPKC sāk sabiedrības informēšanas kampaņu "Necepies! Izvēlies dzīvot!".

Lai Līgo svētki būtu izdevušies!1

19.06.2023

Tuvojas maģiskie vasaras saulgrieži. Iespējams daudzi gatavojas – meklē atpūtas vietas, izvērtē dzērienu un ēdienu klāstu, ļaujoties gastronomiskām izvirtībām. Ar vērienu gatavojas Līgo naktij, kas būs maģijas pilna un iespējams saistīta ar lielākām intrigām – vai beidzot izdosies atrast to visīstāko teiksmaino papardes ziedu? Visi gatavojas. Un lai svētkus neaptumšotu nepatīkami incidenti, nenodarītu skādi veselībai, nekļūtu par ērču upuri, neaizrītos ar šasliku, jāatceras daži NĒ.

Zobu ārstēšana vispārējā anestēzijā ir pieprasīts pakalpojums DRS1

07.06.2023

2023. gada februārī Daugavpils reģionālajā slimnīcā tika atvērts Zobārstniecības kabinets, kurā pacienti var saņemt pakalpojumus vispārējā anestēzijā.

Veselību veicinošu pārgājienu cikls Augšdaugavas novadā1

06.06.2023

Daudzi jau ir iemīļojuši doties pārgājienos, īpaši vasarā, kad ļauties apkārtējās dabas valdzinājumam un skaistumam ir īsta bauda. Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” uzsāk pārgājienu ciklu. Pasākums tiek organizēts projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/070 “Pasākumi  vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” ietvaros.

Māmiņu skolas lekciju saraksts jūnijā

29.05.2023

Māmiņu skola notiek klātienē – DRS Sieviešu klīnikas konferenču zālē 4. stāvā. 

Par bezmaksas elektrokardiostimulatoru pārbaudi DRS

23.05.2023

Par iespēju Daugavpils reģionālajā slimnīcā veikt bezmaksas elektrokardiostimulatoru pārbaudi stāsta DRS kardiologs Sergejs Pikta.

22.maijā sākas nieru veselības nedēļa

16.05.2023

22. maijā, ar devīzi “Noskaidro savu nieru veselību!” sākas ikgadējā Nieru veselības nedēļa, ko organizē Latvijas Nefrologu asociācija. Nieru veselības nedēļas mērķis ir savlaicīgas nieru slimību diagnostikas uzlabošana, jo vairums nieru problēmu sākas nemanāmi, bet savlaicīgas pārbaudes spēj novērst daudzas problēmas, kas var saīsināt mūžu.  

Eiropas veselības nedēļa Daugavpilī1

16.05.2023

No 22.maija līdz 28.maijam Daugavpilī norisināsies Eiropas Veselības nedēļas aktivitātes.   Daugavpils pilsētas iedzīvotāji tiek aicināti pieņemt dalību Eiropas Veselības nedēļas publiskos pasākumos, kuru mērķis ir radīt apstākļus veselas, fiziski un garīgi attīstītas personības veidošanā caur sporta pasākumiem, sekmēt iedzīvotāju dalību fiziskās aktivitātēs un popularizēt veselīgu, aktīvu dzīves veidu.

Māmiņu skolas lekciju saraksts maijā

02.05.2023

Māmiņu skola notiks klātienē – Daugavpils Reģionālās slimnīcas (DRS) Sieviešu klīnikas konferenču zālē 4. stāvā. Iepriekš noteikti jāpierakstās zvanot pa tālruni 28246885.

« 1 2 3 ... 8 »
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Mūžībā devies Daugavpils teātra režisors un aktieris Ivars Lūsis
Lidzjutiba tuviniekuem un vina radosaa darba cienitajiem Sīkāk...
Daugavpilī būs skatāms deju koncertuzvedums „Dūd rūku, mameņ!”
Forsi Sīkāk...
Nedēļas izskaņā atgriezīsies siltums
Supper Sīkāk...
facebook draugiem
Top