Pirmdiena,
25.Septembris 2023
Vārda dienas: Rauls, Rodrigo, Юлиан, Федор, Семен Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Veselība

Zobu ārstēšana vispārējā anestēzijā ir pieprasīts pakalpojums DRS

07.06.2023
2023. gada februārī Daugavpils reģionālajā slimnīcā tika atvērts Zobārstniecības kabinets, kurā pacienti var saņemt pakalpojumus vispārējā anestēzijā.
 
Zobārstniecības kabinets strādā ceturtdienās no pulksten 9:00 līdz 14:00, pacientus pieņem zobārste Diāna Kožemjakina un DRS anesteziologi. Pierakstīties uz konsultāciju pirms manipulāciju veikšanas var reģistratūrā pa tālruni: 654 22419.

Zobārstniecības kabinetā var saņemt tādus maksas pakalpojumus kā zobu ārstēšana vispārējā anestēzijā bērniem, kā arī piena zobu raušana vispārējā anestēzijā. Sākot ar 23. februāri tika uzsākta pacientu pieņemšana – sākumā cilvēki pieteicās uz konsultācijām, bet 19. aprīlī tika veiktas pirmās manipulācijas – zobārstniecības pakalpojumi tika sniegti četriem mazajiem pacientiem.

Manipulācijas veica DRS ārsti (attēlā no kreisās uz labo): Anestēzijas un intensīvās terapijas medicīnas māsa Jekaterina Romanova; anesteziologs-reanimatologs Aleksandra Gabrena; zobārsta asistente Inna Fraņova; zobārste Diāna Kožemjakina, kā arī RSU Stomatoloģijas institūta bērnu zobārste Jeļena Grišakova un Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas klīnikas anesteziologs- reanimatologs- Iveta Vigupe.

“Bērnu ārstēšanu vispārējā anestēzijā parasti veic sertificēti bērnu zobārsti, kuri ir pabeiguši trīs gadu rezidentūras apmācību bērnu zobārstniecībā,” skaidro E. Grišakova. – Vispārējo anestēziju izvēlas maziem bērniem, kuriem ir daudz kariozu zobu vai nepieciešama sarežģīta operācija, kā arī pacientiem, kuriem ir paniskas bailes no zobu ārstēšanas. Anestēzijā ir iespējams veikt visa mutes dobuma sanāciju vienā vizītē. Priekšrocība ir tāda, ka pacients nejūt sāpes, diskomfortu.”

Daugavpiliete daktere D. Kožemjakina pēc Paula Stradiņa klīniskās universitātes absolvēšanas- kopš 2013. gada strādāja Daugavpils zobārstniecības poliklīnikā, vēlāk darba gaitas turpināja vienā no privātklīnikām, bet pēc tam atvēra savu praksi. Viņa arī uzsver, ka šis pakalpojums galvenokārt paredzēts bērniem, kuri neļauj ārstēt zobus – vecuma vai psiholoģisku problēmu dēļ. Šajā gadījumā vienkārši nav citas izvēles, kā tikai veikt ārstēšanu vispārējā anestēzijā.

“Pakalpojums ir ļoti pieprasīts, par šo iespēju interesējas daudzi – ja bērnam ir 3-4 gadi un viņam ir daudz kariozu zobu vai jāizrauj daudz zobu, skaidrs, ka viņš nav psiholoģiski gatavs tam,” saka D. Kožemjakina. -DRS nebija tāda virziena kā zobārstniecība, un viss bija jāorganizē no paša sākuma. 19. aprīlī pie mums bija 4 pacienti vecumā līdz 9 gadiem, katram bija nepieciešams veikt dažādas manipulācijas – zobu ārstēšana, tika uzlikti kronīši uz bojātajiem piena zobiem – rezultātā tika sanēts viss mutes dobums”.

Pēc D. Kožemjakinas teiktā, runa ir par mūsu reģionam nozīmīgu notikumu – iepriekš zobu ārstēšana vispārējā anestēzijā tika veikta tikai Rīgā, Stomatoloģijas institūtā un atsevišķos privātajos kabinetos (tomēr šādu piemēru ir maz , jo, ja nepieciešama anesteziologa palīdzība, tad ir nepieciešams arī atbilstošs aprīkojums, kā jebkurai citai operācijai). Vieglāk to noorganizēt slimnīcā, kur viss nepieciešamais jau ir pieejams – un pakalpojuma izmaksas būs zemākas nekā privātam pakalpojumu sniedzējam.

Tagad vietējiem iedzīvotājiem ir alternatīva. Protams- DRS Zobārstniecības kabinetā var vērsties ikviens Latvijas iedzīvotājs – reģionālo ierobežojumu šajā ziņā nav.

DRS valdes loceklis Grigorijs Semjonovs stāsta par jaunatklātā zobārstniecības kabineta nozīmi:

“ Tas ir svarīgi ne tikai mūsu slimnīcai, bet pilsētai un reģionam kopumā. Pieprasījums ir liels, daudzi lūdza īstenot šo ideju – izveidot zobārstniecības kabinetu ar iespēju veikt manipulācijas anestēzijā, kas mūsu zobārstniecības klīnikās līdz šim netika darīts.

Mēs atsaucāmies uz cilvēku, tostarp mūsu ārstu, lūgumiem, kuriem ir mazi bērni, kuriem ir sarežģīti ārstēt zobus. Ieguvums šajā gadījumā ir ikvienam, tā ir iespēja slimnīcai paplašināt pakalpojumu klāstu un piesaistīt papildu līdzekļus, kā arī palīdzēt cilvēkiem uzlabot konkrētā pakalpojuma pieejamību.

Pirmā anestēzijas stunda kabinetā maksā 190 eiro, katra nākamā stunda maksā 80 eiro plus pašas ārstēšanas izmaksas.

Zobārstniecības kabinets šobrīd ir neatkarīga DRS struktūrvienība, kas nav apvienota ne ar vienu klīniku vai nodaļu. Nākotnē tas varētu būt kā Plānveida īslaicīgās ārstēšanas nodaļas sastāvdaļa, kurā tiks piedāvāta iespēja veikt kompleksu izmeklēšanu, izmantot pamošanās palātu pēc narkozes ”.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Leduspuke 07.06.2023 19:05
Nemuuzam.es jums arsi vairs neuzticos
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Aktuāla intervija: Andris Kucins
Malacis. Sīkāk...
Bērnu infektoloģe: Vīrusiem mainījusies sezonalitāte
Izdzirdot so uzvardu man piemetas sermuli.daktere ....vai jums dievam buus kas sakaams..kad nonaksiet vina prieksaa.mums varat bneteikt neko..par jums muns viss tapat skaidrs... Sīkāk...
Daugavpils pašvaldība aicina izvirzīt pretendentus Gada balvai
Veselibas aizsardzibas jomaa mediki ir pelnijusi tikai suudu uz kocina Sīkāk...
facebook draugiem
Top