Piektdiena,
24.marts 2023
Vārda dienas: Izidors, Kazimirs, Сафрон, Юхим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Veselība

Daugavpils slimnīcai bez papildu finansējuma draud bankrots

25.01.2023
Daugavpils reģionālajai slimnīcai rudenī draud bankrots, ja nebūs risinājuma papildu finansējumam. Latvijas slimnīcām 2023. gadā piešķirts par trešdaļu mazāk naudas, nekā nepieciešams. Slimnīcas prasa lielāku finansējumu, citādi būs jāierobežo pakalpojumi.

Daugavpils reģionālā slimnīca ir lielākā visā Latgales reģionā – tā ik dienu uzņem aptuveni 100 pacientu. Parāds aptuveni 1,5 miljoni eiro apmērā veidojies ilgāku laiku. To ietekmējusi inflācija, cenu kāpums medicīniskajiem pakalpojumiem un zālēm, norādīja slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs.

"Tas diemžēl sāka notikt pagājušajā gadā, līdz šim brīdim, pēdējo triju gadu laikā, bija izdevies stabilizēt mūsu stāvokli, un ikmēneša tēriņus mēs bijām spējīgi nodrošināt ar tekošo naudas plūsmu," skaidroja Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs.

Ekonomiskā krīze ir padarījusi savu. Slimnīcai esot jāatzīst, ka jau tagad trūkst naudas.

"Beidzot nākas atzīt, ka naudas nav vai naudas nepietiek, atzīt – ko mēs par to naudu varam atļauties, ko valsts var atļauties ar to naudu. Trešais, diemžēl pieaugs rindas uz plānveida pakalpojumiem, jo attiecīgi samazināsies kvotas, un ceturtais – būs jāiesaistās pacientiem attiecībā uz pakalpojumu apmaksu," skaidroja Semjonovs.

Līdz 1. aprīlim ir jābūt gatavam rīcības plānam, kā turpmāk šī un arī citas slimnīcas strādās nākamos deviņus mēnešus. Ja situācija neuzlabosies, Daugavpils reģionālā slimnīca strādās līdz rudenim.

"Mūsu slimnīcas gadījumā mēs kopā ar finansistiem jau bijām izrēķinājuši, ja situācija nemainīsies, salīdzinājumā ar pagājušā gada otro pusgadu, iespējams, šī gada augustā, septembrī, mēs varētu bankrotēt," teica Semjonovs.

Informēta par situāciju Daugavpilī ir arī veselības ministre Līga Meņģelsone (Apvienotais saraksts). Viņa norādīja – talkā jānāk arī pašvaldībām, kuras ir slimnīcas kapitāldaļu turētājas.

"Protams, te ir jautājums, cik lielā mērā arī pašvaldības var un cik viņas iesaistās tieši energoresursu, tādu saimniecisko jautājumu risināšanā, jo skaidrs, ka pašvaldībai ir svarīgi, lai šī slimnīca turpinātu būt un viņa funkcionētu pilnā mērā," pauda veselības ministre.

Līdz brīdim, kamēr tiek izstrādāts rīcības plāns, ir skaidri noteikts, ka neaizskarami paliek Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), onkoloģija, bērnu ārstēšana. Tikmēr citi pakalpojumi varētu gulties uz pacientu pleciem, kas nozīmē – būs jāmaksā par ārstēšanu no sava maka.

lsm.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Kultūras centrā “Vārpa” turpinās vēsturisko deju nodarbības
Dejot man nemaz hegribas..ari dziedat ne..kaut gan esmu laba dziedataja..ko man gribas..iekseju dveselws mieru un pavasari. Sīkāk...
Augstākajām amatpersonām nākamgad alga turpinās augt
Un kapec pensijax neaug pensionariem..vai ir eetiski sev celt algas kad valsti naudas nepietuek nekam. Sīkāk...
Sandis Mesters: Jaunīšim juozina vaļsts viesture
Vai juns skiet ja veselibas aprupei ir pieskirts pietiekoss budzets garas rindas pue arstiem.pakalpojumu hepieehamibs.zaalu trukums.dardziba.nediku skolotaju streiki.. skollu likvidacija...maksliga inflacija neadekvati uzpustie komunalue pakalpojumi
utt...varbut ka jus dzivojat uz meenes un skuet ka viss ir labi...varbut juns ir ari labi..bet daudziem ir slikti.jo visatlautiba valsti rullee un nav nekadas kartibas visas jomas.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top