Pirmdiena,
20.marts 2023
Vārda dienas: Irbe, Made, Ефрем, Василий, Капитон, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Veselība

Aicina aizliegt aromatizētās elektroniskās cigaretes

07.12.2022
Ārsti-speciālisti un bērnu vecāki lūdz Saeimas deputātus aizliegt aromatizētās elektroniskās cigaretes. Lai lēmumu pieņemtu pēc iespējas ātri, ārsti lūdz deputātus galīgajam lasījumam virzīt iepriekšējā Saeimā izskatītos grozījumus, kuru izstrāde aizņēmusi vairākus gadus. Tomēr Saeimas komisijas vadītāja norādīja, ka ieceri var nākties nodot skatīšanai pirmajā lasījumā.

Elektroniskās aromatizētās cigaretes ir krāsainas, tām ir arī smarža un pat garša, kas veicina šī produkta popularitāti, īpaši pusaudžu vidū. Bērnu slimnīcā nesen nonācis kāds 14 gadus vecs puisis ar nopietnu nikotīna saindēšanos. Smaržīgās elektroniskās cigaretes esot sācis lietot 12 gadu vecumā, bet slimnīcā nonāca pēc tam, kad dienā bija izsmēķējis vairākas e-cigaretes.

“Jo mazāk ir nobriedusi smadzeņu centrālā nervu sistēma, jo ātrāk atkarība iestājas. Un diemžēl gan no bērnu vecākiem, gan no pašiem bērniem mēs dzirdam, ka smēķēt sāk arvien agrākā vecumā. Tie tiešām pat ir mazāko klašu skolēni,” pastāstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe.

Šis produkts satur nikotīnu, un tas ir veselībai bīstams.

“No nikotīna atkarīgs jaunietis būs mazāk motivēts, viņam būs sliktākas sekmes skolā, grūtāk koncentrēties. Ja viņš ir sportists, viņam būs augstāks traumatisms. Šīs traumas sliktāk dzīs. Plus tālākā nākotnē tā būs paaudze, kurai būs paaugstināts sirds-asinsvadu slimību saslimstības risks, miokarda infarkti, insulti, dažādas vēža formas,” skaidroja Snipe.

Tāpēc Bērnu slimnīca, ārstu profesionālās un vecāku organizācijas aicina Saeimu beidzot pieņemt izmaiņas likumā galīgajā lasījumā.

Darbs pie tā izstrādes un priekšlikumiem Saeimā ildzis aptuveni divus gadus.

Bijis atlicis vien likumu pieņemt trešajā jeb galīgajā lasījumā. To 13. Saeima nepaguva.

Taču arī jaunā Saeima to uzreiz pabeigt skatīt nevarot, skaidroja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Inga Bērziņa (“Jaunā Vienotība”).

“Ja tas likumprojekts nav pabeigts, tad jaunajai Saeimai nav citu iespēju, kā nodot to pirmajam lasījumam. Vienkārši nav citu iespēju. Jūs jau redzējāt, ka visi deputāti vēlētos to pēc iespējas ātrāk apstiprināt, un es domāju, ka tas arī notiks, nu ļoti gribētos cerēt, ka tas notiks. Jo es ļoti atbalstu šī likumprojekta pēc iespējas ātru apstiprināšanu. Visam ir sava noteikta kārtība,” sacīja Bērziņa.

Tas nozīmē, ka likuma pieņemšana varētu nedaudz aizkavēties.

“Mums bažas rada tas, ka tas paildzinās procesu, jo sāk skatīt atkal no pirmā lasījuma, nevis no trešā. Kā iepriekšējā Saeimas komisijā, cik tālu jau bija iesniegti priekšlikumi. Mēs ļoti ceram uz deputātu un visu iesaistīto operatīvu darbu, ka pēc iespējas ātrākā laikā šis likumprojekts tiks virzīts,” sacīja Veselības ministrijas VM Atkarību profilakses nodaļas vadītāja Inga Birzniece.

Diskusiju ir bijis ļoti daudz, norādījuši kā ierēdņi, tā ārsti – speciālisti.

lsm.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Kultūras centrā “Vārpa” turpinās vēsturisko deju nodarbības
Dejot man nemaz hegribas..ari dziedat ne..kaut gan esmu laba dziedataja..ko man gribas..iekseju dveselws mieru un pavasari. Sīkāk...
Augstākajām amatpersonām nākamgad alga turpinās augt
Un kapec pensijax neaug pensionariem..vai ir eetiski sev celt algas kad valsti naudas nepietuek nekam. Sīkāk...
Sandis Mesters: Jaunīšim juozina vaļsts viesture
Vai juns skiet ja veselibas aprupei ir pieskirts pietiekoss budzets garas rindas pue arstiem.pakalpojumu hepieehamibs.zaalu trukums.dardziba.nediku skolotaju streiki.. skollu likvidacija...maksliga inflacija neadekvati uzpustie komunalue pakalpojumi
utt...varbut ka jus dzivojat uz meenes un skuet ka viss ir labi...varbut juns ir ari labi..bet daudziem ir slikti.jo visatlautiba valsti rullee un nav nekadas kartibas visas jomas.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top