Otrdiena,
6.jūnijs 2023
Vārda dienas: Ardis, Ingrīda, Геннадий, Стефан Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Veselība

Grigorijs Semjonovs: slimnīca cer uz to labāko, gatavojas sliktākajam

24.11.2021
Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs krīzes situācijā "sēž uz koferiem", baidās, bet uzņemas atbildību par pieņemtajiem lēmumiem, rīcībām un cilvēku dzīvībām, ziņo LTV raidījuma "Province" sižets "Drosme baidīties". 

“Nedod Dievs, ka novembra beigās tas viss atgriezīsies,” tā Grigorijs Semjonovs, kurš šobrīd slimnīcā piedzīvo aptuveni divus letālos Covid-19 gadījumus dienā, taču pirms dažām nedēļām tie bija vidēji desmit gadījumi. 

Ceļš līdz slimnīcas vadītājam sākās no kasiera darba DRS, tad par galveno ekonomistu un finanšu nodaļas vadītāju, taču, mainoties politiskajiem spēkiem un situācijai Daugavpilī, tika piedāvāta iespēja uzņemties slimnīcas vadību. 

Veidot nākotni un radīt vēsturi
Sākumā nāca atteikums un bailes. Taču labākā drauga pamudinājums darīja savu: “Tu esi stulbs? Tu droši vien esi vienīgais cilvēks Daugavpilī, kam paveras šāda iespēja - veidot nākotni un rakstīt vēsturi”. 

Semjonovs uzsver, ka DRS cer uz to labāko, taču gatavojas sliktākajam. Slimnīcā šobrīd tiek uzlabots komunikācijas serviss, pabeigts ārējais hospitālis moduļu mājā, kā arī papildinātas personāla rezerves. Papildus palīdz gan Medicīnas koledža, gan universitāšu medicīnas studenti. “Gatavojamies karam,” uzsver G. Semjonovs. 

Noslodze slimnīcā
Ja pirms gada slimnīcas gultu skaitam griesti bija 180, tad šobrīd 270. Krīzes menedžēšanā vienīgais nosacījums, kuru izvirzīja G. Semjonovs, ka slimīcu vada tikai viens vadītājs, līdz ar to lēmumu pieņemšana ir ātrāka un efektīvāk īstenojama praksē. Taču labā roka ir slimnīcas galvenais ārsts, kurš pārvalda visu ārstēšanas procesu. Man ir melns “pidžaks” [uzvalks], ārstiem - balts halāts jeb virssvārcis. Taču gan melnajā uzvalkā, gan baltajā tiek glābtas dzīvības ik dienu.

Arī divus gadus dzīvojot pandēmijas apstākļos mīti un dezinformācija nepazūd, kam slimnīcas vadītājs iemeslu nerod. Tā ir vīrusa infekcija, taču vēl joprojām neticam, ka slimnīcas tiek pārpildītas un ir kara medīcīnas apstākļi, kad visu dara viss medicīnas personāls. 

Burkānu vai pātagu?
Ne tikai iedzīvotāji, bet arī medicīnas personāls nevēlējās vakcinēties. Grigorijs pauž, ka tā ir mūsu vietējā mentalitāte, nogaidīt līdz beigām, ar cerību, ka nevajadzēs vakcinēties vai ka vīruss mūs neskars. Burkāna vai pātagas princips? Ja sākumā šķita, ka būsim apzinīgi un iztiksim ar burkāna principu, taču pēcāk Grigorijs pielietoja t.s. “pātagas principu” - vakcinēties vai atstādināt no darba? 

Grigorijs novērtē arī Daugavpils priekšsēdētāja Andreja Elksniņa degsmi piesaistīt slimnīcas personālam pašvaldības iestāžu darbiniekus, tādejādi sniedzot iespēju strādāt tiem, kuri spēj nodrošināt epidemioloģiski drošu vidi. Semjonovs uzsver, ka darbinieki tika brīdināti par aizvietošanu nevakcinētības dēļ. “Vēl nebiju atgriezies no domes, “virtuves” darbinieki jau bija potējušies,” secinot, ka tomēr strādā pātagas princips. 

Slimnīcas vadītājs uzsver nepieciešamību medicīnas studentiem palikt tepat Latvijā, Daugavpilī. Piedāvā aizliegt “Erasmus+” programmas, kur jaunie speciālisti ierauga attīstītu medicīnu un augstāku atalgojumu, līdz ar to vairs nevēlas atgriezties Latvijas apstākļos. Skaudrā realitāte, taču ir ar ko salīdzināt.

Nepārliecinās līdz šim nepārliecinātos

“Es ceru, ka medicīna ir prioritāte, taču laiks jau ir zaudēts. Paralēli vakcīnu iepirkumiem vajadzēja sākt uzrunāt iedzīvotājus par vakcīnēšanos. Politiķi klusēja, taču šobrīd ir populāras antivakseru kustības. Jau strādājam dabiskās atlases režīmā,” Semjonovam zūd cerība pārliecināt līdz šim nepārliecinātos. Puspatiesības, pa pusei pieņemti lēmumi rada bažas un nepareizo efektu.

Ārkārtējās situācijas laikā ir jāpieņem lēmumi, kas varētu ierobežot konkrētas sabiedrības intereses. Politiķi gatavojas nākamajām vēlēšanām, taču mediķi glābj dzīvības. Slimnīcas vadītājs jebkurā brīdī ir gatavs kļūt par bezpajumtnieku. "Esmu patriots, taču stabilitāte zūd, gan sēžot savā krēslā, gan valstī kopumā," tā raidījuma "Province" sižeta noslēgumā Grigorijs Semjonovs. 

Foto: Latvijas Ārstu biedrība
LTV.Lsm.lv
Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Klajā nācis jauns tūrisma video par Daugavpili
labais Sīkāk...
Daugavpils pilsētas svētki (PROGRAMMA)
Nu jaukus jums svetkus lotgolisi. Sīkāk...
Eiropas veselības nedēļa Daugavpilī
Sasmejos.man jau skiet ja eiropas veseliba balstas tijai yz vakcinesanas paxakumiem. Sīkāk...
facebook draugiem
Top