Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Veselība

Saslimstība ar gripu Latvijā saglabājas nemainīga

07.03.2024
Latvijā pagājušās nedēļā salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu samazinājies inficēto un arī slimnīcās ārstēto Covid-19 pacientu skaits, tomēr saslimstība ar gripu turpina turēties iepriekšējo nedēļu līmenī, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Nedēļas laikā gripa izdzēsusi četru cilvēku dzīvības, sasniedzot kopumā 30 nāves gadījumus šajā gripas sezonā. Visiem mirušajiem vēl bez gripas bijušas arī vairākas blakussaslimšanas, un neviens no viņiem nav bijis vakcinēts pret gripu šajā sezonā. 

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsušies 914 pacienti, no kuriem 314 pacientiem, balstoties uz tipisku klīnisko ainu noteikta diagnoze "gripa" (nedēļu iepriekš – 337 pacienti, divas nedēļas iepriekš – 375 pacienti).

Gadījumi reģistrēti Ventspilī (741,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem), Liepājā (720,7 uz 100 000), Daugavpilī (612,6 uz 100 000), Rēzeknē (576,2 uz 100 000), Jēkabpilī (396,0 uz 100 000), Rīgā (395,8 uz 100 000), Jūrmalā (347,8 uz 100 000), Jelgavā (164,3 uz 100 000), Gulbenes novadā (62,1 uz 100 000) un Valmieras novadā (35,5 uz 100 000).

Augstākā saslimstība un lielākais saslimstības pieaugums novērojams 0 –4 un 5–15 gadu vecuma grupās. 

Daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs novērojams augsts saslimstības līmenis primārajā aprūpē, un lielākā daļa ES/EEZ valstu ziņo par gripas aktivitāti virs bāzes līmeņa. ES/EEZ vidējais gripas pozitīvo testu īpatsvars saglabājies iepriekšējās nedēļas līmenī – 29% (nedēļu iepriekš 28%).  

Latvijā Covid-19 gadījumu skaits turpina samazināties – laboratoriski apstiprināti 40 gadījumi (nedēļu iepriekš 48), kopumā veikti 644 (iepriekš 678) laboratoriskie testi uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni. Stacionēti 47 Covid-19 pacienti (nedēļu iepriekš 63, divas nedēļas iepriekš – 72).  

Iepriekšējā nedēļā stacionāros ar smagu slimības gaitu ārstējās divi pacienti (nedēļu iepriekš viens).

Reģistrēti astoņi Covid-19 pacientu nāves gadījumi (nedēļu iepriekš – 11). Nevienā nāves gadījumā Covid-19 nebija norādīta kā pamatdiagnoze. 

SPKC atgādināja, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija. Speciālisti aicina īpaši veselības riska grupu personām izmantot valsts nodrošināto vakcinācijas iespēju, kā arī ļoti ieteicams vakcinēties tiem, kuriem paredzētas plānveida operācijas vai kādas citas medicīniskās manipulācijas ārstniecības iestādēs.

"Neraugoties uz gripas epidēmiju, vakcinācija joprojām ir ieteicama, jo gripas epidēmija parasti ilgst 10 nedēļas, bet vakcinācijas izraisīta imunitāte veidojas 10–14 dienu laikā. Tāpēc cilvēks var gūt labumu no vakcinācijas pat tad, ja viņš to nav saņēmis, uzsākoties gripas epidēmijai," pauda SPKC.

Vakcinācijas iestādēm pašreiz arī ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju, t.i. ārpus riska grupām. 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top