Piektdiena,
24.maijs 2024
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Veselība

Latvija Covid-19 un pērtiķu bakas svītro no bīstamo infekciju saraksta

24.10.2023
Ņemot vērā, ka slimības Covid-19 izraisītājs mutējot vairs nav radījis vīrusa paveidu, kas radītu lielu apdraudējumu sabiedrības veselībai un smagāku slimības gaitu, valdība otrdien, 24. oktobrī, lēmusi Covid-19 svītrot no bīstamo infekcijas slimību saraksta.

Grozījumus Ministru kabineta noteikumos "Kārtība, kādā veicama personu obligātā medicīniskā un laboratoriskā pārbaude, obligātā un piespiedu izolēšana un ārstēšana infekcijas slimību gadījumos" sagatavoja Veselības ministrija (VM).

VM norādījusi, ka vairs nav racionāli paredzēt iespēju, ka, inficējoties ar Covid-19 izraisītāju, būtu veicama personu obligātā medicīniskā un laboratoriskā pārbaude, izolēšana un ārstēšana.

No bīstamo infekcijas slimību saraksta svītrotas arī pērtiķu bakas, kas Eiropā sāka izplatīties 2022. gada vidū. Tā kā šobrīd epidemioloģiskā situācija Latvijā un arī pasaulē ar pērtiķu baku uzliesmojumu nepasliktinās, nav nepieciešams turpmāk saslimšanas gadījumus ar pērtiķu bakām uzskatīt par saslimšanu ar bīstamu infekcijas slimību, kad veicama personu obligātā medicīniskā un laboratoriskā pārbaude, izolēšana un ārstēšana, norādījusi VM.

VM informēja, ka infekciju slimību sarakstā kopumā ir 13 bīstamās infekcijas slimības un 5 infekcijas slimības. Speciālisti sabiedrības veselības jomā seko līdzi situācijai, lai pārvaldītu infekcijas slimību gadījumus, uzliesmojumus un epidēmijas un nodrošinātu sabiedrības veselības aizsardzību epidemioloģiskās drošības jomā, nepieciešamības gadījumā veicot personu laboratorisko izmeklēšanu, ārstēšanu, izolēšanu.

Slimību profilakses un kontroles centrs iepriekš norādījis, ka Covid-19 klīniskās īpatnības kopš 2020. gada ir būtiski mainījušās un infekcija vairs neizraisa tik lielu apdraudējumu sabiedrības veselībai, tomēr joprojām tiek rekomendēts pret Covid-19 arī šajā sezonā vakcinēties iedzīvotājiem vecumā no 65 gadiem; ārstniecības personām un ārstniecības atbalsta personām, kuras, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem; pieaugušos ar nopietnām hroniskām blakusslimībām; vidējas vai augstas imūnsupresijas pacientus, t.sk. pusaudžus un bērnus no 6 mēnešu vecuma; grūtnieces.

Vienlaikus pasaules valstu līderi, mācoties no Covid-19 pandēmijas sekām, apņēmušies neatkārtot kļūdas infekciju apkarošanā, bet laboratorijas gatavojas nākamajam pandēmijas vīrusam, kas kaut kad var atkal satricināt pasauli. Piemēram, ASV valdība no jauna iedarbinājusi atbalsta programmu, lai iedzīvotāji varētu saņemt bezmaksas Covid-19 paštestus. 

Pasaules Veselības organizācija šā gada maijā saistībā ar Covid-19 paziņoja par starptautiski nozīmīgas sabiedrības veselības ārkārtas situācijas atcelšanu, norādot, ka laiks pāriet uz Covid-19 pandēmijas ilgtermiņa vadību.

Latvijā 2024. gadā spēku zaudēs Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums, bet, lai nodrošinātu sabiedrības veselībai svarīgu normu nepārtrauktību, daļu iekļaus Epidemioloģiskās drošības likumā un Pacientu tiesību likumā.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top