Sestdiena,
20.jūlijs 2024
Vārda dienas: Ramona, Ritma, Герман, Евдокия, Хома Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Veselība

Apstiprina jauno zāļu uzcenojumu modeli

18.07.2024

Ministru kabinets otrdien, 16. jūlijā, apstiprināja Veselības ministrijas sagatavotos noteikumu grozījumus*, kas dod zaļo gaismu, lai Latvijā īstenotu jauno zāļu uzcenojuma modeli. Iedzīvotāji izmaiņas savos maciņos redzes sākot no 2025.gada 1.janvāra.

Latvijā šogad ir pieaudzis A hepatīta gadījumu skaits

03.07.2024

Latvijā šogad ir pieaudzis A hepatīta gadījumu skaits. Līdz š.g. 28.jūnijam ir reģistrēts 31 vīrushepatīta A gadījums no kuriem 17 (57%) gadījumi saistīti ar ceļošanu uz Baltkrieviju (11) Maroku (1), Ēģipti (1), Tanzāniju (1) un Zanzibāru (1), kā arī iepriekšējās nedēļas laikā reģistrēti divi A hepatīta saslimšanas gadījumi, ar ceļojuma vēsturi uz Gruziju. Gadījumi savā starpā nav saistīti, bet abi saslimušie bija apmeklējuši Batumi pilsētu. 

Slimības lapu varēs izsniegt arī zobārsti un vecmātes

26.06.2024

Lai pilnveidotu darbnespējas lapu izsniegšanu – gan  ārstniecības personām to izrakstīšanā, gan to saņemšanu pacientiem, otrdien, 25. jūnijā, pieņemti grozījumi "Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtībā". Turpmāk arī zobārsti un vecmātes varēs izrakstīt darbnespējas (DNL) lapu, ne tikai ārsts vai  ārsta palīgs, kā tas bija līdz šim. 

DRS atklātas paaugstināta komforta palātas pēcdzemdību periodā

07.06.2024

Dzemdības ir viens no dzīves brīžiem, kad sieviete izjūt īpašu saistību ar savu ķermeni un emocionālu spēku. Šajā laikā sieviete piedzīvo daudzas emocijas un pārdzīvojumus, un katras dzemdības ir unikālas.

Pacientu akadēmija

04.06.2024

Izveidots tīmekļa resurss vēža pacientiem un viņu tuviniekiem – “Pacientu akadēmija”, kurā apkopots svarīgākais par un ap vēža diagnozi.

Daugavpilī notiks jauniešu mentālās veselības vakars

21.05.2024

Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils komitejas Jauniešu nodaļa aicina pilsētas jauniešus piedalīties mentālās veselības vakarā “Neveselīgu ieradumu maiņa uz veselīgiem” kas norisināsies ceturtdien, 23. maijā, plkst. 17.30 New East birojā (18. novembra ielā 41a).

Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu1

16.05.2024

22. maijā plkst. 11:00 Daugavpils veselības veicināšanas speciālisti, mediķi, sporta speciālisti un iedzīvotāji, kuri nodarbojas ar sabiedrības veselības veicināšanas aktivitātēm, tiek aicināti uz pieredzes apmaiņas semināru – tikšanos ar Akmenes (Lietuva) veselības biroja pārstāvjiem par veselības veicināšanas modeli un biroju izveidošanas vēsturi Lietuvā.

Nodrošinās telefonisku palīdzību iedzīvotājiem atkarības jautājumos

03.05.2024

Šī gada 6. maijā darbu uzsāks konsultatīvais tālrunis iedzīvotājiem 67037333, kuriem nepieciešams atbalsts atkarības problēmu risināšanā.  

Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks saruna ar Anatoliju Danilānu

16.04.2024

25. aprīlī plkst.14.00 Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā (Rīgas ielā 22a) notiks saruna ar Latvijā pazīstamo ārstu gastroenterologu, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras profesoru, Latvijas Gastroenterologu asociācijas prezidentu, veselīga dzīvesveida popularizētāju un vairāku grāmatu autoru Anatoliju Danilānu.

Darbu zobārstniecības poliklīnikā var uzsākt 2 pašvaldības stipendiāti

05.04.2024

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība, rūpējoties par valsts apmaksātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību, īpaši mazajiem pacientiem, turpina īstenot stipendiju programmu topošajiem zobārstiem. 28. martā Domes kārtējā sēdē deputāti pieņēma lēmumu par ieguldījumu SIA “Daugavpils zobārstniecības poliklīnika” pamatkapitālā, kas ļaus nodrošināt stipendiju izmaksu vēl vismaz līdz 2027. gadam, piesaistot arvien jaunus stomatoloģijas speciālistus.

Dodoties dabā, esiet uzmanīgi - ērces kļūst aktīvas

03.04.2024

Ērču aktivitātes sezona Latvijā parasti ilgst no aprīļa sākuma līdz oktobra beigām, bet labvēlīgos meteoroloģiskajos apstākļos var būt garāka. Ērces kļūst aktīvas, kad sniegs nokūst un gaisa temperatūra pārsniedz +3-5°C grādus. 

Latvijā izrakstītas e-receptes zāles varēs iegādāties citās ES valstīs

20.03.2024

Lai nodrošinātu iedzīvotājiem iespēju iegādāties savas e-receptes zāles citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, Latvija sākusi pārrobežu e-recepšu datu apmaiņu ar noteiktām valstīm, informēja Nacionālais veselības dienests (NVD). E-receptes zāles jau var iegādāties Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Čehijā, Portugālē un Spānijā, un pakāpeniski šo valstu skaits palielināsies, informē Lsm.lv.

Saslimstība ar gripu Latvijā saglabājas nemainīga

07.03.2024

Latvijā pagājušās nedēļā salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu samazinājies inficēto un arī slimnīcās ārstēto Covid-19 pacientu skaits, tomēr saslimstība ar gripu turpina turēties iepriekšējo nedēļu līmenī, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Pieņemšanas atsāk vēnu ārsts (flebologs) asinsvadu ķirurgs2

07.02.2024

Daugavpils Centra poliklīnikā pēc gada pārtraukuma atsāk pieņemšanas Vēnu ārsts (flebologs) asinsvadu ķirurgs Dr. Juris Rīts.

Gripa: augstākā saslimstība – bērniem līdz 4 gadu vecumam

25.01.2024

Pagājušās nedēļas laikā (līdz 21. janvārim) turpināja pieaugt saslimstība ar gripu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju monitorings.

Valsts asinsdonoru centrs aicina ziedot asinis

11.01.2024

Lai gan aizvadītajā gadā visā Latvijā bijusi rekordaugsta donoru aktivitāte - iedzīvotāji ziedojuši asinis 59 720 reizes, šis gads sācies ar nepieciešamību papildināt Valsts asins donoru centra asins komponenšu krājumus.

Pieaug saslimstība ar gripu2

28.12.2023

Kamēr inficēto un stacionēto Covid-19 pacientu skaits pagājušajā nedēļā stabilizējies, pakāpeniski pieaug saslimstība ar gripu, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Vienlaikus SPKC norāda, ka gripas izplatība nav pārsniegusi epidēmisko sliekšņa līmeni, tāpēc šobrīd ir piemērots brīdis vakcinācijai pret gripu. Tikmēr notekūdeņu monitorings uzrāda jauna Covid-19 vīrusa paveida HV.1 izplatību visā Latvijas teritorijā.

Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas svētku brīvdienās2

21.12.2023

Pirms gaidāmajām Ziemassvētku un Jaungada brīvdienām Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām vienkāršu un akūtu saslimšanu gadījumos, kā arī gadījumos, kad ārsta palīdzība ir nepieciešama steidzami.

DRS: Kā sagatavoties konsultācijai ar ārstu par osteoporozi

13.12.2023

Daugavpils Reģionālā Slimnīca aicina - Nāciet uz konsultāciju sagatavoti!

Palīdzi piepildīt DROSMES KASTI un dot prieku bērniem!3

06.12.2023

Katru dienu mūsu pilsētas bērni, kā arī mazie pacienti no tuvākajiem novadiem, ārstējas Daugavpils reģionālās slimnīcas Bērnu nodaļā un Bērnu infekciju nodaļā.

Latvijā pieaug ar Covid-19 mirušo cilvēku skaits1

22.11.2023

Latvijā pagājušajā nedēļā pieaudzis Covid-19 mirušo un arī slimnīcā ievietoto pacientu skaits, smagā stāvoklī esošu pacientu skaits ir stabils, liecina gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti. Saslimstība ar gripu saglabājās zemā līmenī.  

Māmiņu skolas lekciju saraksts novembrī1

31.10.2023

Māmiņu skola notiks klātienē – Daugavpils Reģionālās slimnīcas (DRS) Sieviešu klīnikas konferenču zālē 4. stāvā. 

Latvija Covid-19 un pērtiķu bakas svītro no bīstamo infekciju saraksta

24.10.2023

Ņemot vērā, ka slimības Covid-19 izraisītājs mutējot vairs nav radījis vīrusa paveidu, kas radītu lielu apdraudējumu sabiedrības veselībai un smagāku slimības gaitu, valdība otrdien, 24. oktobrī, lēmusi Covid-19 svītrot no bīstamo infekcijas slimību saraksta.

Māmiņu skolas lekciju saraksts oktobrī

28.09.2023

Māmiņu skola notiks klātienē – Daugavpils Reģionālās slimnīcas (DRS) Sieviešu klīnikas konferenču zālē 4. stāvā. 

Vīrusu sezonā iedzīvotājus aicina ievērot profilakses pasākumus

24.09.2023

Rudens ir respiratoro vīrusu laiks - gan gripas, gan citu vīrusu sezona, un tajā skaitā arī Covid-19 -, tāpēc Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina ievērot vispārējos profilakses pasākumus, lai mazinātu riskus saslimt ar šīm infekcijām.

Bērnu infektoloģe: Vīrusiem mainījusies sezonalitāte1

21.09.2023

Puse dārziņa grupas slimo, klasē daudzi soli tukši – skolās un bērnudārzos sācies pirmais vīrusu vilnis. Tas gan nav saistīts ar kovidu, bet citām saslimšanām. Bērnu infektoloģe Dace Zavadska LTV atzina, ka pēc kovida ir mainījusies vīrusu sezonalitāte un šobrīd bērnu vidē cirkulē daudzas un dažādas slimības.

Māmiņu skolas lekciju saraksts septembrī

08.09.2023

Māmiņu skola notiks klātienē – Daugavpils Reģionālās slimnīcas (DRS) Sieviešu klīnikas konferenču zālē 4. stāvā. 

Mobilā mamogrāfa izbraukumi septembrī6

29.08.2023

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātas programmas ietvaros veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus. Mamogrāfija ir krūts audu rentgenoloģiska izmeklēšana ar zemas intensitātes rentgenstarojumu. Šī uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm, lai savlaicīgi atklātu krūts vēzi.

Septembrī DRS Sieviešu klīnikā pacientus pieņems neonatoloģe2

11.08.2023

No 2023. gada septembra pilotprojekta ietvaros daktere K.Mahļina sāks pacientu pieņemšanu DRS Sieviešu klīnikas telpās (Vasarnīcu ielā 20) kā neonatoloģe un zīdīšanas konsultante.

Mobilā mamogrāfa izbraukumi augustā1

21.07.2023

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātas programmas ietvaros veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus. Mamogrāfija ir krūts audu rentgenoloģiska izmeklēšana ar zemas intensitātes rentgenstarojumu. Šī uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm, lai savlaicīgi atklātu krūts vēzi.

« 1 2 3 ... 9 »
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top