Vārda dienas: Ramona, Ritma, Герман, Евдокия, Хома Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sports

Latvijas hokejisti izcīna bronzas medaļas pasaules čempionātā

28.05.2023
Latvijas hokeja valstsvienība svētdien ar 4:3 pagarinājumā uzvarēja ASV izlasi spēlē par 3. vietu un pirmo reizi izcīnīja medaļas pasaules čempionātā, turnīru noslēdzot bronzas laureātu godā.

Divus vārtus Latvijai guva Kristiāns Rubīns, kura rēķinā bija arī izšķirošais trāpījums spēles pagarinājumā, kā arī precīzi bija Roberts Bukarts, Jānis Jaks. Mačā par labāko uzvarētāju sastāvā nosauca Oskaru Batņu.

Latvijas izlase divreiz nenoturēja vienu vārtu pārsvaru, bet spēja gūt uzvaru spēlē, kas pēdējā trešdaļā virzījās komandai nelabvēlīgā virzienā.

Tuvojoties pamatlaika beigām, Latvijas izlase panāca izlīdzinājumu, bet pagarinājuma otrajā minūtē bronzas punktu mačam pielika Rubīns.

Rezultatīvā pirmajā trešdaļā Latvijas izlase spēja izmantot divas iespējas uzbrukumā, ar ko gan nepietika, lai pārtraukumā dotos, esot vadībā.

Vadībā Latvijas izlasi izvirzīja Rihards Bukarts, realizējot skaitlisko vairākumu ar brīvu metienu no vārtu priekšas.

Lai gan ASV panāca izlīdzinājumu, vadību Latvijai atguva Jaks, vārtu priekšā pārstumjot ripu pāri vārtu līnijai.

Pēdējā trešdaļā Latvijas izlasei cerības atgrieza Rubīns ar tālu un precīzu metienu.

Pirmo reizi Latvijas hokejisti pasaules čempionātu noslēdza spēlē par godalgām.

Dienu iepriekš Latvijas hokejisti pusfinālā Tamperē piekāpās Kanādai (2:4), turpretim ASV izlase pagarinājumā atzina Vācijas valstsvienības pārākumu (3:4). Vācijas un Kanādas izlases svētdien vakarā tiksies finālspēlē par zelta medaļām.

Latvijas izlase pēc neveiksmēm turnīra startā pret Kanādu un Slovākiju uzvarēja visās nākamajās spēlēs grupā pret Čehiju, Norvēģiju, Slovēniju, Kazahstānu, Šveici, kā arī ceturtdaļfinālā Rīgā pārspēja Zviedriju. Nekad iepriekš pasaules čempionātu vēsturē Latvija nebija iekļuvusi četru spēcīgāko komandu vidū.

Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...