Vārda dienas: Vaira, Vairis, Vera, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sports

Pludmales volejbolistes Graudiņa/Kravčenoka izcīna pirmo uzvaru Tokijā

28.07.2021
Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka Tokijas olimpisko spēļu otrajā grupu turnīra spēlē tiekās ar brazīlietēm Anu Patrisiju Ramosu/Rebeku Kavalkanti Silvu, kuras izdevās pieveikt smagā trīs setu cīņā ar 21:15, 12:21 un 15:12. Uzvara Latvijas sportistes nostāda pateicīgā situācijā, lai raudzītos izslēgšanas turnīra virzienā.

Teicamu spēli aizvadīja Graudiņa, kas visa mača garumā spēcīgi uzbruka un svarīgos brīžos guva punktus ar servi.

Tikmēr pieticīgāku sniegumu rādīja Kravčenoka, kas tomēr trešajā setā prata sasparoties, vidusnogrieznī un galotnē gūstot būtiskus punktus.

Šī bija pirmā Graudiņas/Kravčenokas uzvara pār konkrēto Brazīlijas pāri, kam iepriekš piedzīvoti divi zaudējumi.
Spēli brazīlietes iesāka ar kļūdainām servēm, kamēr Graudiņa veiksmīgi spēlēja blokā un uzreiz ar servi panākot 4:1 pārsvaru. Ar precīzu servi brazīlietes prata deficītu samazināt līdz minimumam, taču pārliecinošu turpinājumu aizvadīja Latvija duets panākot jau 10:4. Izrāvienu Brazīlijas pāris nolēma apturēt ar minūtes pārtraukumu. Iekrāto pārsvaru Latvijas duets noturēja, pārliecinoši uzvarot pirmo setu.

Otro setu labāk iesāka Ramosa/Rebeka, kas ātri vien latvietes atstāja ar četru punktu deficītu (4:8). Latvijas uzbrukumu atkal kavēja lielais kļūdu skaits, galvenokārt to veidoja neprecīzās serves. Seta otrajā daļā blokā veiksmīgi darbojās Ramosa, kas vairākkārt apturēja Graudiņas uzbrukumus. Izskaņā vēl kļūdas pieļāva Graudiņa/Kravčenoka, kas ar 12:21 atzina brazīliešu pārākumu.

Izšķiroša seta pirmajos punktos latvietes guva 4:2 pārsvaru, taču pretinieces prata atgūties. Turpinājumā emocionālu uzbrukumu realizēja Graudiņa, kas uzreiz ar eisu atguva komfortablāko divu punktu vadību latvietēm. Drīz vien Graudiņas/Kravčenokas pārsvars sasniedza četrus punktus (11:7), tomēr pēc minūtes pārtaukuma brazīlietes prata panākt 12:12. Tam sekoja trīs punkti pēc kārtas, kas ļāva gūt pirmo uzvaru olimpiskajā Tokijā.

Pirmajā spēlē latvietes trīs setos ar 13:21, 21:15 un 11:15 zaudēja amerikānietēm Kellijai Klesai un Sārai Sponsilai.

Tikmēr Ramosa/Rebeka divos setos (21:15 un 21:9) pārliecinoši sakāva grupas pastarītes kenijietes Gaudensiju Makokhu un Breksaidsu Hadambi. Tieši šis Kenijas pāris būs Graudiņas/Kravčenokas pēdējais pretinieks grupu turnīra kārtā. Šī spēle paredzēta sestdien 4.00 pēc Latvijas laika.

Turnīrā 24 komandas ir sadalītas sešās grupās. Pēc apļa izspēles grupā visi pirmo divu vietu ieguvēji un divas labākās trešās komandas garantēs dalību izslēgšanas turnīrā. Atlikušās četras trešās vietas ieguvējas divos pāros noteiks vēl divas komandas, kas pievienosies astotdaļfinālistiem.