Sestdiena,
19.jūnijs 2021
Vārda dienas: Nils, Viktors, Илларион, Сусанна, Виссарион Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sports

Daugavpils skolēni gūst panākumus šaha olimpiādē

26.05.2021
15. maijā aizritēja Latvijas skolēnu šaha olimpiādes Lielais fināls. Tajā piedalījās 128 skolēni no 78 Latvijas mācību iestādēm, informē Latvijas Šaha Federācija. Starp olimpiādes laureātiem ierindojušies ari Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja audzēkņi.

Līdzīgi kā aizvadītie olimpiādes atlases un reģionālie posmi, arī Lielais fināls norisinājās tiešsaistes platformā “Lichess.org” trīs dažādās vecumu grupās: 1.-4. klase; 5.-9. klase; 10.-12. klase. Pirmajā atlases posmā, katra izglītības iestāde dalībai izvirzīja trīs labākos zēnus un trīs meitenes. Otrajā posmā norisinājās reģionālā atlase, kurai noslēdzoties tika atlasīti trīs labākie zēni un meitenes katrā vecuma grupā no katra reģiona. Savukārt 15. maijā aizvadīts Latvijas skolēnu šaha olimpiādes Lielais fināls, kurā piedalījās zēni.

1.-4. klašu vecuma grupā pirmo vietu starp zēniem ieguva Martijs Krakops no Tilžas vidusskolas. Jegors Andrusevičs no Daugavpils Tehnoloģiju izcīnīja vidusskolas otro vietu. Bet trešajā vietā ierindojās Nikolajs Platonovs no J. G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas.

Vecuma grupā no 5.-9. klasei pirmajā vietā ierindojās Emīls Jānis Mieriņš no Olaines 1. vidusskolas. Otro vietu ieguva Arsenijs Savičevs no Rīgas Purvciema vidusskolas, bet trešo vietu – Maksims Aminovs no Rīgas Purvciema vidusskolas.

10.-12. klašu vecuma grupā pirmo vietu izcīnīja Rihards Bekasovs no Rīgas 25. vidusskolas. Otrajā vietā ierindojās Tomass Kristiāns Šterns no RTU inženierzinātņu vidusskolas. Savukārt trešo vietu ieguva Glebs Leonovs no Liepājas 7. vidusskolas.

Sestdien, 22. maijā aizvadīts Latvijas skolēnu šaha olimpiādes Lielais fināls meitenēm. 1.-4. klašu vecuma grupā pirmo vietu ieņēma Marija Kuzņecova no Ziemeļvalstu ģimnāzijas. Naomi Maklakova no Ziemeļvalstu ģimnāzijas ieguva otro vietu, bet Lauma Mieriņa no Baldones vidusskolas ierindojās trešajā vietā.

5.-9. klašu vecuma grupā pirmo vietu izcīnīja Agnesa Stepania Ter-Avestisjana no Rīgas Centra humanitārās vidusskolas. Otro vietu ieguva Melānija Luīze Jansone no Rīgas 45. vidusskolas. Savukārt Sofija Vasiļjeva no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja ierindojās trešajā vietā.

Vecuma grupā no 10.-12. klasei par uzvarētāju kļuva Madara Golsta no Rīgas komercskolas. Otro vietu izcīnīja Anna Kazmerika no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas, bet trešajā vietā ierindojās Ramona Golsta no Rīgas komercskolas.

Latvijas skolēnu šaha olimpiāde norisinājās jau ceturto reizi. Šī mācību gada sacensības norisinājās no 2020. gada septembra līdz 2021. gada maijam. Kopumā sacensībās piedalījās apmēram 1000 skolēnu no visas Latvijas.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Latvīšu viesturiskūs zemu lykums – jaunys īspiejis kūpt latgaliskumu
Ļūti pareizi Agris Bitāns runoj. Tai poš Teirunīka kungam skaidra nūstuoja Latgola vaicuojumūs. Prīkšlykums: sasaukt Latgaļu saītu (kongresu) ar zynomu mierķi, apsasprīst un sagataveit notu vaļdeibai. Es par Latvejis daleišonu jau runovu pyrmijā ( Zalāna) ATR laikā. Tok nivīns naklauseja taišņi ūtraidi, saceja siedi mīreigs, kū Reigā pascies tys i byus. Godi irā paguojuš, prūtoms Latgola vaicuojumā progress ir. Vāga pauotrynuot, sovaižuok kuortejuo daleišona (ATR) otkon Latgola teritoreju naatzeist. Es daže īzadūmoju par kū.

Sīkāk...
Atklāta jauna pastaigu taka Daugavpils novadā
Sveiki! Vai šī taka ir kaut kur tuvumā Tarzans parkam? https://www.lieliskadavana.lv/daugavpils-piedzivojumu-parks-tarzans--tarzans ? Sīkāk...
Deniss Vasiļjevs nopelna Latvijai olimpisko ceļazīmi
Eurosport komentētāji tiešraidē Denisa uzstāšanos nosauca par dienas augstvērtīgāko priekšnesumu un kategoriski nepiekrita tiesnešu zemajam vērtējumam. Deniss bija pelnījis stabilu vietu pirmajā sešiniekā. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top