Ceturtdiena,
25.jūlijs 2024
Vārda dienas: Jēkabs, Žaklīna, Михаил, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Stradiņa universitātes profesori konsultēs mūsu ārstus

29.11.2016

Daugavpils reģionālā slimnīca ir ieguvusi jaunu statusu, kļūstot par Rīgas Stradiņa universitātes studiju un pētniecības klīnisko bāzi. Par to liecina gan izkārtne, gan universitātes karogs pie slimnīcas ieejas. Pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis skaidro, ka sadarbības līguma noslēgšana un universitātes iekļaušana slimnīcas akcionāru vidū paver jaunas iespējas medicīnas iestādes attīstībai. Paši mediķi ir apmierināti ar to, ka būs iespēja uz vietas konsultēties ar augstskolas profesoriem un paaugstināt savu kvalifikāciju.

Decembra sākumā gaisa temperatūra pieturēsies zem 0 grādu atzīmes

29.11.2016

Darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt aktīva ciklona rietumu mala, tādēļ gubu mākoņi brīžiem nesīs slapju sniegu un sniegu. Kurzemē gaidāma arī stipra snigšana. Pirmdien saglabāsies mēreni stiprs ziemeļrietumu, ziemeļu vējš, brāzmās piekrastē sasniedzot 20-22 m/s, tomēr pakāpeniski tas pierims.

Šonedēļ populārākie vārdi - Rita un Andrejs

28.11.2016

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem šonedēļ vispopulārākais vārds ir Andrejs (20553), savukārt no sieviešu vārdiem – Rita (7011).

Konkursam par Stropu promenādes izbūvi pieteikušies 12 pretendenti

28.11.2016

28. novembrī plkst. 10.00 tika atvērti pieteikumi konkursam par Stropu promenādes izbūvi un gaismekļu piegādi. Pieteikušies 12 pretendenti. Komisija izvērtēs visus iesniegtos dokumentus un noteiks uzvarētāju

Daugavpils ielas un ietves tīra pilnā apjomā

28.11.2016

Turpinās intensīva snigšana. DPPI “Komunālas saimniecības pārvalde” informē ka, A/S “Daugavpils specializētais autotransporta uzņēmums” veic pilsētas uzkopšanu pilnā apjomā.

Pilsētnieki atbalsta piedzīvojumu parka izveidi Stropos

25.11.2016

Pilsētbūvniecības un vides komisijas sēdē uzņēmēji prezentēja ieceri Daugavpilī ierīkot piedzīvojumu parku “Tarzāns”. Tādi parki jau darbojas Liepājā, Siguldā un Jūrmalā.

Daugavpils tiek izrotāta. Drīz iedegs arī Ziemassvētku eglīti

25.11.2016

Daugavpils gatavojas Ziemassvētkiem. Pilsētā parādās jauni svētku rotājumi.  Vērīgākie jau pamanījuši eglīšu rotājumus kustības aplī pie centra ZINOO.

Sākoties Adventes laikam, VUGD atgādina par drošību

25.11.2016

Adventes laikā daudzu māju, uzņēmumu un dzīvokļu logus rotā adventes vainags un svētku noskaņas radīšanai tiek iedegtas svecītes. VUGD statistika liecina, ka ik gadu ugunsdzēsēji glābēji šajā laikā saņem vairākus izsaukumus uz ugunsgrēkiem, kuri izcēlušies no bez uzraudzības atstātas iedegtas sveces. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina vairākus drošības padomus, lai no mazas svecītes neizceltos liels ugunsgrēks.

Daugavpilī atvērta pārrobežu sadarbības programma

25.11.2016

Daugavpilī notika Latvijas – Krievijas forums, ko organizēja Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Tika pārrunātas iespējas, ko Eiropas fondi piedāvā pierobežas reģioniem. Iepriekšējā periodā šiem mērķiem tika piešķirti aptuveni 60 miljoni eiro, un paveikts ir diezgan daudz. 

Gaidāms vējains un nokrišņiem bagāts laiks

25.11.2016

Šodien laika apstākļus noteiks neliels augsta spiediena atzars, līdz ar to nelieli nokrišņi gaidāmi tikai atsevišķos rajonos un debesis vietām skaidrosies. Gaiss iesils līdz +1…+6°. 

Daugavpils mediķiem pasniedza Goda rakstus

25.11.2016

Mediķi strādā gan ikdienā, gan svētkos, tāpēc ne visi varēja ierasties uz svinīgo pasākumu par godu Latvijas proklamēšanas gadadienai, kur pasniedza Daugavpils Domes apbalvojumus. 

9. Starptautiskā latgalistikas konference

24.11.2016

Sagaidot Latgales kongresa (2017) un Latvijas valsts (2018) simtgadi, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija sadarbībā ar Latgaliešu Kultūras biedrību rīko virkni pasākumu, godinot pirmās latgaliešu atmodas redzamākos pārstāvjus: Franci Trasunu, Nikodemu Rancānu, Franci Kempu. 

Tuvojas Adventes laiks

24.11.2016

Jau pavisam drīz iedegsim pirmo sveci Adventes vainagā. Lielais Adventes vainags arī šogad būs novietots Baznīcas skvērā, Rīgas un Cietokšņa ielu krustojumā. Visi tiek aicināti sestdien, 26. novembrī plkst. 16.00 uz pirmās sveces iedegšanu.

Autobusa maršruta Nr.17 vienā reisā tiek ieviestas izmaiņas

24.11.2016

AS „Daugavpils satiksme” informē, ka sakarā ar iedzīvotāju lūgumu no š.g. 1.decembra gan darbdienās, gan brīvdienās autobusa maršruta Nr.17  „Autoosta – Jaunā Forštate–Autoosta”vienā reisā tiek ieviestas izmaiņas.

Populārākie vārdi šonedēļ - Velta un Aldis

21.11.2016

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem šonedēļ vispopulārākais vārds ir Velta (4752), savukārt no vīriešu vārdiem – Aldis (4607).

Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektorei pasniedz Triju Zvaigžņu ordeni

21.11.2016

18. novembrī Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis par nopelniem pašvaldību un administratīvajā darbā, nozīmīgu ieguldījumu pilsoniskas sabiedrības veidošanā Latgales reģionā pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektorei Vandai Kezikai.

Atver savu sirdi labdarībai

21.11.2016

Noslēgumam tuvojas 2016.gads un katrs no mums klusībā izvērtē tā notikumus. Cik dažādi cilvēki, tik dažādi likteņi, tik dažādi notikumi, bet visus mūs vieno vēlēšanās,lai būtu veselība un mierīga ikdiena, lai nākošais gads būtu mums laimīgāks kā aizejošais. 

No 19. novembra Vienības laukumā darbosies slidotava

17.11.2016

Slidotava iepriekšējā sezonā bija ļoti pieprasīta aktīvas atpūtas vieta. Par cik laika apstākļi ļauj, slidotava sāks darboties jau novembrī.

Apsveikums Valsts svētkos!

17.11.2016

1918. gada 18. novembrī, apvienojoties Latviešu Pagaidu Nacionālajai padomei un Demokrātiskajam blokam, tika izveidota Tautas padome, kas 18. novembrī proklamēja neatkarīgu Latvijas valsti.

Daugavpils reģionālā slimnīca iegādājusies jaunas medicīnas iekārtas

17.11.2016

Jaunais aprīkojums, ko tautā sauc par “mākslīgo nieri” ir nopirkts, lai uzlabotu pacientu ārstēšanu. Tagad visi, kuriem nepieciešama hemodialīze varēs to saņemt.

18. novembrī palielinās sabiedriskā transporta reisu skaitu

17.11.2016

Latvijas Republikas proklamēšanas gadskārtai veltīto pasākumu laikā, 18. novembra vakarā, būs papildreisi un vienvagonu tramvajus aizvietos ar sešasu vai divvagonu tramvajiem.

Centrā “Jaunība” strādā labākais triatlona treneris Latvijā

16.11.2016

2016. gada 5. novembrī Latvijas Triatlona federācijas prezidents Vilnis Priedītis svinīgā pasākumā sniedza atskatu uz aizvadīto sezonu - gan uz startiem Latvijā, gan arī Eiropā. Prezidenta kungs uzsvēra, ka ir palielinājies starptautisko startu skaits tieši junioriem un jauniešiem, un šādām aktivitātēm noteikti  atbalsts tiks sniegts arī 2017. gadā.

Speciālisti uzsākuši Gubiščes ezera izpēti

15.11.2016

Pagājušās nedēļas beigās Daugavpilī ieradās Rīgas firmas GeoExpert pārstāvji, kas saskaņā ar iepirkumu procedūras rezultātiem ir ieguvuši pašvaldības pasūtījumu Gubiščes ezera ūdens līmeņa izmaiņu noteikšanai. Pēdējo gadu laikā ūdenstilpē ir ievērojami krities ūdens līmenis. Uztraukti par notiekošo, pilsētas domes speciālisti un Daugavpils Universitātes pētnieki izteica dažādus pieņēmumus. 

Latvijas dzimšanas diena Daugavpils skolās

15.11.2016

Šogad novembris un Latvijas valsts dzimšanas diena atnākusi ar sniegu un salu, un mūsu pilsētas izglītības iestādes cenšas ietīt dzimteni sirsnības, zināšanu, dziesmu un apsveikumu lakatā. Pasākumu klāsts pilsoniskuma un patriotisma nedēļā ir plašs un daudzveidīgs. Skolēni un pedagogi sporto, piedalās spēlēs un konkursos, dzied, raksta un zīmē apsveikumus, tiekas ar interesantiem cilvēkiem un, galvenais, lepojas un domā par savu valsti, pavēstīja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe sociālo zinātņu jautājumos Signita Gabrāne.

Populārākie šīs nedēļas vārdi - Aleksandrs un Elizabete

14.11.2016

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem šonedēļ vispopulārākais vārds ir Aleksandrs (33981), savukārt no sieviešu vārdiem – Elizabete (4341).

Valsts svētku nedēļā Latvijā atgriezīsies rudens

14.11.2016

Ja brīvdienās laika apstākļus virs Latvijas noteica anticiklona ziemeļaustrumu mala un lielā daļā Latvijas vēl valdīja ziemai raksturīgi laika apstākļi, tad šonedēļ virs mūsu teritorijas aktivizēties ciklonu darbība un atgriezīsies rudens.

Izlemts kam piešķirt apbalvojumus “Mūža ieguldījums” un “Gada balva”

11.11.2016

Daugavpils Domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu par Domes apbalvojumu piešķiršanu. Nolemts piešķirt Domes apbalvojumu “Mūža ieguldījums” un 400 eiro naudas balvu Daugavpils teātra aktrisei, režisorei Verai Hramņikovai.

Kustības izmaiņas Grīvā

11.11.2016

Sakarā ar rakšanas darbiem Staburaga ielā, Baznīcas ielā un Ūdens ielā  autotransporta kustība tiks organizēta:

Par atrašanos uz ledus ir paredzēta administratīvā atbildība

11.11.2016

Pakāpeniski iestājas ziema. Pilsētas ūdenstilpes pārklājas ar ledu, līdz ar gaisa temperatūras pazemināšanos, aizsals arī Daugava. Zemledus makšķerniekiem ir jāapbruņojas ar pacietību, jāsagaida, kad ledus nostiprināsies un ļaus bez briesmām dzīvībai doties zvejot. 

Latvijā trim cilvēkiem dots vārds Lāčplēsis

11.11.2016

Latvijā trim iedzīvotājiem ir dots vārds Lāčplēsis, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informācija.

Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top