Piektdiena,
9.jūnijs 2023
Vārda dienas: Gita, Ligita, Ферапонт, Фотий, Нил Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Šonedēļ populārākie vārdi – Aleksejs un Margarita

11.07.2016

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem šonedēļ vispopulārākais vārds ir Aleksejs (11320), savukārt no sieviešu vārdiem – Margarita (3589).

Daugavpilieši novērtē sabiedriskā transporta sniegtos pakalpojumus

11.07.2016


No 2016.gada 19.maija līdz 2016.gada 24.jūnijam AS „Daugavpils satiksme” mājas lapā www.satiksme.daugavpils.lvtika veikta aptauja par „Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas kvalitātes novērtējumu”.

Shēma: Remontdarbi Smilšu ielā

08.07.2016

Sakarā ar veicamajiem ceļa remontdarbiem – asfalta seguma izlīdzinošo frēzēšanu un asfalta seguma ieklāšanu Smilšu ielā posmā no Jātnieku ielas līdz Arhitektu ielai no 13. jūlija līdz 30.jūlijam autotransporta kustība tiks slēgta un organizēta atbilstoši shēmai.

Notiek Gubiščes ezera krastu tīrīšana

08.07.2016

Daugavpils pašvaldība turpina ūdenstilpju labiekārtošanas darbus. Šobrīd tiek attīrīti Gubiščes ezera krasti.

„Latgale laiku griežos” 4.raidījums

08.07.2016

“Divu Krastu Radio” ēterā savu skanējumu uzsācis jauns raidījumu cikls „Latgale laiku griežos”. Ņemot vērā Latgales kultūrtelpu un daudznacionālo vidi, raidījumos plānots iekļaut ne tikai saturu, kas atspoguļo vēsturiskos procesus Latgales teritorijā, Latvijas valstiskuma veidošanās laikā, bet arī nacionālo minoritāšu līdzdalību Latgales kultūrtelpas veidošanā un attīstībā no 1917. gada līdz pat mūsdienām.

Līdera pozīcijā eksāmenu rezultātu kopvērtējumā - Vaboles vidusskola

06.07.2016

Jūnija beigās vidusskolu absolventi saņēma centralizēto eksāmenu rezultātus un atestātus par izglītības iestādes beigšanu. Latvijā kopumā tika izsniegti 19427 centralizēto eksāmenu sertifikāti tiem jauniešiem, kuri šogad ieguva vispārējo vidējo izglītību. Daugavpils novadā centralizētos eksāmenus kārtoja 143 skolēni, t.sk. Malnavas koledžas izglītības programmas īstenošanas vietas “Višķi” audzēkņi. 

Daugavpilī iecerēts būvēt Bruģu ielas promenādi

06.07.2016

Publiskai apspriešanai tiek nodoti materiāli par būvobjektu „Bruģu ielas promenādes būvniecība, Daugavpilī”.

Citroni kļust divreiz dārgāki, redīsi - teju par pusi lētāki

06.07.2016

Gada laikā vislielākais cenu pieaugums ir bijis citroniem, kartupeļiem, mandarīniem un piena šokolādei, kuru cenas pieaugušas attiecīgi par 52%, 42%, 36% un 22%, informēja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Ingūna Gulbe. 

Daugavpils Universitātē sākusies uzņemšana

06.07.2016

No 5. jūlija Daugavpils Universitātē (DU) tika uzsākta rekflektantu uzņemšana pilna un nepilna laika bakalaura un maģistra studiju programmās. Šis gads DU ir īpašs ne tikai tāpēc, ka šogad tiks svinēta 95 gadu jubileja, bet arī tāpēc, ka šajā gadā DU piešķir budžeta vietas gandrīz visiem bakalaura studiju programmās studēt gribošajiem.

Šonedēļ populārākie vārdi – Uldis un Edīte

04.07.2016

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem šonedēļ vispopulārākais vārds ir Uldis (6936), savukārt no sieviešu vārdiem –Edīte (2422).

„Latgale laiku griežos” 3.raidījums

01.07.2016

“Divu Krastu Radio” ēterā savu skanējumu uzsācis jauns raidījumu cikls „Latgale laiku griežos”. Ņemot vērā Latgales kultūrtelpu un daudznacionālo vidi, raidījumos plānots iekļaut ne tikai saturu, kas atspoguļo vēsturiskos procesus Latgales teritorijā, Latvijas valstiskuma veidošanās laikā, bet arī nacionālo minoritāšu līdzdalību Latgales kultūrtelpas veidošanā un attīstībā no 1917. gada līdz pat mūsdienām.

Vienkāršu noteikumu ievērošana nodrošinās ērtu atpūtu

01.07.2016

 Oficiālā peldsezona ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim. Daugavpils teritorijā ir 11 ūdenstilpes, un, kā parāda analīzes, visās ūdens kvalitāte atbilst normām, tāpēc tajās ir atļauts peldēties. Karstās dienās peldvietās vienmēr ir daudz cilvēku, īpaši brīvdienās. Darbadienās cilvēku ir mazāk, toties ir lielāka iespēja baudīt mierīgu vai, tieši pretēji, enerģisku un azartisku atpūtu.

Slavas skvērā sāk uzstādīt jaunus rotaļu elementus

01.07.2016

 30. jūnijā sākās darbi bērnu rotaļu laukumā Slavas skvērā. Šobrīd uzņēmuma “Labiekārtošana D” speciālisti norobežo teritoriju un tiks demontēts vecais aprīkojums un uzstādīts jauns, informē Daugavpils Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Prognozē laika vērotājs: Kāds būs jūlijs?

01.07.2016

 Laika zīmju vērotājs no Viļakas Vilis Bukšs jūlijā prognozē dažas karstas dienas, tomēr mēnesis nebūšot pārmēru lietains.

Daugavpils centrā nebūs karstā ūdens

28.06.2016

 Sakarā ar siltumtīklu hidraulisko pārbaudi un plānoto remontu no šī gada 5.jūlija plkst.00.00 līdz 8.jūlija plkst.20.00 tiks pārtraukta kārstā ūdensapgāde lietotājiem dzīvojamajās mājas Daugavpils Centra rajonā, kā arī Esplanādē un Gajokā.

Šonedēļ populārākie vārdi – Pēteris un Lauma

27.06.2016

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem šonedēļ vispopulārākais vārds ir Pēteris (9131), savukārt no sieviešu vārdiem – Lauma (1744).

Daugavpilī vietām nozāģēs kokus

27.06.2016

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde “Komunālās saimniecības pārvalde” paziņo, ka, pamatojoties uz Aizsargjoslu likumu, 2016.gada 27.jūnijā sākas krūmu un apdraudošo koku nozāģēšanas darbi 20 kV elektrisko tīklu gaisvadu līniju trasē un aizsargjoslā. Darbi tiks veikti posmā no Veselības ielas līdz Vasarnīcu ielai, gar 18.novembra ielu, posmā no Vasarnīcu ielas līdz Gubisčes ezeram, blakus Stropu estrādei un posmā no Vasarnīcu ielas līdz Luterāņu kapiem, gar 18.novembra ielu.

Daugavpilī populārākajās peldvietās ir tīrs ūdens un droši var peldēties

27.06.2016

21.jūnijā DPPI “Komunālās saimniecības pārvalde” un zinātniskā institūta “BIOR” speciālisti veica ūdens paraugu ņemšanu Daugavpils pilsētas ūdenstilpju peldvietās.

Pludmalē “Stropu vilnis” sāk darbu kafejnīca

27.06.2016

Pēc ilgāka pārtraukuma funkcionē pilsētas pludmale “Stropu vilnis”. Par ūdens kvalitāti liecina plīvojošais Zilais karogs, bet atpūtniekiem trūka pierastā komforta. No jūlija sākuma pludmalē būs arī kafejnīca.

Latvijā iestājas astronomiskā vasara

21.06.2016

Šonakt plkst.1.34 Latvijā iestājusies astronomiskā vasara un saskaņā ar senlatviešu tradīcijām tiek svinēti vasaras saulgrieži.

Jauna pastaigu zona Daugavpilī

21.06.2016

Vienības ielā daudzstāvu māju iedzīvotāji jau ir ievērojuši, ka iepretim viņu logiem tiek pakāpeniski labiekārtota aizaugusī teritorija. Necaurejama biezokņa vietā, kur zāle sniedzas līdz viduklim, pašvaldība ir nolēmusi izveidot jaunu pastaigu zonu. Darbi tiek veikti uz pilsētai piederošās zemes, saskaņā ar deleģēšanas līgumu. Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes pasūtījumu veic uzņēmums „Labiekārtošana-D”.

Shēma: vairākos pilsētas centra krustojumos mainīsies prioritāte

21.06.2016

No 1. jūlija tiks mainīta prioritāte vairākos pilsētas centra krustojumos.

Svētku dienās uz ceļiem notiks policijas reidi

21.06.2016

No 22. līdz pat 27. jūnijam Valsts policija visā Latvijas teritorijā pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes drošību. Kā jau ierasts, svētku laikā policija rīkos profilaktiskus reidus, tai skaitā masveida pārbaudes. 

Liels skaits Daugavpils jauniešu vasaras brīvlaikā izvēlās strādāt

20.06.2016

 Trīspadsmitgadīgais Antons Kovaļonoks pirmo reizi dzīvē parakstījās algu sarakstā un saņēma pirmo darba algu. Viņš saka, ka divās brīvlaika nedēļās nopelnīto naudu atdos mammai, jo viņa labāk zina, kur to ir nepieciešams izlietot. Šis puika ir viens no daudzajiem Daugavpils jauniešiem, kuri vasarā piedalās nodarbinātības programmā.

Medicīnas darbinieki nosvinējuši savus profesionālos svētkus

20.06.2016

Katru gadu jūnija trešajā svētdienā tiek svinēta Medicīnas darbinieku diena. Šogad tā tika atzīmēta 19. jūnijā. Profesionālajiem svētkiem veltītais pasākums Daugavpils reģionālajā slimnīcā notika 17. jūnijā. Vienīgā Latgalē lielākā reģionālās nozīmes medicīnas iestāde apvieno vairākas struktūrvienības, tai skaitā onkoloģisko slimnīcu, plaušu slimību un tuberkulozes centru, pilsētas centrālo poliklīniku. Daugavpils reģionālajā slimnīcā strādā aptuveni 1 500 darbinieki. Viņi ir dažādu profesiju pārstāvji, tomēr visi strādā vienotā komandā, kuras mērķis ir palīdzēt cilvēkiem. Katrs no viņiem ir pelnījis pateicības un uzslavas vārdus, tomēr šajā dienā tika godināti veterāni, kuri slimnīcā ir nostrādājuši 40 un vairāk gadus. 

„Latgale laiku griežos” 2.raidījums

17.06.2016

“Divu Krastu Radio” ēterā savu skanējumu uzsācis jauns raidījumu cikls „Latgale laiku griežos”. Ņemot vērā Latgales kultūrtelpu un daudznacionālo vidi, raidījumos plānots iekļaut ne tikai saturu, kas atspoguļo vēsturiskos procesus Latgales teritorijā, Latvijas valstiskuma veidošanās laikā, bet arī nacionālo minoritāšu līdzdalību Latgales kultūrtelpas veidošanā un attīstībā no 1917. gada līdz pat mūsdienām.

Daugavpilī šajā vasarā darbojas deviņpadsmit bērnu nometnes

09.06.2016

Šogad 1.jūnijā savas durvis atvēra 9 pašvaldības organizētās vasaras nometnes bērniem vecumā no 6-14 gadiem. Daugavpilī šajā vasarā darbojas deviņpadsmit bērnu nometnes, ko organizē Jaunatnes departaments, tajās varēs atpūsties  870 bērni.

Jaunatnes departamentu un Sporta pārvaldi gaida nopietnas izmaiņas

08.06.2016

Esošo Jaunatnes departamentu un Sporta pārvaldi gaida nopietnas izmaiņas. Domes darba grupā izskatīja jautājumu par Jaunatnes un sporta departamenta izveidi.

Pilsētas svētkos tika apbalvoti vairāki daugavpilieši

07.06.2016

3. jūnijā Daugavpils teātrī notika Pilsētas svētkiem veltīts svinīgs pasākums, kuru atklājot Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis  uzsvēra, ka Daugavpilī ir jūtamas pozitīvas tendences, īpaši ekonomikas jomā. Jau šobrīd pilsētā darbojas vairāk nekā 100 rūpniecības uzņēmumi, bet kopumā reģistrētas aptuveni 4 tūkst. firmas.

Remontdarbi Mazā Dārza un A. Pumpura ielā

06.06.2016

Informējam par to, ka objektā: “Mazā Dārza un A.Pumpura ielu (posmā no Bauskas ielas līdz Strādnieku ielai) pārbūve, Daugavpilī" ir pilnībā pabeigta karstā asfalta apakškārtas izbūve.

Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 1.raidījums
Nezinu kapec skatoties tai bildee man uznaca bwzgaligas skumjas..mani milie latgalisi visi atdusas latgales smiltajaa.tevs un vina vecaki..tikai tuksaa maaja atgadina man..reiz bija. Sīkāk...
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 1.raidījums
Ak dievs...es skatos uz to majinu un to pariti.. kas visu pasaka bez vardiem..latgalitei muzigai but..ta ir mana omites majina.un tur sez mans opis ar omiti..protams bildee..un manaa dveselee muzigi. Sīkāk...
Mūžībā aizgājusi aktrise Lilita Ozoliņa
Lilita tu esi aizgajusi..bet paliksi atminaa ka viena mo skaistakajam un talantigakajam aktrisem..paldies par skaisto martu.ilgajaa celaa kapas.sievietes ideals.. laikmeti mainas..bet kautkas paliek nezudoss..dveseles skaistums...lai tavai dveselei viegls lidojums muzibaa..sakumam kam jaunam.ardievu. Sīkāk...
facebook draugiem
Top