Piektdiena,
24.marts 2023
Vārda dienas: Izidors, Kazimirs, Сафрон, Юхим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Pludmalē “Stropu vilnis” sāk darbu kafejnīca

27.06.2016

Pēc ilgāka pārtraukuma funkcionē pilsētas pludmale “Stropu vilnis”. Par ūdens kvalitāti liecina plīvojošais Zilais karogs, bet atpūtniekiem trūka pierastā komforta. No jūlija sākuma pludmalē būs arī kafejnīca.

Latvijā iestājas astronomiskā vasara

21.06.2016

Šonakt plkst.1.34 Latvijā iestājusies astronomiskā vasara un saskaņā ar senlatviešu tradīcijām tiek svinēti vasaras saulgrieži.

Jauna pastaigu zona Daugavpilī

21.06.2016

Vienības ielā daudzstāvu māju iedzīvotāji jau ir ievērojuši, ka iepretim viņu logiem tiek pakāpeniski labiekārtota aizaugusī teritorija. Necaurejama biezokņa vietā, kur zāle sniedzas līdz viduklim, pašvaldība ir nolēmusi izveidot jaunu pastaigu zonu. Darbi tiek veikti uz pilsētai piederošās zemes, saskaņā ar deleģēšanas līgumu. Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes pasūtījumu veic uzņēmums „Labiekārtošana-D”.

Shēma: vairākos pilsētas centra krustojumos mainīsies prioritāte

21.06.2016

No 1. jūlija tiks mainīta prioritāte vairākos pilsētas centra krustojumos.

Svētku dienās uz ceļiem notiks policijas reidi

21.06.2016

No 22. līdz pat 27. jūnijam Valsts policija visā Latvijas teritorijā pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes drošību. Kā jau ierasts, svētku laikā policija rīkos profilaktiskus reidus, tai skaitā masveida pārbaudes. 

Liels skaits Daugavpils jauniešu vasaras brīvlaikā izvēlās strādāt

20.06.2016

 Trīspadsmitgadīgais Antons Kovaļonoks pirmo reizi dzīvē parakstījās algu sarakstā un saņēma pirmo darba algu. Viņš saka, ka divās brīvlaika nedēļās nopelnīto naudu atdos mammai, jo viņa labāk zina, kur to ir nepieciešams izlietot. Šis puika ir viens no daudzajiem Daugavpils jauniešiem, kuri vasarā piedalās nodarbinātības programmā.

Medicīnas darbinieki nosvinējuši savus profesionālos svētkus

20.06.2016

Katru gadu jūnija trešajā svētdienā tiek svinēta Medicīnas darbinieku diena. Šogad tā tika atzīmēta 19. jūnijā. Profesionālajiem svētkiem veltītais pasākums Daugavpils reģionālajā slimnīcā notika 17. jūnijā. Vienīgā Latgalē lielākā reģionālās nozīmes medicīnas iestāde apvieno vairākas struktūrvienības, tai skaitā onkoloģisko slimnīcu, plaušu slimību un tuberkulozes centru, pilsētas centrālo poliklīniku. Daugavpils reģionālajā slimnīcā strādā aptuveni 1 500 darbinieki. Viņi ir dažādu profesiju pārstāvji, tomēr visi strādā vienotā komandā, kuras mērķis ir palīdzēt cilvēkiem. Katrs no viņiem ir pelnījis pateicības un uzslavas vārdus, tomēr šajā dienā tika godināti veterāni, kuri slimnīcā ir nostrādājuši 40 un vairāk gadus. 

„Latgale laiku griežos” 2.raidījums

17.06.2016

“Divu Krastu Radio” ēterā savu skanējumu uzsācis jauns raidījumu cikls „Latgale laiku griežos”. Ņemot vērā Latgales kultūrtelpu un daudznacionālo vidi, raidījumos plānots iekļaut ne tikai saturu, kas atspoguļo vēsturiskos procesus Latgales teritorijā, Latvijas valstiskuma veidošanās laikā, bet arī nacionālo minoritāšu līdzdalību Latgales kultūrtelpas veidošanā un attīstībā no 1917. gada līdz pat mūsdienām.

Daugavpilī šajā vasarā darbojas deviņpadsmit bērnu nometnes

09.06.2016

Šogad 1.jūnijā savas durvis atvēra 9 pašvaldības organizētās vasaras nometnes bērniem vecumā no 6-14 gadiem. Daugavpilī šajā vasarā darbojas deviņpadsmit bērnu nometnes, ko organizē Jaunatnes departaments, tajās varēs atpūsties  870 bērni.

Jaunatnes departamentu un Sporta pārvaldi gaida nopietnas izmaiņas

08.06.2016

Esošo Jaunatnes departamentu un Sporta pārvaldi gaida nopietnas izmaiņas. Domes darba grupā izskatīja jautājumu par Jaunatnes un sporta departamenta izveidi.

Pilsētas svētkos tika apbalvoti vairāki daugavpilieši

07.06.2016

3. jūnijā Daugavpils teātrī notika Pilsētas svētkiem veltīts svinīgs pasākums, kuru atklājot Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis  uzsvēra, ka Daugavpilī ir jūtamas pozitīvas tendences, īpaši ekonomikas jomā. Jau šobrīd pilsētā darbojas vairāk nekā 100 rūpniecības uzņēmumi, bet kopumā reģistrētas aptuveni 4 tūkst. firmas.

Remontdarbi Mazā Dārza un A. Pumpura ielā

06.06.2016

Informējam par to, ka objektā: “Mazā Dārza un A.Pumpura ielu (posmā no Bauskas ielas līdz Strādnieku ielai) pārbūve, Daugavpilī" ir pilnībā pabeigta karstā asfalta apakškārtas izbūve.

Šonedēļ populārākie personvārdi – Anatolijs un Ligita

06.06.2016

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem šonedēļ populārākais vīrieša vārds ir Anatolijs (7571), savukārt no sieviešu vārdiem – Ligita (3317).

Jauns raidījumu cikls „Latgale laiku griežos”

03.06.2016

 “Divu Krastu Radio” ēterā savu skanējumu uzsācis jauns raidījumu cikls „Latgale laiku griežos”. Ņemot vērā Latgales kultūrtelpu un daudznacionālo vidi, raidījumos plānots iekļaut ne tikai saturu, kas atspoguļo vēsturiskos procesus Latgales teritorijā, Latvijas valstiskuma veidošanās laikā, bet arī nacionālo minoritāšu līdzdalību Latgales kultūrtelpas veidošanā un attīstībā no 1917. gada līdz pat mūsdienām.

Jaunais rotaļu laukums tika atklāts Bērnu aizsardzības dienā

02.06.2016

1. jūnijā, pirmajā brīvlaika dienā un par godu Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas svinībām, Daugavpils Centrālajā parkā tika atklāts ilgi gaidītais bērnu rotaļu laukums. Pirms oficiālās atklāšanas Komunālās saimniecības pārvaldes un uzņēmuma „Labiekārtošana-D” pārstāvji vēlreiz pārbaudīja visu aprīkojumu, līdz tam speciāla komisija pieņēma šo objektu ekspluatācijā.

Sākoties brīvlaikam, IZM atgādina likuma normas par bērnu atstāšanu bez uzraudzības

02.06.2016

Sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) atgādina likuma normas par bērnu atstāšanu bez uzraudzības, liecina ministrijas paziņojums.

Ekonomikas ministrs reģionālajā vizītē apmeklēs Daugavpili

01.06.2016

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens ceturtdien, 2. jūnijā, reģionālajā vizītē apmeklēs Daugavpili, lai pārrunātu novada uzņēmējiem un pašvaldībai aktuālos jautājumus.

Pilsētas svētki sākās ar koncertiem mikrorajonos

01.06.2016

 Ir sākušies Daugavpils pilsētas svētki. Šogad tie norit ar devīzi „Daugavpils ir ģimene”.

SC3 apkalpes zonā tiks pārtraukta kārstā ūdensapgāde

31.05.2016

Sakarā ar siltumtīklu hidraulisko pārbaudi un plānoto remontu no šī gada 6.jūnija plkst.00.00 līdz 10.jūnijam plkst.16.00 tiks pārtraukta kārstā ūdensapgāde lietotājiemdzīvojamajās mājas Dīķu ielā, Malu ielā, 2.Preču ielā, Ķīmiķu un Jaunās Forštates mikrorajonos.

Šonedēļ Daugavpilī ieradīsies 9 sadraudzības pilsētu delegācijas

31.05.2016

Šonedēļ Daugavpilī svin Pilsētas svētkus. Svētku ietvaros norisināsies arī Biznesa forums. Šonedēļ pilsētā ierodas 9 Daugavpils sadraudzības pilsētu delegācijas, lai piedalītos pasākumos.

Divus Daugavpiliešus apbalvo par atbildīgu rīcību

30.05.2016

Kārtējās preses konferences sakumā Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis pasniedza Pateicības rakstus Ruslanam Belousovam un Eduardam Barišnikovam. 4. aprīlī  pie Gubiščes ezera viņi aizturēja likumpārkāpējus, kuri dedzināja niedres un kūlu. Dedzinātājus viņi nodeva pašvaldības policijai.

2.jūnijā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

30.05.2016

Ceturtdien, 2.jūnijā plkst. 10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību. 

Daugavpilī sākas Pilsētas svētki

30.05.2016

No 30.maija līdz 5.jūnijam norisinās Daugavpils pilsētas svētki, kas šogad  veltīti ģimenei. 30.maijā – 2.jūnijā notiks koncerti uz koncertskatuvēm pilsētas mikrorajonos; 3.jūnijāDaugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā(Instrumentālā mūzika, roks, pop punk, heavy metal…) un4.jūnijā uz skatuvēm Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā, Dubrovina parkā, Pumpura skvērā, Viestura un Rīgas ielas krustojumā. 

Sinoptiķi visā Latvijā izplata dzelteno brīdinājumu

30.05.2016

Pirmdien gaisa temperatūra valstī varētu pakāpties līdz pat plus 29 grādiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Šonedēļ populārākie vārdi – Igors un Inta

30.05.2016

 Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem šonedēļ populārākais vīriešu vārds ir Igors (14335), savukārt no sieviešu vārdiem – Inta (6373).

Pilsētas puķu dobēs stāda vasaras ziedus

27.05.2016

Pilsētas svētku priekšvakarā pašvaldības speciālisti uzsākuši  jaunu ziedu stādīšanu. Puķu dobēs parādīsies begonijas, rudbekijas, samtenes, petūnijas un citi vasaras ziedi.

Kā rīkoties, ja maksātnespējīgs darba devējs neizmaksā algu?

02.05.2016

Lai gan likums paredz, ka darbinieku atalgojumsun ar to saistītie nodokļi ir svarīgākais jeb pirmās kārtas maksājums, saskaroties ar maksātnespēju, uzņēmumi mēdz taupīt uz darbinieku rēķina un algas neizmaksā.

Daugavpils dome paplašina daudzdzīvokļu māju renovācijas atbalsta programmu

02.05.2016

Daugavpilī daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas problēma joprojām ir viena no aktuālākajām. Kopš pirmās dzīvojamās mājas Vienības ielā 38a siltināšanas ir pagājuši gandrīz 10 gadi, tomēr situācija ir maz mainījusies, neskatoties uz to, ka dzīvokļu īpašniekiem ir pieejamas gan pilsētas, gan arī Eiropas līdzfinansējuma programmas. 

Daugavpilī par 216 359 eiro samazinājies lietotāju parāds par patērēto siltumenerģiju

02.05.2016

Lietotāju aktuālais parāds par patērēto siltumenerģiju uz aizvadītās apkures sezonas beigām, 30.aprīli, Daugavpilī bija 3 936 539 eiro, kas ir par 216 359 eiro mazāk nekā gadu iepriekš, informē pašvaldības AS "Daugavpils siltumtīkli" administrācija.

Latvijas iedzīvotāji atbalsta reklāmas samazināšanu sabiedriskajos medijos

02.05.2016

Lielākā daļa jeb 76% iedzīvotāju uzskata, ka komerciālo reklāmu apjoms sabiedriskajos medijos ir jāsamazina, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja.

Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Kultūras centrā “Vārpa” turpinās vēsturisko deju nodarbības
Dejot man nemaz hegribas..ari dziedat ne..kaut gan esmu laba dziedataja..ko man gribas..iekseju dveselws mieru un pavasari. Sīkāk...
Augstākajām amatpersonām nākamgad alga turpinās augt
Un kapec pensijax neaug pensionariem..vai ir eetiski sev celt algas kad valsti naudas nepietuek nekam. Sīkāk...
Sandis Mesters: Jaunīšim juozina vaļsts viesture
Vai juns skiet ja veselibas aprupei ir pieskirts pietiekoss budzets garas rindas pue arstiem.pakalpojumu hepieehamibs.zaalu trukums.dardziba.nediku skolotaju streiki.. skollu likvidacija...maksliga inflacija neadekvati uzpustie komunalue pakalpojumi
utt...varbut ka jus dzivojat uz meenes un skuet ka viss ir labi...varbut juns ir ari labi..bet daudziem ir slikti.jo visatlautiba valsti rullee un nav nekadas kartibas visas jomas.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top