Sestdiena,
2.marts 2024
Vārda dienas: Laila, Lavīze, Luīze, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Apsveikums Valsts svētkos!

17.11.2016

1918. gada 18. novembrī, apvienojoties Latviešu Pagaidu Nacionālajai padomei un Demokrātiskajam blokam, tika izveidota Tautas padome, kas 18. novembrī proklamēja neatkarīgu Latvijas valsti.

Daugavpils reģionālā slimnīca iegādājusies jaunas medicīnas iekārtas

17.11.2016

Jaunais aprīkojums, ko tautā sauc par “mākslīgo nieri” ir nopirkts, lai uzlabotu pacientu ārstēšanu. Tagad visi, kuriem nepieciešama hemodialīze varēs to saņemt.

18. novembrī palielinās sabiedriskā transporta reisu skaitu

17.11.2016

Latvijas Republikas proklamēšanas gadskārtai veltīto pasākumu laikā, 18. novembra vakarā, būs papildreisi un vienvagonu tramvajus aizvietos ar sešasu vai divvagonu tramvajiem.

Centrā “Jaunība” strādā labākais triatlona treneris Latvijā

16.11.2016

2016. gada 5. novembrī Latvijas Triatlona federācijas prezidents Vilnis Priedītis svinīgā pasākumā sniedza atskatu uz aizvadīto sezonu - gan uz startiem Latvijā, gan arī Eiropā. Prezidenta kungs uzsvēra, ka ir palielinājies starptautisko startu skaits tieši junioriem un jauniešiem, un šādām aktivitātēm noteikti  atbalsts tiks sniegts arī 2017. gadā.

Speciālisti uzsākuši Gubiščes ezera izpēti

15.11.2016

Pagājušās nedēļas beigās Daugavpilī ieradās Rīgas firmas GeoExpert pārstāvji, kas saskaņā ar iepirkumu procedūras rezultātiem ir ieguvuši pašvaldības pasūtījumu Gubiščes ezera ūdens līmeņa izmaiņu noteikšanai. Pēdējo gadu laikā ūdenstilpē ir ievērojami krities ūdens līmenis. Uztraukti par notiekošo, pilsētas domes speciālisti un Daugavpils Universitātes pētnieki izteica dažādus pieņēmumus. 

Latvijas dzimšanas diena Daugavpils skolās

15.11.2016

Šogad novembris un Latvijas valsts dzimšanas diena atnākusi ar sniegu un salu, un mūsu pilsētas izglītības iestādes cenšas ietīt dzimteni sirsnības, zināšanu, dziesmu un apsveikumu lakatā. Pasākumu klāsts pilsoniskuma un patriotisma nedēļā ir plašs un daudzveidīgs. Skolēni un pedagogi sporto, piedalās spēlēs un konkursos, dzied, raksta un zīmē apsveikumus, tiekas ar interesantiem cilvēkiem un, galvenais, lepojas un domā par savu valsti, pavēstīja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe sociālo zinātņu jautājumos Signita Gabrāne.

Populārākie šīs nedēļas vārdi - Aleksandrs un Elizabete

14.11.2016

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem šonedēļ vispopulārākais vārds ir Aleksandrs (33981), savukārt no sieviešu vārdiem – Elizabete (4341).

Valsts svētku nedēļā Latvijā atgriezīsies rudens

14.11.2016

Ja brīvdienās laika apstākļus virs Latvijas noteica anticiklona ziemeļaustrumu mala un lielā daļā Latvijas vēl valdīja ziemai raksturīgi laika apstākļi, tad šonedēļ virs mūsu teritorijas aktivizēties ciklonu darbība un atgriezīsies rudens.

Izlemts kam piešķirt apbalvojumus “Mūža ieguldījums” un “Gada balva”

11.11.2016

Daugavpils Domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu par Domes apbalvojumu piešķiršanu. Nolemts piešķirt Domes apbalvojumu “Mūža ieguldījums” un 400 eiro naudas balvu Daugavpils teātra aktrisei, režisorei Verai Hramņikovai.

Kustības izmaiņas Grīvā

11.11.2016

Sakarā ar rakšanas darbiem Staburaga ielā, Baznīcas ielā un Ūdens ielā  autotransporta kustība tiks organizēta:

Par atrašanos uz ledus ir paredzēta administratīvā atbildība

11.11.2016

Pakāpeniski iestājas ziema. Pilsētas ūdenstilpes pārklājas ar ledu, līdz ar gaisa temperatūras pazemināšanos, aizsals arī Daugava. Zemledus makšķerniekiem ir jāapbruņojas ar pacietību, jāsagaida, kad ledus nostiprināsies un ļaus bez briesmām dzīvībai doties zvejot. 

Latvijā trim cilvēkiem dots vārds Lāčplēsis

11.11.2016

Latvijā trim iedzīvotājiem ir dots vārds Lāčplēsis, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informācija.

Daugavpils neredzīgo biedrība piedalījās Latvijas mēroga projektā

10.11.2016

13. novembrī tiek atzīmēta Starptautiskā neredzīgo diena. 2016. gadā Latvijas neredzīgo biedrība svin 90 gadu jubileju. Par godu šiem notikumiem šogad Latvijā tika realizēts radošs projekts, kurā iesaistījās Daugavpils, Jelgavas, Balvu un Cēsu reģionālās biedrības.

Sociālie darbinieki saņēma Daugavpils Domes Goda rakstus

10.11.2016

Vairāk kā 70 Daugavpils sociālie darbinieki saņēma Daugavpils Domes Goda rakstus. Domes vārdā sociālās jomas speciālistus apsveica Domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe.

Latvijā svin Mārtiņa dienu: Kas par to būtu jāzina

10.11.2016

Šodien Latvijā tiek svinēta Mārtiņa diena, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu.

Skolotāju alga Daugavpils novadā vidēji paaugstinājusies par 118 eiro

10.11.2016

Daugavpils novada Izglītības pārvaldes vadītāja Irēna Bulaša preses konferencē pastāstīja, ka novada skolotāji jau ir saņēmuši pirmās algas, kas aprēķinātas pēc jaunās algas reformas. “Reformu skolotāji uztver dažādi, atkarībā no tā vai viņiem ir paaugstinājusies vai samazinājusies alga,” norāda I.Bulaša. “Algas lielums galvenokārt ir atkarīgs no tā, kā ir organizēts darbs skolās, cik optimāls ir skolotāju sadalījums dažādās specialitātēs. Tur, kur ir racionāls pedagogu skaits, mazāk ir tādu skolotāju, kuri piedzīvojuši algas kritumu.” 

Daugavpilī plānots izveidot vairākus parkus

09.11.2016

Pamatojoties uz Komunālās saimniecības pārvaldes ierosinājumu Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta speciālisti ir izstrādājuši jaunu parku izveides koncepciju Daugavpils teritorijā. Šo koncepciju skatīja Pilsētbūvniecības un vides komisijas sēdē.

Nākamā gada maijā Daugavpilī iestādīs 100 ozolus

08.11.2016

Daugavpils Dome ir saņēmusi Latgales plānošanas reģiona iesniegumu par ieceri Daugavpilī iestādīt 100 ozolus par godu Latvijas valsts un Latgales kongresa simtgadei. Šo jautājumu skatīja Pilsētbūvniecības un vides komisijas sēdē. 

Atgādina par ūdensvadu un kanalizācijas sistēmu sagatavošanu ziemai

08.11.2016

SIA „Daugavpils ūdens” brīdina māju īpašniekus, namu pārvaldniekus, ekspluatējošas organizācijas un pilnvarotas personas, ka par ūdensvada ievadu, kanalizācijas izlaižu un ūdens skaitītāju mezglu sagatavošanu darbam ziemas apstākļos ir atbildīgs Klients (Ministru kabineta noteikumu Nr. 174 “Noteikumi par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu un lietošanu” p.36 ).

Jau var baudīt jauno Daugavpils ēdienkarti

08.11.2016

Ir realizēts projekta “Daugavpils ēdienkarte” turpinājums, kas piedāvā pilsētniekiem un tūristiem jaunus Daugavpils ēdienus, kurus ilustrē arī ar leģendām.

Pabalsti apkures apmaksai un medikamentu kompensācijai

08.11.2016

Pabalstiem apkures apmaksai un medikamentu kompensācijai vēlams pieteikties līdz 2016.g. 15.decembrim, informē Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes “Sociālais dienests” sabiedrisko attiecību un e-pakalpojumu speciālists Marina Gorkina.

Šonedēļ vispopulārākie vārdi - Mārtiņš un Aleksandra

07.11.2016

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem šonedēļ vispopulārākais vārds ir Mārtiņš (13099), savukārt no sieviešu vārdiem – Aleksandra (6528).

Piesaki kandidātu Brīvprātīgo godināšanai Daugavpilī

07.11.2016

Lai veicinātu brīvprātīgā darba popularizēšanu sabiedrībā, Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departaments aicina iedzīvotājus, valsts un pašvaldības iestādes, biedrības un nodibinājumus līdz 20. novembrim izvirzīt brīvprātīgā darba veicējus no 13 gadiem nominācijai „Gada brīvprātīgais 2016”. Brīvprātīgajam darbam jābūt veiktam 2016. gada laikā, un pateicības tiks pasniegtas par sistemātiski veiktu brīvprātīgo darbu, kā arī par ieguldījumiem pilsētas un tās iedzīvotāju labā.

Tramvaju kustībai Daugavpilī 70 gadi

04.11.2016

1946.gada 5.novembrī pa Daugavpils ielām pirmoreiz devās ceļā mazie „Feniksa” tipa tramvaja vagoniņi. Šogad 5.novembrī tramvaju satiksme Daugavpilī svin savu 70.gadadienu.  Pa šiem gadiem ir paveikts daudz. Liels darbs ir ieguldīts tramvaju parka attīstībā un atjaunošanā, sliežu ceļu rekonstrukcijā, kā arī apakšstaciju renovācijā.

Saules skola prezentē skolas attīstības stratēģiju

04.11.2016

Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas SAULES SKOLA investīciju un attīstības stratēģija 2016- 2020 gadam izstrādāta, lai noteiktu skolas turpmākās darbības mērķus un uzdevumus, informē Saules skolas direktore Inguna Kokina.

Pārdaugavas ielā būs ierobežota autotransporta kustība

03.11.2016

DPPI "Komunālās saimniecības pārvalde" atvainojas par sagādātajām neērtībām, kā arī lūdz būt uzmanīgiem un sekot  satiksmes organizācijas ceļa zīmēm.

Nākamnedēļ Latvijā jau būs bieza sniega sega

03.11.2016

Turpmākajās šīs nedēļas dienās turpinoties snigšanai, nākamās nedēļas sākumā sniega segas biezums var pārsniegt 10 centimetrus, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Seminārs „Iepazīsti brīvprātīgā darba sistēmu”

03.11.2016

2016. gadā Latvijā Brīvprātīgā darba jomai tika pievērsta liela uzmanība. 2016. gadā 1. janvārī stājās spēkā Brīvprātīgā darba likums. 28. jūlijā Daugavpils pilsētas dome apstiprināja kartību, kādā Daugavpils pilsētas pašvaldība organizē brīvprātīgo darbu.

Izskata iespēju jau šogad izmantot mākslīgo sniegu slēpošanai Daugavpilī

03.11.2016

Daugavpils pašvaldības speciālisti skata iespēju pilnveidot aktīvās atpūtas trases ziemas periodā.  Ļoti populāra ir kļuvusi sporta trase Stropos, tā tiek aktīvi izmantota arī slēpošanai.

Izdots informatīvs buklets makšķerniekiem un pavairoti zivju resursi

02.11.2016

Šogad Daugavpils pilsētas domes un Latvijas Lauksaimniecības ministrijas Zivju fonds ir īstenojuši četrus kopīgus projektus. Ar fonda finansiālo atbalstu  izdots informatīvs buklets makšķerniekiem-amatieriem, iegādāta laiva ar speciālu aprīkojumu ūdenstilpju tīrīšanai, lai novērstu to aizaugšanu. 

Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top