Piektdiena,
21.jūnijs 2024
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds, Охрим, Зосим, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Ēnot Daugavpils Domes darbiniekus pieteikušās 14 ēnas

03.02.2017

No Daugavpils pilsētas domes pieteikta 31 vakance. Uz 3. februāri jau pieteicās 14 ēnas.

Nākamnedēļ pastiprināsies sals

03.02.2017

Šodien anticiklona rietumu malas ietekmē būtiskas izmaiņas laika apstākļos nav gaidāmas - debesis Latvijā skaidrosies maz, tomēr diena aizritēs bez ievērojamiem nokrišņiem. Pūtīs lēns vējš, un maksimālā gaisa temperatūra būs +1…-3 grādu robežās.

Pi myusim Latgolā: Latvijas lepnums 2016 – Marta Binduka no Galēniem

02.02.2017

Pagājušā gada nogalē galēniete Marta Binduka saņēma Latvijas lepnums 2016 balvu nominācijā Novadnieks. Martas kundze par šo apbalvojumu izsakās pieticīgi, tomēr viņas bijušie skolēni un līdzcilvēki novērtējuši viņas ieguldījumu Roberta Mūka muzeja izveidē.

"Iespēju noliktava" meklē saimniekus

02.02.2017

Jaunieši par jauniešiem. Par iespējām. Par panākumiem un mazām neveiksmēm, bet ar cerību un uzmundrinājumu. Mēs gribam, lai Daugavpils jaunieši zina, ko piedāvā pilsēta, iesaistās lielākos vai mazākos projektos un pasākumos, īsteno savas iniciatīvas un atbalsta citu jauniešu inovatīvās idejas. 

Jura Cibuļa ābeču kolekcija apskatāma Rēzeknē

02.02.2017

Februāra sākumā Latgales kultūrvēstures muzejā bija apskatāma daļa no Jura Cibuļa ābeču kolekcijas.

Daugavpils novada studentiem paredzētas stipendijas

31.01.2017

Lai noskaidrotu Stipendiju fonda atbalstāmās specialitātes nākamajā mācību gadā, tika veikta Daugavpils novada uzņēmēju anketēšana. No 235 nosūtītājām anketām, atsaucās četri uzņēmēji, kuri norādīja, ka tuvāko gadu laikā viņiem būs nepieciešami pārtikas un dzērienu tehnologi, vetārsti un lauksaimniecības inženieri.

Lāčplēsis tikās ar organizācijas "Varavīksne" pārstāvjiem

31.01.2017

Sabiedrisko organizāciju padome “Varavīksne” uzaicināja uz tikšanos Daugavpils Domes priekšsēdētāju Jāni Lāčplēsi un citus pašvaldības pārstāvjus, lai pie apaļā galda pārrunātu aktuālas tēmas.

Apkopoti Ziemassvētku konkursa rezultāti

30.01.2017

Daugavpils pašvaldības komisija, kuras sastāvā ir mākslinieki, dizaineri un arhitekti, paziņoja tradicionālā pilsētas Ziemassvētku noformējuma konkursa rezultātus. Uz rezultātu paziņošanas un apbalvošanas ceremoniju pilsētas domē bija uzaicināti visu 23 pieteikumu autori. Konkurss norisinājās ar devīzi „Sirsnīgus Ziemassvētkus!”, tāpēc galvenie radošā konkursa nosacījumi un darbu vērtēšanas kritēriji bija sirsniņu, labestības un mīlestības simbola, un otrreizēju materiālu izmantošana noformējumā, kā arī objekta pieejamība un redzamība garāmgājējiem. 

Veselības ministre: Rindas uz ārstēšanos samazināsies jau šogad

30.01.2017

Veselības ministre Anda Čakša divu dienu laikā apmeklēja Jēkabpils, Krāslavas un Daugavpils slimnīcas.

Dzīvesvietas deklarēšana pirms pašvaldību vēlēšanām

30.01.2017


Pašvaldību vēlēšanās varēsim vēlēt tās pašvaldības domi, kur būs mūsu reģistrētā dzīvesvieta 90 dienas pirms vēlēšanām (5.martā) vai kur mums pieder nekustamais īpašums. 

Šonedēļ populārākie vārdi – Valentīna un Dominiks

30.01.2017

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem šonedēļ vispopulārākais vārds ir Valentīna (16432), savukārt no vīriešu vārdiem – Dominiks (942).

Nokrišņi šonedēļ gaidāmi maz, brīžiem uzspīdēs arī saule

30.01.2017

Šodien valsti šķērsos nokrišņu zona, līdz ar to saglabāsies lielākoties mākoņains laiks un teritorijas lielākajā daļā gaidāmi nokrišņi - slapjš sniegs, sniegs, vietām arī līs un veidosies neliels apledojums. Mērens dienvidu puses vējš dienas gaitā pakāpeniski pierims, bet maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +2…-3° robežās.

Turpināsies būvdarbi Čerepovas rūpnieciskajā zonā

27.01.2017

Daugavpils pašvaldība ir aizsākusi Čerepovas rūpnieciskās zonas rekonstrukciju. Ir apzināti uzņēmēju viedokļi par veicamajiem darbiem. Būvdarbi, kas paredz pievadceļu un inženierkomunikāciju pārbūvi, turpināsies.

Var pieteikties Daugavpils tūristu gidu kursiem

27.01.2017

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma un informācijas aģentūra 2017. gadā plāno organizēt Daugavpils tūristu gidu kursus. 

Daugavpilī asfaltēs 13 ielu posmus

27.01.2017


Izsludināts atklāts konkurss par Daugavpils ielu pārbūvi. Paredzēts ieklāt asfaltu 13 ielās ar grants segumu.

ZINOO Daugavpils saņēma dāvanu no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta

25.01.2017

Bērnu zinātkāres centrs Daugavpilī  atklāts 2015. gada 1. jūlijā un kļuva par īstu dāvanu pilsētas 740. jubilejā.  Īsā laikā ZINOO, kur var pavadīt laiku kopā ar visu ģimeni, iekaroja popularitāti bērnu un pieaugušo vidū. Interaktīvās ekspozīcijas attīsta zinātkāri, ļauj pārbaudīt dabas likumus, izmēģināt dažādas tehnoloģijas.

Daugavpilī noteikta gripas karantīna

25.01.2017


Ņemot vērā Slimību profilakses un kontroles centra paziņojumu par gripas epidēmijas sākumu, Daugavpilī ir noteikta karantīna izglītības iestādēs, ārstniecības un sociālās iestādēs. Karantīnas laikā ierobežos sabiedrisku pasākumu rīkošanu. Izglītības iestāžu vadītājiem ir jāziņo par situāciju izglītības iestādēs.

“Daugavpils satiksme” piedāvā jaunu pakalpojumu

25.01.2017

AS ,,Daugavpils satiksme’’ informē, ka ne visi autobusi ir pielāgoti normatīvajos aktos noteiktajām tehniskajām prasībām, lai personas ar funkcionāliem traucējumiem, grūtnieces un personas ar maziem bērniem (tai skaitā ar bērnu ratiem) varētu iekļūt autobusā.

Plāno ļaut suņu īpašniekiem dzīvnieku reģistrēt arī elektroniski

23.01.2017

Tie suņu īpašnieki, kuri vēl nav reģistrējuši savus suņus Lauksaimniecības datu centrā (LDC), turpmāk to varētu darīt arī elektroniski, paredz grozījumi noteikumos par mājas dzīvnieku reģistrācijas kārtību, ko rīt plānots skatīt valdības sēdē.

Šonedēļ populārākie vārdi – Aivars un Ilze

23.01.2017

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem šonedēļ vispopulārākais vārds ir Aivars (11851), savukārt no sieviešu vārdiem – Ilze (11404).

Atkusnis mīsies ar salu, biežāk uzspīdēs saule

20.01.2017

Šīs nedēļas izskaņā un nākošājā nedēļā virs Latvijas atradīsies pārejas zona starp aktīvu ciklonu darbību Eiropas ziemeļos un plašu anticiklonu Eiropas rietumos un centrālajā daļā, līdz ar to šajās dienās laika apstākļi būs nepastāvīgi - gaidāmas gan mākoņainas debesis ar nelieliem nokrišņiem, gan debesu skaidrošanās un saules stari.

Daugavpili darba vizītē apmeklēja Kultūras ministrijas delegācija

20.01.2017

Savu darba vizīti Latgalē Kultūras ministrijas delegācija ministres Daces Melbārdes vadībā uzsāka Daugavpilī. Daugavpils pilsētas domē valdības  pārstāvji tikās ar pilsētās mēru Jāni Lāčplēsi. Tika pārrunāti jautājumi par pašreizējo sadarbību starp pašvaldību un ministriju, kultūras iestāžu infrastruktūras attīstību, Latvijas simtgadei veltīto pasākumu organizēšanu.

Daugavpils rajona invalīdu biedrība maina nosaukumu un valdi

20.01.2017

18.janvārī Ilūkstes kultūras centrā notika Daugavpils rajona invalīdu biedrības kopsapulce. Tās iemesls bija biedrības valdes priekšsēdētājas Leontīnas Tamanes iesniegums ar vēlmi atpūsties, uzlabot veselību un pārējo laiku veltīt ģimenei.

Noslēdzies VP Latgales reģiona pārvaldes rīkotais dzejoļu konkurss

19.01.2017

Pērna gala decembrī jau informējām par VP Latgales reģiona pārvaldes izsludināto dzejoļu konkursu “Atstarotājs – mans un tavs draugs”. Apkopojot informāciju par iesniegtajiem konkursa darbiem, noskaidrojām, ka kopumā Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde saņēma 58 dzejoļus. Aktīvākie bija 5.-8.klašu skolēni, no kuriem saņēmām 44 dzejoļus, bet 9.-12.klases tika pārstāvētas ar 14 radošajiem darbiem.

Šodien Daugavpili apmeklē kultūras ministre Dace Melbārde

19.01.2017

Kultūras ministre Dace Melbārde 19.-20. janvārī dodas vizītē uz Latgali. Vizītes mērķis ir runāt par gatavošanos Latvijas simtgadei.

Par 2017.gada dzīvnieku Latvijā pasludināts zutis

19.01.2017

Par 2017.gada dzīvnieku Latvijā pasludināts zutis ("Anguilla anguilla"), vēsta Latvijas Dabas muzejs.

Autobraucēju ievērībai: autoceļi apledos

19.01.2017

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi, šīsdienas laikā visā Latvijā, sākot no Kurzemes, gaidāmi nokrišņi sniega, slapja sniega un lietus veidā. Gaisa temperatūra valsts rietumu daļā pakāpsies līdz +3 grādiem, austrumu daļā šodien tā vēl saglabāsies negatīva, taču jau rīt gaidāmi plusi. Šādos laikapstākļos uz autoceļiem ar asfalta segumu var veidoties tā saucamais “melnais ledus”, kas ir īpaši bīstams autovadītājiem, jo ir grūti pamanāms. 

Kā Daugavpilī sagaidīja prezidentu?

18.01.2017

Šodien, 18. janvārī Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone apmeklē Daugavpili.

Latgales saturs radio un TV 2017. gadā

18.01.2017

Latgales informatīvās telpas stiprināšanā aizgājušais gads bija ļoti nozīmīgs. Rēzeknē durvis vēra Latvijas Radio (LR) Latgales multimediju studija, kas tapa NEPLP Latgales elektronisko mediju programmas ietvaros. Ņemot vērā, ka budžetā tika iedalīti līdzekļi studijas attīstībai 2017. gads paredz jaunus izaicinājumus. Studija jau sākusi producēt raidījumu “Kolnasāta”, kas skan LR1 programmā. 2016. gadā LR Latgales studija Latvijas Radio programmām un LSM.lv saražoja vairāk nekā 280 minūtes oriģināla satura mēnesī.

Daugavpils autobusu parks ievieš abonementa biļetes vēl 20 maršrutos

18.01.2017

Atsaucoties iedzīvotāju lūgumam, no 2017.gada 23.janvāra SIA Daugavpils autobusu parks ieviesīs abonementa biļetes vēl 20 reģionālajos maršrutos. Tādējādi kopumā pasažieriem būs iespēja tās iegādāties braucieniem kādā no 40 pārvadātāja apkalpoto maršrutu posmiem bijušajā Daugavpils rajonā. Iegādājoties abonementa biļeti, regulārie pasažieri par braucienu sabiedriskajā transportā maksās lētāk.

Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Tas noteikti butu interesanti...bet man paslaik ir zemenu razas laiks.esmu ogu audzetaja.vasaraa esmu aiznemta vakaros atpusos palasot zinas..bet esmu diezgan nogurusi..ziemaa vairak laika.daugavpilii hesmu bijusi kops studiju laikuem.tas bija tik sen...
Sīkāk...
facebook draugiem
Top