Svētdiena,
3.Decembris 2023
Vārda dienas: Evija, Jogita, Raita, Анатолий, Иван, Савелий, Григорий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Nakts patversme gatava aukstam laikam

27.10.2016

No 01.01.2016. līdz 30.09.2016.  Daugavpils Nakts patversmes sociālos pakalpojumus saņēma 151 klienti, kas sastādīja 4624 cilvēku/dienas. Vidējais klientu vecums no 50 līdz 60 gadiem.

„Latgale laiku griežos” 15.raidījums

27.10.2016

“Divu Krastu Radio” ēterā, kā ierasts, izskanējis jaunākais raidījumu cikla „Latgale laiku griežos” raidījums. Ņemot vērā Latgales kultūrtelpu un daudznacionālo vidi, raidījumos iekļauts ne tikai saturs, kas atspoguļo vēsturiskos procesus Latgales teritorijā, Latvijas valstiskuma veidošanās laikā, bet arī nacionālo minoritāšu līdzdalību Latgales kultūrtelpas veidošanā un attīstībā no 1917. gada līdz pat mūsdienām.

Daugavpilī norisinājās dzimtās un svešvalodas pasniedzēju forums

27.10.2016

Rudens brīvlaika laikā valodas un literatūras skolotāji turpina strādāt un pilnveidot savu pedagoģisko meistarību. Tradīcija rīkot dažādu valodu skolotāju metodiskās konferences pastāv jau desmitiem gadu, taču tās visas norisinājās katrā priekšmetā atsevišķi. Šogad Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde piedāvāja kolēģiem apvienot uzreiz trīs lielus pasākumus - 11. Latgales latviešu valodas un literatūras skolotāju metodisko konferenci, 16. Latgales krievu valodas (kā dzimtās un svešvalodas) un literatūras skolotāju metodisko konferenci un 16. Latgales angļu valodas skolotāju metodisko konferenci. 

Seši soļi drošai saziņai internetā

26.10.2016

Pērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam. 

Saules skola jaunās mācību telpas atklās ar izstādi

26.10.2016

Jaunā mācību gada sākums Saules skolai nozīmīgs ar vairākiem notikumiem. Šajā rudenī ir  pilnībā pabeigta skolas vēsturiskās ēkas renovācija un skola ieguvusi jaunas mācību telpas mansarda stāvā.  Skolas diviem stāviem pievienotas plašas telpas bēniņos, kur būs bibliotēka, izstāžu zāle- zīmētava un telpas tekstila dizaina mākslas programmai. 

Iedzīvotāju ievērībai! Pilsētas ielu remonta darbi

26.10.2016

DPPI ‘’Komunālās saimniecības pārvalde’’ atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz būt uzmanīgiem un sekot  satiksmes organizācijas ceļa zīmēm.

No 161 pārbaudītajām sirēnām, traucējumi konstatēti septiņām

26.10.2016

Otrdien, 25.oktobrī, plkst. 15.00, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm ieslēdza trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību – sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību.

Ordeņu kapituls piešķīris valsts apbalvojumu Vandai Mihailovai

25.10.2016

Ordeņu kapituls pieņēmis lēmumu apbalvot ar Atzinības krusta pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi ilggadējo sabiedrisko darbinieci, Daugavpils invalīdu biedrības priekšsēdētāju Vandu Mihailovu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā. 

Autovadītājus aicina būt īpaši uzmanīgiem

25.10.2016

Piepildoties meteorologu prognozēm par pirmo sniegu, VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem dodoties ceļā. Atbilstoši sinoptiķu prognozēm šodien Latvijas austrumos ir gaidāmi ilgstoši nokrišņi - līs lietus, kā arī gaidāms slapjš sniegs. Vietām sniega sega palielināsies par 6-9 centimetriem, bet Latgalē nokrišņu daudzums var sasniegt 15-17 centimetrus.

Šodien pārbaudīs trauksmes sirēnas

25.10.2016

Otrdien, 25.oktobrī, plkst. 15.00, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.

Skrudalienas pamatskolas ēka iegūst otro elpu

25.10.2016

Lai gan Skrudalienas pamatskola šogad ir slēgta, pamatskolas ēka tiek pārveidota par daudzfunkcionālo centru, lai ciema un tuvāko iedzīvotāju ikdienu padarītu interesantāku un krāsaināku. Daugavpils novada dome ēkas remontam piešķīrusi 54 tūkstošus eiro un šobrīd rit darbi pie ēkas labiekārtošanas.

Informatīvais materiāls par mirušu cilvēku apbedīšanu

25.10.2016

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija informē, ka š.g. septembrī valsts un pašvaldību vienotajā portālā www.latvija.lv tika publicēts informatīvais materiāls “soli-pa-solim” par mirušu cilvēku apbedīšanu Latvijā.

Daugavpils ir gatava darbam ziemas apstākļos

25.10.2016

Pamatojoties uz Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm  visu šo nedēļu iespējams stiprs vējš un nokrišņi, kā arī slapjš sniegs.

Tuvākā nedēļa Latvijā būs nokrišņiem bagāta un vēsa

25.10.2016

Anticiklons, kurš laika apstākļus noteica oktobra lielāko daļu, pakāpeniski atkāpjas austrumu virzienā, un tā vietā no dienvidrietumiem tuvojas neliels, bet aktīvs ciklons, tādēļ šonedēļ bieži gaidāmi nokrišņi.

Populārākie vārdi šonedēļ Ņina un Laimonis

24.10.2016

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem šonedēļ vispopulārākais vārds ir Ņina (8332), savukārt no vīriešu vārdiem – Laimonis (1358). 

Sākas valsts mēroga civilās aizsardzības mācības

21.10.2016

No 21. līdz 26.oktobrim visā Latvijas teritorijā norisinās kompleksās valsts līmeņa civilās aizsardzības mācības “STORMEX 2016”, kurās ar dažādu apdraudējuma scenāriju izspēli tiek pārbaudīta valsts un pašvaldību institūciju, operatīvo dienestu un citu iesaistīto organizāciju gatavība, savstarpējā sadarbība un reaģēšanas spējas katastrofu gadījumos.

Speciālisti apseko Valsts ģimnāzijas sporta zāli

21.10.2016

14.oktobrī notika Valsts ģimnāzijas sporta zāles tehniskā stāvokļa apsekošana.  Ņemot vērā  apsekošanas provizoriskos rezultātus,  no 17.oktobra sporta zāle ir slēgta nodarbībām. Speciālistiem pēc vizuālās apsekošanas radās aizdomas, ka stāvoklis ir nedaudz pasliktinājies.

Pilsētas domē notika kārtējā tikšanās ar pilsētas iedzīvotājiem

21.10.2016

Pilsētas domes konferenču zālē notika kārtējā tikšanās ar pilsētas iedzīvotājiem. Šoreiz uz jautājumiem sniedza atbildes Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta, Komunālās saimniecības pārvaldes, DzKSU un citu pilsētas dienestu vadītāji.

Pie baznīcām tiek ierīkotas autostāvvietas

20.10.2016

Pēdējo gadu laikā Daugavpilī ir īstenoti vairāki desmiti projektu pilsētas infrastruktūras uzlabošanai. Pilsētas ielās ir veikti darbi vairāk nekā 20 lielos un 40 mazos objektos. Būvniecības laikā lielu uzmanību  pievērš jau esošo stāvvietu paplašināšanai un jaunu autostāvvietu ierīkošanai pie administratīvajām un sabiedriskajām ēkām, kā arī baznīcām. 

Pāreja no vasaras laika

20.10.2016

Šī mēneša beigās, 30.oktobrī, Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja no vasaras laika, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ, liecina Ekonomikas ministrijas informācija. 

Skursteņu tīrīšana un dūmu detektori novērš traģiskus ugunsgrēkus

19.10.2016

Katru gadu, sākoties aukstam laikam, pieaug to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls ir saistīts ar apkures lietošanu – netīrītiem dūmvadiem, bojātu un nepareizu apkures ierīču lietošanu. Tādēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, sākoties apkures sezonai, aicina iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus!

Reģionos satraukums par VID nodaļu slēgšanu

19.10.2016

Reģionālo attīstības centru apvienība” ir nosūtījusi vēstuli LR Ministru prezidentam Mārim Kučinskim un finanšu ministrei Dacei Reizniecei-Ozolai, paužot reģionu satraukumu par VID reorganizāciju reģionālajos attīstības centros, kas paredz VID nodaļu pārveidošanu par iecirkņiem Alūksnē, Gulbenē, Krāslavā, Tukumā, Ludzā, Valkā, Limbažos, Talsos, Ogrē, tādējādi katrā no šīm vietām darbu zaudēs līdz pat 30 cilvēkiem.

Daugavpils 27.PII - Veselību veicinoša izglītības iestāde

19.10.2016

Daugavpils pilsētas 27.pirmsskolas izglītības iestāde īsteno veselību veicinošu politiku un praksi, lai veselāki būtu audzēkņi un darbinieki, kā arī veidotos labāka atmosfēra iestādē. Iestādes kolektīvs aktīvi darbojas Nacionālajā veselību veicinošo skolu tīklā, pedagogi izstrādāja Veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumu kompleksu pirmsskolai.

“Gada balvas” piešķiršanai iesniegti 29 pieteikumi

19.10.2016

Daugavpils Dome ik gadu piešķir Domes apbalvojumu „Gada balva” vairākās nominācijās. Arī šogad atkal pasniegs šo Domes apbalvojumu. Ierosinājumus varēja iesniegt no 15. septembra līdz  15. oktobrim. Daugavpils Domē ir saņemti 29 pieteikumi “Gada balvas” piešķiršanai un 5 kandidāti pieteikti apbalvojumam “Mūža ieguldījums”.

Latvijā notiks valsts mēroga civilās aizsardzības mācības

18.10.2016

No 21. līdz 26.oktobrim visā Latvijas teritorijā norisināsies kompleksās valsts līmeņa civilās aizsardzības mācības “STORMEX 2016”, kurās tiks izspēlēti dažādi apdraudējumi un pārbaudīta valsts un pašvaldību institūciju, operatīvo dienestu un citu iesaistīto organizāciju gatavība, savstarpējā sadarbība un reaģēšanas spējas katastrofu gadījumos.

“Daugavpils ūdens” īsteno tīklu attīstības plānu

18.10.2016

Aukstais laiks tuvojas, un pilsētas komunālās saimniecības uzņēmumi noslēdz gatavošanos darbam ziemas apstākļos. “Daugavpils ūdens” apsaimnieko strūklakas, un šonedēļ uzņēmuma speciālisti kā pēdējo aizvēra lielo strūklaku Dubrovina parkā. 

Tuvākajā nedēļā nokrišņu būs maz

18.10.2016

Anticiklons, kurš šobrīd atrodas virs mūsu teritorijas tuvākajās dienās atkāpsies uz dienvidaustrumiem, austrumiem, bet virs Ziemeļu jūras izveidosies jauns ciklons, kurš līdz pat nedēļas beigām noteiks laika apstākļus virs Eiropas centrālās daļas. Tomēr spēcīgais anticiklons neļaus ciklonam un ar to saistītajām nokrišņu zonām pārvietoties uz mūsu teritoriju, līdz ar to Latvijas austrumu daļā joprojām saglabāsies sauss laiks un tikai dienvidrietumu, dienvidu rajonos atsevišķās dienās gaidāmi pavisam nelieli nokrišņi - pārsvarā lietus, bet pastāv arī neliela slapja sniega, sniega varbūtība. 

Šonedēļ populārākie vārdi - Elīna un Dainis

17.10.2016

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem šonedēļ vispopulārākais vārds ir Elīna (8058), savukārt no vīriešu vārdiem – Dainis (5608). 

Pasniegtas pateicības un balvas konkursa "Saimnieks 2016" dalībniekiem

17.10.2016

14. oktobrī Daugavpils novada kultūras centrā notika novada domes rīkotā konkursa “Saimnieks 2016” noslēguma pasākums. Kopumā Daugavpils novada domes Pateicības un balvas tiks piešķirtas 28 konkursa dalībniekiem – zemnieku saimniecību (ZS), piemājas saimniecību (PS) un SIA īpašniekiem. Konkurss tika rīkots ar mērķi noteikt labāko ieguldījumu Daugavpils novada lauku attīstībā un lauksaimniecībā.

Daugavpils novadā apstiprina viena skolēna izmaksas

17.10.2016

Domes sēdē deputāti tika iepazīstināti ar pirmsskolu un vispārējo izglītības iestāžu izdevumu tāmi vienam audzēknim. Šādas tāmes tiek aktualizētas jaunā mācību gada sākumā, kad kļūst zināms izglītības iestāžu skolēnu skaits. Šādi aprēķini vajadzīgi, lai veiktu savstarpējos norēķinus ar citām pašvaldībām.

Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”
Izlasiju horoskopaa nra ka ar skorpioniem nevajag preceties sasmejos.pilnigi pareizi...skorpionuem jus neesiet vajadzigi..tapec heskrieniet viniem pakal.nevajajiet un neuzbazieties .vini bez jums ir kaimigi un viennet atrod to ko meklee. Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”
Es ari rsmu atradusi savu dzives celu..izglitiba ir vajadziga nevis tapec lai tu stradatu sava iegutajaa profesijaa bet gan lai atrastu to isto vietu savaa dzivee un butu laimigs..nemilu sabiedribu.tapec pametu to.mana vieta ir daba mieriga un klusa dzive.jutos loti laimiga sava ogu laukaa.. mezaa vientulibaa..lasot ogas..man patik tirgus un tirgosanas..jutos briva un neapspiesta..luekakaa laime katram cilvekam ir darit to kas patik.letderigo apvienojot ar patikamo...lai kadi skersli dzivee nepienak..vienmer tiecieties uz to. Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”
Jauki katra laba zina latgalites ekonomikas attistibaa un cilveku modarbinatibas jautajumos priecee..protams visi nevar un negrib varbut klut par suvejiem bet vismaz ir piedavats darbs un iespeja..lai cilveki izdzivotu ..lai veicas. Sīkāk...
facebook draugiem
Top