Otrdiena,
6.jūnijs 2023
Vārda dienas: Ardis, Ingrīda, Геннадий, Стефан Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Palielināts atbalsts māju un piegulošo teritoriju sakārtošanai

24.11.2022

24. novembrī Daugavpils pilsētas domes sēdē skatīti un atbalstīti jautājumi par grozījumiem saistošajos noteikumos, kas paredz pašvaldības finansiāla atbalsta palielināšanu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un tām piegulošo teritoriju sakārtošanai.

Atklātais dialogs ar vecākiem par aktuāliem izglītības jautājumiem

22.11.2022

21.novembrī tiešsaistes formā, ZOOM platformā, Daugavpils pilsētas Dome un Izglītības pārvalde tikās ar vecākiem Atklātajā dialogā par aktuāliem izglītības jautājumiem. Lai tikšanās saturs būtu maksimāli saistošs tās dalībniekiem, jau iepriekš, piesakoties Atklātajam dialogam, vecāki tika rosināti uzdot interesējošus jautājumus.

Latvijā vispatriotiskākās ielas sastopamas tieši Latgalē3

19.11.2022

Latvijas valsts dzimšanas datuma – 18. novembra vārdā ielas nosauktas tikai Latgales pilsētās: gan lielās, gan mazās. Paradoksāli, bet ne Rīgā, ne citur Latvijā ārpus zilo ezeru zemes 18. novembra vārds nav iemūžināts nevienā urbānajā vietā.

Projektā apzināts novada kulinārais mantojums1

17.11.2022

Skrindu dzimtas muzejs šogad īstenojis projektu “Latgales virtuves garša”, apzinot saimnieces visā novadā, krājot viņu stāstus, pieredzi un arī receptes. Projekta gaitā tika organizētas trīs meistardarbnīcas, kurās sadarbībā ar šefpavāru Haraldu Saušu no Kalupes pagasta, godu saimnieci un īsto latvju saimnieci Viju Kudiņu no Aglonas un Ilzi Stabulnieci no Krāslavas novada tika gatavoti seni Latgalei raksturīgi ēdieni, kā arī tapusi fotoizstāde, kurā apkopoti 15 saimnieču stāsti un kulinārais mantojums.

Inflācija radīs problēmas 5–7 procentiem hipotekāro kredītu ņēmēju

16.11.2022

Procentu likmju kāpums un aizvien pieaugošā inflācija var radīt samaksas problēmas 5–7% hipotekāro kredītu ņēmēju, tā lēš komercbanku eksperti. No vienas puses, komercbanku pārstāvji prognozēja grūtu ziemu, bet, no otras puses, ir optimistiski, sakot, ka kredītņēmēji to pārdzīvos, jo Latvijas sabiedrība ir finansiāli spēcīga un gatava grūtībām.

No 2023. gada 1. jūlija atkal pieaugs elektrības rēķini1

14.11.2022

Elektroenerģijas pārvades tarifa plānotais pieaugums, elektroenerģijas, kā arī elektrotīkla uzturēšanai un attīstībai nepieciešamo resursu cenu straujais kāpums veido AS "Sadales tīkls" sadales pakalpojuma nodrošināšanai nepieciešamo izmaksu pieaugumu 183 miljonu eiro apjomā gadā. Tāpēc sadales sistēmas operators sagatavojis un izvērtēšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) iesniedzis jaunu tarifa projektu.

Latgalē jau ceturto gadu stiprinās vietējās kopienas1

12.11.2022

Izglītības iniciatīvu centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā jau ceturto gadu Latgalē turpina īstenot iniciatīvu “Darbīgās kopienas”, stiprinot sadarbību, uzticēšanos un saliedētību vietējās kopienās. Aizvadīto trīs gadu laikā Augšdaugavas, Ludzas, Preiļu un Rēzeknes novados, kā arī Daugavpils pilsētā ir izveidoti 8 kopienu resursu centri, kuros organizētas vairāk nekā 60 dažādas aktivitātes, iesaistot ap 2000 Latgales iedzīvotāju.

17. novembrī pasniegs Daugavpils pašvaldības apbalvojumus1

11.11.2022

Ceturtdien, 10. novembrī Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti skatītīja jautājumus par pašvaldības apbalvojumu “Gada balva” un “Mūža ieguldījums” piešķiršanu.

Pieteikumi kompensācijai par malku jāiesniedz līdz 30. novembrim

10.11.2022

Daugavpils pašvaldība turpina pieņemt pieteikumus izdevumu kompensācijai no iedzīvotājiem, kuri savās mājsaimniecībās izmanto autonomās apkures sistēmas. Atgādinām, ka pieteikumi vienreizējai kompensācijai 60 eiro apmērā tiek pieņemti līdz 30.novembrim.

Valsts aizsardzības dienestā kvalitāte būs svarīgāka par kvantitāti15

08.11.2022

Atbalstot Valsts aizsardzības dienesta (VAD) likumprojektu un iesākot dienestu praksē, VAD kvalitāte ir svarīgāka par kvantitāti. Proti, kvalitatīvas un taisnīgas visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas izveide ir nozīmīgāka par to, cik jaunieši uzsāks dienestu pirmajos iesaukumos. Tā otrdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja jaunās koalīcijas – "Jaunās Vienotības", "Apvienotā saraksta", Nacionālās apvienības – pārstāvji.

Strauji audzis vilcienos pārvadāto pasažieru skaits1

04.11.2022

Pēdējā pusgadā vilcienos braukuši vairāk nekā deviņi miljoni pasažieru. Tas ir gandrīz divarpus miljonu pasažieru vairāk nekā šajā pašā periodā pērn un tuvojas pirmskovida līmenim. Uzņēmumā "Pasažieru vilciens" to skaidroja ar Covid-19 ierobežojumu atcelšanu un pēdējā laika dzīves dārdzību. Bet vai dārdzības dēļ pasažieru skaits aug arī galvaspilsētas un reģionālajā transportā?

Latgalē gandrīz puse reģistrēto bezdarbnieku ir ar invaliditāti1

03.11.2022

Pašiem darba ņēmējiem trūkst pārliecības par savu varēšanu, savukārt darba devējus biedē nezināmais un nav pielāgota vide – tie ir daži iemesli, kādēļ cilvēkiem ar invaliditāti ir krietni sarežģītāk iekļauties darba tirgū. Latgalē, kur ir vislielākais bezdarba līmenis, visvairāk ir arī reģistrēto bezdarbnieku ar invaliditāti – 46% no kopējā bezdarbnieku skaita.

Par papildu ES atbalsta pakām2

01.11.2022

Strauja patēriņa cenu pieauguma apstākļos, cilvēkiem ar zemiem ienākumiem no 2022. gada 1. novembra līdz 2023. gada 30. aprīlim būs iespēja saņemt papildu ES atbalsta komplektus. Tos varēs saņemt palīdzības sniegšanas trūcīgākajām personām vietās.

No 1.novembra mainās Sociālā dienesta darba laiks

01.11.2022

No 01.11.2022. līdz 31.03.2023. Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde “Sociālais dienests” saīsina darba laiku par pusstundu (pusdienu pārtraukums no 12.00 līdz 12.30).

Daugavpilī demontēti divi padomju pieminekļi1

31.10.2022

Naktī Daugavpilī demontēti divi padomju pieminekļi – 18. novembra ielā un Slavas skvērā Tautas ielā. Pirms demontāžas tika aizvākti dienas laikā sanestie ziedi un sveces. Kuplā skaitā atbraukušai policijai izdevās panākt cilvēku došanos prom no skvēra. Vairāki cilvēki tika aizturēti.

Daugavpilī šogad noasfaltēti vairāk nekā 20 ceļu posmi2

25.10.2022

Ceļu būvniecības sezona tuvojas noslēgumam. Šogad Daugavpilī  ceļu segums atjaunots vairāk nekā 20 posmos dažādās pilsētas apkaimēs. Dažos objektos darbi tiks pabeigti tuvākajā laikā, trijos – turpināsies pēc tehnoloģiskā pārtraukuma.

Pašvaldībā turpina pieņemt pieteikumus apkures izdevumu kompensācijai5

25.10.2022

Daugavpils pašvaldībā no oktobra sākuma saņemti vairāk nekā 4 000 iesniegumu izdevumu kompensācijai no iedzīvotājiem, kuri savās mājsaimniecībās apkurei izmanto autonomās sistēmas, kas darbojas ar koksnes granulām, koksnes briketēm vai malku.

No trešdienas kļūs ievērojami vēsāks1

18.10.2022

No nedēļas vidus laiks Latvijā kļūs ievērojami vēsāks, liecina prognozes.

Līdz 11.novembrim ierobežos satiksmi Siguldas ielā4

13.10.2022

Sakarā ar ielu asfaltbetona seguma uzturēšanas darbiem, no 13.10.2022 līdz 11.11.2022 būs ierobežota transporta kustība Siguldas ielas posmā no Jelgavas ielas līdz Tukuma ielai.

Lai pavasarī nedegtu kūla, rudenī jāsakopj savs īpašums2

13.10.2022

Lai pasargātu sevi, līdzcilvēkus un īpašumus, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus un pašvaldības šogad vēl reizi nopļaut zāli un sakopt sev piederošās teritorijas, lai pavasarī nebūtu kūlas, kura varētu degt! Katru pavasari ugunsdzēsēji glābēji ik dienas steidzas dzēst kūlas ugunsgrēkus, kuros ne tikai nodeg vairāki tūkstoši hektāru Latvijas teritorijas, bet arī cieš un pat iet bojā cilvēki.

Augšdaugavas novadā notiks militārā apmācība2

11.10.2022

No 11. līdz 13. oktobrim Augšdaugavas novadā notiks Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona profesionālā dienesta karavīru iepriekš plānota apmācība.

Informācija par valsts atbalstu mājsaimniecībām

22.09.2022

Jaunajā apkures sezonā iedzīvotājiem pieejams valsts atbalsts siltumenerģijas izmaksu segšanai. Atbalsta piešķiršanas kārtība tiem, kas siltumapgādes pakalpojumus saņem centralizēti, un tiem, kas izmanto autonomās apkures sistēmas, atšķirsies.

Iedzīvotāji paši var lemt par māju apkures intensitāti

22.09.2022

Lai samazinātu energoresursu patēriņu dzīvojamo māju telpu apkures nodrošināšanai, Ministru kabineta š.g. 20.septembra sēdē valdība lēma uz laiku pazemināt telpu gaisa temperatūru, lai dzīvokļos tā nepārsniegtu +19 grādus. Daugavpils daudzdzīvokļu mājās arī uzstādāmi šādi parametri, tomēr iedzīvotāji varēs mainīt iestatījumus pēc sava ieskata.

Arī šoruden būs zaļās masas savākšanas akcija

13.09.2022

Jau vairākus gadus Daugavpils pilsētas pašvaldība pavasarī un rudenī organizē bioloģiski noārdāmo atkritumu jeb „zaļās masas” savākšanas akciju. Arī šoruden tradīcija tiek turpināta: plānots, ka akcija norisināsies oktobra izskaņā.

Augšdaugavas novadā un Daugavpilī notiks militārās mācības1

13.09.2022

No 16. līdz 18. septembrim Daugavpilī un Augšdaugavas novadā Zemessardzes 34. kājnieku bataljons militāro mācību “Namejs 2022” laikā īstenos lauka taktisko vingrinājumu. Tā gaitā tiks pārbaudīta karavīru, rezerves karavīru un zemessargu spēja veikt uzdevumus hibrīdkara un konvencionālā apdraudējuma apstākļos.

Zinību dienas pasākums “SKOLA SAUC!”2

31.08.2022

1. septembrī svinēt Zinību dienu kopā aicina Daugavpils BJC “Jaunība”. Kad pirmie zvani būs ieskandinānuši jauno mācību gadu, rosība sāksies Dubrovina parka: no plkst.12.00 līdz 15.00 šeit norisināsies pasākums “Skola sauc!”

Atļauja vēlēt Saeimu ar pasi, kurai beidzies derīguma termiņš3

17.08.2022

Ministru kabinets otrdien, 16. augustā, atbalstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādātos grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā, lai Latvijas pilsoņi, kuriem personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņš ir beidzies no 2020. gada 1. marta, varētu piedalīties Saeimas vēlēšanās.

Raiņa ielas posmā ieveš vienvirziena kustību3

17.08.2022

Saskaņā ar Transporta komisijas lēmumu, no 2022.gada 1.septembra Raiņa ielas posmā no Vienības ielas līdz Mihoelsa ielai (virzienā uz Viestura ielu) tiks organizēta vienvirziena autotransporta kustība.

Slēgs izbrauktuvi uz dambja no Parādes ielas2

17.08.2022

Komunālās saimniecības pārvalde informē: sakarā ar Parādes ielas remonta darbiem posmā no Vienības ielas līdz Daugavas ielai, laika periodā no 18.08.2022. līdz 20.08.2022. tiek ieviesti autotransporta kustības ierobežojumi.

Aktuāla intervija: Renārs Kaupers1

02.08.2022

Jau vēstīts, ka 23.jūlijā pašmāju slavenākā grupa “Prāta Vētra” uzsākusi koncerttūri “Gads bez kalendāra”. Jūsu uzmanībai piedāvājam Divu krastu radio interviju ar Renāru Kauperu.

Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Klajā nācis jauns tūrisma video par Daugavpili
labais Sīkāk...
Daugavpils pilsētas svētki (PROGRAMMA)
Nu jaukus jums svetkus lotgolisi. Sīkāk...
Eiropas veselības nedēļa Daugavpilī
Sasmejos.man jau skiet ja eiropas veseliba balstas tijai yz vakcinesanas paxakumiem. Sīkāk...
facebook draugiem
Top