Piektdiena,
19.jūlijs 2024
Vārda dienas: Digna, Jautrīte, Kamila, Антон, Валентин, Василий, Ульяна Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Lielajā Stropu ezerā turpinās zivju resursu pavairošanas programma

22.05.2024

Daugavpilī tradicionāli īsteno zivju resursu saglabāšanas un pavairošanas programmu, ielaižot lielākajās un makšķernieku iecienītākajās ūdenstilpēs zivju mazuļus. Arī šogad programma tiks turpināta: 16. maija Domes sēdē deputāti apstiprināja finansējuma piešķiršanu, lai sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas Zivju fondu palielinātu kopējos zivju resursus Lielajā Stropu ezerā.

Daugavpiliešiem pieejamas plašas pieaugušo izglītības iespēja

21.05.2024

Aizvadītajā nedēļā Daugavpilī tikās dažādu Latgales pilsētu pieaugušo izglītības koordinatori, kas dalījās pieredzē par aktualitātēm savās pašvaldībās, kā arī diskutēja par izglītības kvalitāti un iepazina Daugavpils pieaugušo izglītības ekosistēmu. Tikšanās tika organizēta Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekta „Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai Latvijas pieaugušo izglītībā” ietvaros.

Veido jaunu ceļa apzīmējumu Jātnieku ielā

21.05.2024

Komunālās saimniecības pārvalde (KSP) vērš autovadītāju uzmanību uz to, ka Jātnieku ielas posmā no Smilšu ielas līdz Višķu ielai tiek veidots jauns ceļa apzīmējums. Tas tiek darīts ar mērķi uzlabot satiksmes organizāciju un visu satiksmes dalībnieku drošību. Stāvvietu skaits pie dzīvojamām ēkām ir maksimāli saglabāts, ievērojot visus drošības noteikumus.

Noskaidrots Daugavpils Skaļās lasīšanas čempions

21.05.2024

Aizvadītās nedēļas nogalē, 17. maijā, Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā norisinājās Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītveicināšanas kampaņas “Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība” Daugavpils reģionālais fināls, kurā piedalījās 10 pilsētas skolu posma uzvarētāji.

Ierobežos satiksmi dzelzceļa pārbrauktuvē Malu ielā

20.05.2024

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde informē: sakarā ar VAS ”Latvijas dzelzceļš” remonta  darbu  veikšanu, no 20. maija plkst. 22.40 līdz 21. maija plkst. 05.40 un no 21. maija plkst. 22.40 līdz 22. maija plkst. 05.40 tiks slēgta 204. km dzelzceļa pārbrauktuve Malu ielā.

Saglabāsies silts laiks, palaikam uzlīs, dažviet arī dārdēs pērkons

20.05.2024

Tāpat kā šo nedēļas nogali, tā arī jauno darba nedēļu iesāksim ar mākoņiem, kas daudzviet atnesīs nokrišņus. Vietām līs stipri, dažviet lietu pavadīs arī pērkona negaiss. Neskatoties uz  nokrišņiem, laiks saglabāsies silts – lielākajā daļā valsts teritorijas dienās gaiss iesils līdz +21…+26°, bet naktīs nebūs vēsāk par +7°.

Ņems vērā un labos Ģimenes mājas “Pīlādzis” kļūdas

17.05.2024

15. maijā notika Cietokšņa apkaimes iedzīvotāju tikšanās ar domes deputātiem, bāriņtiesas, Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “Priedīte”, Sociālā dienesta un pašvaldības policijas pārstāvjiem.

20. maijā visā valstī tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas

17.05.2024

Šī gada 20.maijā no plkst.10.00 līdz plkst.10.08 visā valstī uz trīs minūtēm tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā. Trauksmes sirēnu pārbaudes laikā 3 minūšu ilgumā skanēs viļņveida signāls, kas nozīmē, ka skaņas signāls skanēs 5 sekundes, tam sekos pārtraukums, un turpināsies atkārtots 5 sekunžu skaņas signāls un pārtraukums. Iepriekš tika pārraidīts cita veida skaņas signāls.

Mainās transporta komisijas darba koncepcija

17.05.2024

Lai padarītu efektīvāku Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Transporta komisijas darbu, turpmāk tā darbosies atjaunotā sastāvā un visu jautājumu izskatīšanā vairāk tiks iesaistīti Komunālās saimniecības pārvaldes speciālisti. KSP tiek deleģēta arī komisijas sēžu norises nodrošināšana un protokolēšana. Attiecīgi lēmumi apstiprināti 16. maija Domes sēdē.

Izmaiņas SIA “Daugavpils autobusu parks” valdē

17.05.2024

Līdzšinējais SIA “Daugavpils autobusu parks” valdes loceklis Sergejs Mihailovs nolēmis atstāt amatu. Valdes locekļa amatā iecelta uzņēmuma ilggadējā finanšu direktore Irina Nikolajenko.

Muzeju nakts laikā kursēs sabiedriskā transporta papildreisi

16.05.2024

SIA “Daugavpils satiksme” informē, ka sestdien, 18. maijā, Starptautiskās akcijas “Muzeju nakts - 2024” norises laikā tiks nodrošināti sabiedriskā transporta papildreisi.

Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai1

16.05.2024

15. maijā Latvijā oficiāli sākas peldēšanas sezona. Neskatoties uz īslaicīgu aukstumu, visas trīs oficiālās peldvietas Daugavpilī jau ir gatavas uzņemt pilsētas iedzīvotājus un viesus: ūdens kvalitāte Lielā Stropu ezera centrālajā pludmalē, “Stropu vilnī” un Šūņu ezerā atbilst visām prasībām un peldēties šeit ir pilnīgi droši.

KSP veicina pilsētas apstādījumu saglabāšanu3

15.05.2024

Daugavpils pilsētā koku kopšana un izciršana ir būtiska, lai nodrošinātu pilsētas iedzīvotāju drošību un saglabātu dabas skaistumu. Šo procesu rūpīgi vadot, tiek ņemti vērā gan drošības aspekti, gan ekoloģiskie faktori.

Biedrība Cita Daugavpils aicina uz domnīcu Jaunforštates apkaimē

15.05.2024

Ceturtdien, 16. maijā, plkst. 17.30 Jaunforštates apkaimē – Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolā notiks jau otrā biedrības Cita Daugavpils rīkotā apkaimju domnīca “Mūsu vieta – cita lieta!”.

Gaidāms mierīgs un silts laiks1

13.05.2024

Aizvadītajā nedēļā laiks bija vēss, palaikam lija un vējš brīžiem kļuva brāzmains. Naktīs tika novērota salna, naktī uz 9.maiju termometra stabiņš noslīdēja līdz pat -1...-6° atzīmei - piecās novērojumu stacijās tika pārspēti aukstuma rekordi, savukārt divās stacijās arī dekādes un mēneša rekordi. Savukārt naktī uz 11.maiju visā Latvijā bija novērojama spoža ziemeļblāzma, Zemi skāra vairāk nekā divdesmit gadu laikā spēcīgākā ģeomagnētiskā vētra. Pakāpeniski paaugstinoties atmosfēras spiedienam, brīvdienas lutināja ar labiem laikapstākļiem - bija saulains un sauss laiks. Šonedēļ Latvijā ieplūst silta gaisa masa, kas noteiks gaisa temperatūras paaugstināšanos, daudzviet termometra stabiņš pakāpsies pat līdz +20° atzīmei.

Maijā turpinās remontdarbi Daugavpils ielās

10.05.2024

Daugavpilī turpinās ielu remonta darbi: bedrīšu remonts ar karsto asfaltu, ietvju remonts, horizontālā marķējuma uzklāšana ar speciālo krāsu, bruģakmens seguma pārbūve un izbūve u.c. Ir apstiprināts to vietu saraksts, kur paredzēts veikt remontus laika periodā līdz maija beigām.

Informācija par zāles pļaušanu maijā

09.05.2024

Komunālās saimniecības pārvalde informē, ka Daugavpils parkos, skvēros, ceļu nomalēs, gar ietvēm un citās vietās aktīvi norisinās zālienu pļaušanas darbi. Sakarā ar to iedzīvotājus aicina sekot līdzi informācijai par darbu izpildes grafikiem un nenovietot automašīnas vietās, kur paredzēta zāles pļaušana. Šonedēļ pļaušanas darbi lielākoties norisināsies Centrā, Cietoksnī, Esplanādē, Jaunbūvē un Stropos, kā arī atsevišķos objektos citās pilsētas apkaimēs.

Ierobežos satiksmi Dubrovina parka apkārtnē

09.05.2024

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde informē: sakarā ar Valsts policijas lūgumu nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību, 9. maijā laika posmā no plkst. 09.00 līdz 22.00 Dubrovina parka apkārtnē noteikti satiksmes ierobežojumi.

15. maijā atklās peldēšanas sezonu

08.05.2024

Neskatoties uz īslaicīgu aukstumu, Daugavpilī pilnā sparā rit sagatavošanās peldēšanas sezonas atklāšanai, kas šogad norisināsies 15. maijā.

Daugavpilī stājas spēkā viens no zemākajiem apkures tarifiem Latvijā

07.05.2024

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ziņoja, ka 2024. gada maijā siltumenerģijas tarifi samazinājās 18 Latvijas uzņēmumiem, kas sniedz iedzīvotājiem centrālās siltumapgādes pakalpojumu. Vidējam apkures tarifam maijā esot 86 EUR/MWh, PAS “Daugavpils siltumtīkli” ar 65,86 EUR/MWh ierindojās 7. vietā 85 siltumapgādes uzņēmumu vidū.

8. maijā Daugavpilī pieminēs Otrā pasaules kara upurus

07.05.2024

Trešdien, 8. maijā, pieminot Otrā pasaules kara upurus, notiks ziedu nolikšana Otrā pasaules kara upuru kapos un piemiņas vietās Daugavpilī.

Daugavpilī drīz atsāks darboties strūklakas

07.05.2024

Tuvojoties vasaras sezonai, Daugavpils pašvaldība gatavojas pilsētas strūklaku ieslēgšanai. Tās sāks priecēt garāmgājēju acis jau tuvākajā laikā.

Vairāki autobusi atsāk kursēšanu pa A. Pumpura ielu

07.05.2024

SIA “Daugavpils satiksme” informē, ka no 7. maija plkst. 09.00 autobusu maršruti Nr. 2A, 11, 19 un 20 atsāks kustību pa A. Pumpura ielu.

4. maijā sākas zaļas masas savākšanas akcija

03.05.2024

Jau vairākus gadus Daugavpils valstspilsētas pašvaldība pavasarī un rudenī regulāri rīko bioloģiski noārdāmo atkritumu (jeb "zaļās masas") savākšanas akcijas. Šī tradīcija turpinās arī šogad, akcijai norisinoties no 4. līdz 12. maijam.

Valsts mežos noteikts ugunsnedrošs periods

03.05.2024

Valsts meža dienests ar 3. maiju nosaka meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā valsts teritorijā, kas paredz vairāku būtisku noteikumu ievērošanu.

Palielina sodus par rupjiem atļautā braukšanas ātruma pārkāpumiem

02.05.2024

Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus, ar kuriem palielināti sodi par rupjiem atļautā braukšanas ātruma pārkāpumiem, proti, pārsniedzot ātrumu par vairāk nekā 60 kilometriem stundā, vēsta Lsm.lv.

Daugavpilieši Lielajā talkā savāca 25 tonnas atkritumu

02.05.2024

Aizvadītajā sestdienā, 27. aprīlī, visā Latvijā norisinājās Lielā talka. Arī Daugavpils iedzīvotāji aktīvi iesaistījās talkas norisē, sakopjot pilsētas parkus, skvērus, pagalmus, pašvaldības iestāžu teritorijas un zaļās zonas un savācot vairāk par 25 tonnām atkritumu.

Vairāki autobusi atsāks kursēšanu pa A. Pumpura ielu

30.04.2024

SIA “Daugavpils satiksme” informē, ka no 07. maija plkst. 09.00 autobusu maršruti Nr. 2A, 11, 19 un 20 atsāks kustību pa A. Pumpura ielu.

Pavasarīgais siltums atgriežas

29.04.2024

Pagājušajā nedēļā Latvijā varēja piedzīvot krasas laika apstākļu izmaiņas - nedēļas sākumā aktīva ciklonu darbība atnesa sniegu un brāzmainu vēju, kā arī daudzviet termometra stabiņš noslīdēja zem 0° atzīmes. Tomēr atmosfēras spiedienam paaugstinoties un mūsu reģionā ieplūstot siltākām gaisa masām, laiks nedēļas nogalē uzlabojās - nokrišņi mitējās, vējš kļuva lēns un gaiss daudzviet iesila līdz +15…+20°. Jaunnedēļ pavasarīgais siltums Latvijā saglabāsies - daudzviet dienās gaisa temperatūra būs virs +20°, tomēr vietām arī būs sagaidāms lietus un pat pērkona negaiss.

“DDzKSU” noslēdz apkures sezonu un sāk vasaras sezonas darbus

29.04.2024

SIA “Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums” informē, ka no pirmdienas, 29. aprīļa, uzņēmuma apsaimniekotajās daudzdzīvokļu mājās tiek noslēgta apkures sezona, un uzņēmums uzsāk vasaras sezonas darbus dzīvokļos.

Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top