Pirmdiena,
20.marts 2023
Vārda dienas: Irbe, Made, Ефрем, Василий, Капитон, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

"Michelin" par 150 000 eiro analizēs gastronomijas potenciālu Latvijā

28.12.2022

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) noslēgusi līgumu ar "Manufacture Francaise des Pneumatiques Michelin" 150 000 eiro apmērā par gastronomijas potenciāla analīzi Latvijā, liecina Elektronisko iepirkumu sistēmā pieejamā informācija.

"Dod pieci!" noslēdzas ar 804 384 eiro ziedojumu ukraiņu bērniem

23.12.2022

Ceturtdienas, 22. decembra, vakarā noslēdzies labdarības maratons "Dod pieci!", finišējot ar akcijas vēsturē lielāko ziedojumu summu – 804 384 eiro. Līdz dienas beigām bija saņemti vairāk nekā 500 palīdzības pieteikumi ukraiņu bērnu un jauniešu atbalstam Latvijā.

Daugavpilī notiks Biznesa cīņa

19.12.2022

21. decembrī ikviens interesents tiek aicināts uz Biznesa cīņām Daugavpils Inovāciju centrā, kur pieredzējuši uzņēmēji dalīsies savā pieredzē ar jauniem uzņēmējiem, kas nesen uzsākuši uzņēmējdarbību. Biznesa cīņu būtība ir salīdzināt, izvērtēt, saprast efektīvākās metodes uzņēmējdarbības izaugsmei. Vecs - var būt vērtīgs, nevis garlaicīgs; jauns var būt inovatīvs, nevis nepieredzējis. Pārbaudīsim to Biznesa cīņās!

Darba devēji iebilst pret minimālās algas celšanu

19.12.2022

Iepriekšējā Saeima nolēma, ka no nākamā gada 1. janvāra minimālā alga Latvijā būs 620 eiro līdzšinējo 500 eiro vietā. Minimālā alga tiek celta, lai cenu pieauguma apstākļos mazinātu nabadzības riskus un lai uzlabotu uzņēmumu konkurētspēju ar Lietuvu un Igauniju, kur minimālā alga nākamgad būs lielāka nekā Latvijā. Lietuvā minimālā alga būs 800 eiro, Igaunijā – 725 eiro mēnesī. Darba devēji iebilst, ka lēmums par minimālās algas celšanu netika saskaņots ar sociālajiem partneriem, un uzskata, ka minimālās algas celšanai jānotiek vienlaikus ar neapliekamā minimuma palielināšanu.

Depozīta sistēmā nodoti vairāk nekā 200 miljoni vienību

16.12.2022

Kopš šī gada 1. februāra depozīta sistēmā nodoti vairāk nekā 211 miljoni iepakojuma vienību. Tie ir aptuveni 112 iepakojumi uz katru Latvijas iedzīvotāju. Sistēmas uzturētāja – uzņēmuma "Depozīta iepakojuma operators" pārstāvji norāda, ka tirgū deviņu mēnešu laikā kopumā laisti 336 miljoni depozīta iepakojumu.

Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju samazinājusies rocība

13.12.2022

Dzīve Latvijā kļūst dārgāka, bet iedzīvotāju noskaņojums par savu rocību – sliktāks. Gandrīz pusei jeb 46% Latvijas mājsaimniecību finanšu situācija šogad ir pasliktinājusies, liecina "Swedbank" Finanšu institūta pētījums. Šis ir negatīvākais finanšu situācijas vērtējums pētījuma veikšanas vēsturē kopš 2013. gada. Vienlaikus 52% jeb vairums Latvijas iedzīvotāju vērtē, ka viņu labklājība ir saglabājusies iepriekšējā līmenī vai pat uzlabojusies.

Apstiprināts jaunais Augšdaugavas novada ģerbonis

13.12.2022

8. decembrī Valsts heraldikas komisijas sēdē vienbalsīgi tika apstiprināts Augšdaugavas novada jaunais ģerbonis. Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos, komisijas atbildīgā sekretāre Ramona Umblija atzīst, ka heraldikas komisija ir gandarīta par sadarbību ar novada pašvaldību un mākslinieku Edgaru Simu, kā rezultātā ir tapis heraldiski interesants jaunā, apvienotā novada ģerbonis.

Būs pieejama jauna energoefektivitātes uzlabošanas programma

13.12.2022

Šā gada 8. decembrī Attīstības finanšu institūcija ALTUM sāk pieņemt pieteikumus jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanas programmā. Pieteikumu iesniegšana notiks klientu portālā www.mans.altum.lv.

Reģistrētā bezdarba līmenis novembra beigās pieaudzis

11.12.2022

Latvijā šogad novembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,9% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā oktobra beigās, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) publiskotā informācija. 

Skrudalienā atklāts dienas centrs

10.12.2022

Skrudalienā atklāja dienas centru, izveidojot infrastruktūru, lai nodrošinātu sabiedrībā balstītu pakalpojumu sniegšanu ārpus ģimenes aprūpē esošiem bērniem, bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem un pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Deinstitucionalizācijas plānu izstrādāja un apstiprināja Latgales plānošanas reģions, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu ES projektam "Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Daugavpils novadā", Nr. 9.3.1.1/19/I/037.

Reemigrantus aicina pieteikties latviešu valodas apguvei

05.12.2022

Uzsākta pieteikšanās Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) nodrošinātajiem bezmaksas kursiem latviešu valodas apguvei reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem 2023.gadā ar mērķi palielināt latviešu valodas lietojumu ikdienas saziņā, paplašinot valodas apguves pieejamību un uzlabojot tās pielietošanas kvalitāti. Pieteikšanās ir atvērta visu gadu, ar mācību iestāžu piedāvājumu iespējams iepazīties www.sif.gov.lv.

Pēc domes spiediena Rotko centrā no izstādes izņem vairākus darbus

29.11.2022

Pēc Daugavpils pašvaldības spiediena Marka Rotko mākslas centrs šobrīd izņēmis no ekspozīcijas trīs šoruden atklātas izstādes darbus. Igauņu keramiķa Sandersa Raudsepa personālizstāde "Nāvīga vēlme nonākt pēcnāvē", kurā mākslinieks ciklā "Tavs alternatīvais Jēzus" dažādos veidos interpretējis krustu, tai skaitā izvietojot uz tā vīriešu fallus, raisīja asas diskusijas sociālajos tīklos, saņemtas arī sūdzības mākslas centrā un pilsētas domē.

Valsts vairs neapmaksā Covid-19 testus bez ārsta nosūtījuma

29.11.2022

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju ar Covid–19 izplatību gan Latvijā, gan citviet Eiropas valstīs, valsts apmaksātu Covid–19 testēšanu iedzīvotājiem ambulatori turpmāk varēs veikt tikai ar ārsta nosūtījumu, informēja Veselības ministrijā.

Latvijas Valsts mežu peļņa deviņos mēnešos – 186,4 miljoni eiro

26.11.2022

Šī iespaidīgā summa (pirms nodokļu nomaksas) ir par 87,7 miljoniem eiro lielāka nekā uzņēmuma peļņa pagājušā gada pirmajos trīs ceturkšņos.

Deputāti vienojās par iespējamo jauno novada ģerboni

25.11.2022

24. novembra Augšdaugavas novada pašvaldības domes sēdē deputāti vienojās par jauno iespējamo Augšdaugavas novada ģerboni.

Palielināts atbalsts māju un piegulošo teritoriju sakārtošanai

24.11.2022

24. novembrī Daugavpils pilsētas domes sēdē skatīti un atbalstīti jautājumi par grozījumiem saistošajos noteikumos, kas paredz pašvaldības finansiāla atbalsta palielināšanu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un tām piegulošo teritoriju sakārtošanai.

Atklātais dialogs ar vecākiem par aktuāliem izglītības jautājumiem

22.11.2022

21.novembrī tiešsaistes formā, ZOOM platformā, Daugavpils pilsētas Dome un Izglītības pārvalde tikās ar vecākiem Atklātajā dialogā par aktuāliem izglītības jautājumiem. Lai tikšanās saturs būtu maksimāli saistošs tās dalībniekiem, jau iepriekš, piesakoties Atklātajam dialogam, vecāki tika rosināti uzdot interesējošus jautājumus.

Latvijā vispatriotiskākās ielas sastopamas tieši Latgalē3

19.11.2022

Latvijas valsts dzimšanas datuma – 18. novembra vārdā ielas nosauktas tikai Latgales pilsētās: gan lielās, gan mazās. Paradoksāli, bet ne Rīgā, ne citur Latvijā ārpus zilo ezeru zemes 18. novembra vārds nav iemūžināts nevienā urbānajā vietā.

Projektā apzināts novada kulinārais mantojums1

17.11.2022

Skrindu dzimtas muzejs šogad īstenojis projektu “Latgales virtuves garša”, apzinot saimnieces visā novadā, krājot viņu stāstus, pieredzi un arī receptes. Projekta gaitā tika organizētas trīs meistardarbnīcas, kurās sadarbībā ar šefpavāru Haraldu Saušu no Kalupes pagasta, godu saimnieci un īsto latvju saimnieci Viju Kudiņu no Aglonas un Ilzi Stabulnieci no Krāslavas novada tika gatavoti seni Latgalei raksturīgi ēdieni, kā arī tapusi fotoizstāde, kurā apkopoti 15 saimnieču stāsti un kulinārais mantojums.

Inflācija radīs problēmas 5–7 procentiem hipotekāro kredītu ņēmēju

16.11.2022

Procentu likmju kāpums un aizvien pieaugošā inflācija var radīt samaksas problēmas 5–7% hipotekāro kredītu ņēmēju, tā lēš komercbanku eksperti. No vienas puses, komercbanku pārstāvji prognozēja grūtu ziemu, bet, no otras puses, ir optimistiski, sakot, ka kredītņēmēji to pārdzīvos, jo Latvijas sabiedrība ir finansiāli spēcīga un gatava grūtībām.

No 2023. gada 1. jūlija atkal pieaugs elektrības rēķini1

14.11.2022

Elektroenerģijas pārvades tarifa plānotais pieaugums, elektroenerģijas, kā arī elektrotīkla uzturēšanai un attīstībai nepieciešamo resursu cenu straujais kāpums veido AS "Sadales tīkls" sadales pakalpojuma nodrošināšanai nepieciešamo izmaksu pieaugumu 183 miljonu eiro apjomā gadā. Tāpēc sadales sistēmas operators sagatavojis un izvērtēšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) iesniedzis jaunu tarifa projektu.

Latgalē jau ceturto gadu stiprinās vietējās kopienas1

12.11.2022

Izglītības iniciatīvu centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā jau ceturto gadu Latgalē turpina īstenot iniciatīvu “Darbīgās kopienas”, stiprinot sadarbību, uzticēšanos un saliedētību vietējās kopienās. Aizvadīto trīs gadu laikā Augšdaugavas, Ludzas, Preiļu un Rēzeknes novados, kā arī Daugavpils pilsētā ir izveidoti 8 kopienu resursu centri, kuros organizētas vairāk nekā 60 dažādas aktivitātes, iesaistot ap 2000 Latgales iedzīvotāju.

17. novembrī pasniegs Daugavpils pašvaldības apbalvojumus1

11.11.2022

Ceturtdien, 10. novembrī Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti skatītīja jautājumus par pašvaldības apbalvojumu “Gada balva” un “Mūža ieguldījums” piešķiršanu.

Pieteikumi kompensācijai par malku jāiesniedz līdz 30. novembrim

10.11.2022

Daugavpils pašvaldība turpina pieņemt pieteikumus izdevumu kompensācijai no iedzīvotājiem, kuri savās mājsaimniecībās izmanto autonomās apkures sistēmas. Atgādinām, ka pieteikumi vienreizējai kompensācijai 60 eiro apmērā tiek pieņemti līdz 30.novembrim.

Valsts aizsardzības dienestā kvalitāte būs svarīgāka par kvantitāti15

08.11.2022

Atbalstot Valsts aizsardzības dienesta (VAD) likumprojektu un iesākot dienestu praksē, VAD kvalitāte ir svarīgāka par kvantitāti. Proti, kvalitatīvas un taisnīgas visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas izveide ir nozīmīgāka par to, cik jaunieši uzsāks dienestu pirmajos iesaukumos. Tā otrdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja jaunās koalīcijas – "Jaunās Vienotības", "Apvienotā saraksta", Nacionālās apvienības – pārstāvji.

Strauji audzis vilcienos pārvadāto pasažieru skaits1

04.11.2022

Pēdējā pusgadā vilcienos braukuši vairāk nekā deviņi miljoni pasažieru. Tas ir gandrīz divarpus miljonu pasažieru vairāk nekā šajā pašā periodā pērn un tuvojas pirmskovida līmenim. Uzņēmumā "Pasažieru vilciens" to skaidroja ar Covid-19 ierobežojumu atcelšanu un pēdējā laika dzīves dārdzību. Bet vai dārdzības dēļ pasažieru skaits aug arī galvaspilsētas un reģionālajā transportā?

Latgalē gandrīz puse reģistrēto bezdarbnieku ir ar invaliditāti1

03.11.2022

Pašiem darba ņēmējiem trūkst pārliecības par savu varēšanu, savukārt darba devējus biedē nezināmais un nav pielāgota vide – tie ir daži iemesli, kādēļ cilvēkiem ar invaliditāti ir krietni sarežģītāk iekļauties darba tirgū. Latgalē, kur ir vislielākais bezdarba līmenis, visvairāk ir arī reģistrēto bezdarbnieku ar invaliditāti – 46% no kopējā bezdarbnieku skaita.

Par papildu ES atbalsta pakām2

01.11.2022

Strauja patēriņa cenu pieauguma apstākļos, cilvēkiem ar zemiem ienākumiem no 2022. gada 1. novembra līdz 2023. gada 30. aprīlim būs iespēja saņemt papildu ES atbalsta komplektus. Tos varēs saņemt palīdzības sniegšanas trūcīgākajām personām vietās.

No 1.novembra mainās Sociālā dienesta darba laiks

01.11.2022

No 01.11.2022. līdz 31.03.2023. Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde “Sociālais dienests” saīsina darba laiku par pusstundu (pusdienu pārtraukums no 12.00 līdz 12.30).

Daugavpilī demontēti divi padomju pieminekļi1

31.10.2022

Naktī Daugavpilī demontēti divi padomju pieminekļi – 18. novembra ielā un Slavas skvērā Tautas ielā. Pirms demontāžas tika aizvākti dienas laikā sanestie ziedi un sveces. Kuplā skaitā atbraukušai policijai izdevās panākt cilvēku došanos prom no skvēra. Vairāki cilvēki tika aizturēti.

« 1 2 3 ... 90 »
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Kultūras centrā “Vārpa” turpinās vēsturisko deju nodarbības
Dejot man nemaz hegribas..ari dziedat ne..kaut gan esmu laba dziedataja..ko man gribas..iekseju dveselws mieru un pavasari. Sīkāk...
Augstākajām amatpersonām nākamgad alga turpinās augt
Un kapec pensijax neaug pensionariem..vai ir eetiski sev celt algas kad valsti naudas nepietuek nekam. Sīkāk...
Sandis Mesters: Jaunīšim juozina vaļsts viesture
Vai juns skiet ja veselibas aprupei ir pieskirts pietiekoss budzets garas rindas pue arstiem.pakalpojumu hepieehamibs.zaalu trukums.dardziba.nediku skolotaju streiki.. skollu likvidacija...maksliga inflacija neadekvati uzpustie komunalue pakalpojumi
utt...varbut ka jus dzivojat uz meenes un skuet ka viss ir labi...varbut juns ir ari labi..bet daudziem ir slikti.jo visatlautiba valsti rullee un nav nekadas kartibas visas jomas.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top