Ceturtdiena,
25.jūlijs 2024
Vārda dienas: Jēkabs, Žaklīna, Михаил, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Tiks uzlabota ceļu infrastruktūra Ruģeļos

21.06.2024

Uzlabojot Daugavpils pilsētas ceļu infrastruktūru, pašvaldība tuvākajā laikā plāno uzsākt Akadēmiķa Graftio ielas pārbūvi un jaunas ielas izbūvi Ruģeļu apkaimē. Lēmumi par atbalstu attiecīgajam investīciju projektam un aizņēmuma ņemšanu tā īstenošanai 20. jūnijā pieņemti Domes ārkārtas sēdē.

23. jūnijā ierobežota satiksme A. Pumpura skvēra tuvumā

21.06.2024

Sakarā ar XII Daugavpils starptautiskā folkloras festivāla "Pošā Juoņu laiceņā" un „Muzikālā jāņuzāļu tirgus” norisi  21. jūnijā no plkst. 8.00 līdz plkst. 23.00 un 23. jūnijā no plkst. 8.00 līdz 16.00 transporta satiksmei slēgts Ģimnāzijas ielas posms no Lāčplēša ielas līdz Saules ielai.

Vētrā nopietni cietušās mājsaimniecības var saņemt palīdzību

20.06.2024

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Sociālais dienests” informē, ka pilsētas iedzīvotāji, kuru mājsaimniecībām 19. jūnija negaiss radīja nopietnu kaitējumu, var pieteikties palīdzības saņemšanai, pamatojot nodarītos zaudējumus un krīzes situācijas esamību ar attiecīgiem dokumentiem.

Sākās Stropu estrādes labiekārtošana

20.06.2024

Līdz 20. jūnijam Daugavpils Stropu estrādē notiek veco soliņu - koka sēdvirsmu un betona pamatu - demontāža un atkritumu izvešana. Šie darbi tiek veikti, lai līdz nākamā gada vasarai sagatavotu brīvdabas estrādi jauniem un plašiem pasākumiem.

Naktī no 20. uz 21. jūniju uz tiltiem ierobežos satiksmi

20.06.2024

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde informē, ka sakarā ar tiltu šuvju tīrīšanas darbiem no 20. jūnija plkst. 23.00 līdz 21. jūnija plkst. 06.00 īslaicīgi tiks ierobežota ceļu satiksme uz Vienības tilta, Kārklu, Piekrastes un Smiltenes ielu pārvados.

Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits2

18.06.2024

17. jūnijā savu simtgades jubileju nosvinēja daugavpilietis Pjotrs Korenkovs. Apsveikt viņu šajā skaistajā notikumā ieradās Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aleksejs Vasiļjevs un Sociālā dienesta vadītāja Marina Gerasimova.

Tiks godināti Zelta un Dimanta kāzu jubilāri2

14.06.2024

2024. gada 20. jūlijā Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļā tiks godināti Zelta un Dimanta kāzu jubilāri. Pieteikties dalībai svinīgajā pasākumā tiek aicināti Daugavpils iedzīvotāji, kas reģistrējuši laulības Daugavpils pilsētas dzimtsarakstu nodaļā 1964. vai 1974. gadā un šogad svin kopdzīves 50 un 60 gadu jubilejas.

Norisinājies sarunu vakars par velo infrastruktūru pilsētā

14.06.2024

Trešdien, 12. jūnijā, Jauniešu Iniciatīvu centrā “Navigators” (Raiņa ielā 69) aizvadīts sarunu un kopdarbošanās vakars par velo paradumiem pilsētā un nepieciešamajiem uzlabojumiem vai izmaiņām, lai iedzīvotāji šo pārvietošanās veidu izvēlētos biežāk.

Stropos pabeidza auto stāvlaukuma paplašināšanu

13.06.2024

12. jūnijā Komunālās saimniecības pārvalde (KSP) pieņēma Lielā Stropu ezera Centrālās pludmales jaunā auto stāvlaukuma būvniecības darbus. Drīzumā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Pilsētplānošanas un būvniecības departaments veiks visas nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu, lai jaunais stāvlaukums varētu tikt oficiāli atvērts un to varētu sākt pilnvērtīgi izmantot.

Ūdens kvalitāte Daugavpils oficiālajās peldvietās atbilst prasībām

13.06.2024

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Komunālās saimniecības pārvalde” informē, ka ūdens kvalitāte Daugavpils pilsētas oficiālajās peldvietās Lielajā Stropu ezerā un Šūnu ezerā atbilst prasībām un ūdenstilpēs var droši peldēties.

Daugavpilī pieminēs komunistiskā genocīda upurus

13.06.2024

Piektdien, 14. jūnijā plkst. 11.00 Andreja Pumpura skvērā pie piemiņas akmens “Nevainīgajiem sarkanā terora upuriem” notiks komunistiskā genocīda upuriem veltīts piemiņas brīdis. Pirms tam, plkst. 8.30 notiks dievkalpojums un aizlūgums Daugavpils Svētā Pētera Ķēdēs Romas katoļu baznīcā.

Nosaukti Pilsētas svētku gājiena konkursa uzvarētāji

12.06.2024

Jau vairāk nekā desmit gadus viena no Daugavpils pilsētas svētku tradīcijām ir gājiens, kurā vienojas iestādes, uzņēmumi un daudzas citas organizācijas. Pirmo reizi pilsētas svētku gājienu vēsturē šogad tika izsludināts konkurss par labāko kolonnu. Konkursa komisija apkopoja rezultātus un 11. jūnijā svinīgajā pasākumā nosauca uzvarētājus 3 nominācijās.

Daugavpilī vēlēt devies tikai katrs piektais balsstiesīgais

10.06.2024

Zemākā vēlēšanu aktivitāte Latvijā jau ierasti ir Latgalē. Šoreiz aktivitātes antirekords ir nevis kādā mazapdzīvotā pierobežas novadā, bet Latvijas otrajā lielākajā pilsētā – Daugavpilī. Krievvalodīgie daugavpilieši  pilsētas ielās savu izvēli – iet vai neiet balsot –  komentēja kūtri. Vietējais politikas vērotājs spriež, ka partiju aģitācijas kampaņas bija manāmas, bet to kandidāti nespēja izskaidrot, ko Eiropas Parlamentā vēlas sasniegt, vēsta Lsm.lv.

Daugavpilī notiks informatīvā diena “Bruņojies ar zināšanām”

10.06.2024

15. jūnijā no pulksten 10.00 līdz 15.00 četrpadsmit Latvijas pilsētās – Rīgā, Bauskā, Jūrmalā, Ogrē, Valmierā, Balvos, Gulbenē, Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī un Kuldīgā – notiks informatīvā diena “Bruņojies ar zināšanām”, kurā ikviens iedzīvotājs varēs apgūt rīcību krīzes situācijām praktiskās nodarbībās.

Piesaki nederīgās elektrotehnikas izvešanu un laimē balvas

07.06.2024

No 6. jūnija līdz 5. jūlijam vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar SIA “ Latvijas Zaļo punktu” Daugavpilī rīko īpašu nederīgās elektronikas izvešanas akciju, kuras dalībnieki varēs piedalīties trīs 30 eiro “RIMI” dāvanu karšu izlozē.

Tuvākajās dienās gaidāms nokrišņiem bagātāks un vēsāks laiks

07.06.2024

Aizvadītajās dienās laiks bija vasarīgi silts, vietām termometra stabiņš sasniedza pat +29° atzīmi. Nedēļas izskaņā, ieplūstot aukstākai gaisa masai, laiks kļūs vēsāks - dienās maksimālā gaisa temperatūra lielākoties gaidāma +15…+20° robežās, dažviet naktīs termometra stabiņš noslīdēs līdz +6° atzīmei. Gan tuvākajās dienās, gan jaunnedēļ gaidāms nokrišņiem bagāts laiks, atsevišķās dienās arī pastiprināsies vējš, brāzmās sasniedzot līdz pat 15-16 m/s.

Daugavpilieši arvien aktīvāk izmanto 5. tramvaja maršrutu

06.06.2024

Pasažieru plūsma jaunajā tramvaju maršrutā Nr. 5 "Cietoksnis - Ķīmija - Stropu ezers - Cietoksnis" pieaug ar katru mēnesi: no janvāra līdz aprīlim pasažieru skaits palielinājās par 11%, kas liecina par šī sabiedriskā transporta pieaugošu popularitāti iedzīvotāju vidū.

Lielā Stropu ezera peldvietās plīvo Zilie karogi

06.06.2024

2024. gada peldsezonā divas Daugavpils pludmales ir saglabājušas tiesības pacelt “Zilo karogu” – pasaulē populārāko un atzītāko tūrisma ekosertifikātu. Zilie karogi no 5. jūnija plīvo Lielā Stropu ezera Centrālajā pludmalē un peldvietā “Stropu vilnis”.

Daugavpils bāriņtiesa atskaitījās par darbu 2023. gadā

05.06.2024

30. maijā domes sēdē deputātiem tika iesniegts pārskats par Daugavpils bāriņtiesas darbu 2023. gadā. Pārskata gadā paveikts plašs darbs, lai pasargātu no tiesību pārkāpumiem ikvienu bērnu un personu ar ierobežotu rīcībspēju. Notika aktīvs darbs audžuģimeņu piesaistīšanai un ģimeniskas dzīves vides nodrošināšanai bērniem, kas nonākuši sarežģītā dzīves situācijā.

Daugavpils pašvaldību apmeklēja delegācija no Turcijas

05.06.2024

Otrdien, 4. jūnijā, Daugavpils valstspilsētas pašvaldību apmeklēja ciemiņi no Biledžikas pilsētas Turcijā, lai smeltos pieredzi izglītības jomā.

Skolēnus un viņu pedagogus sveica par izciliem sasniegumiem

04.06.2024

Lūk, arī klāt šī mācību gada noslēgums, kad laiks ir palūkoties, kā tad mums šajā mācību gadā ir veicies un ko esam sasnieguši. Un tieši tāpēc š.g. 30.maijā Daugavpils Universitātes zālē Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sumināja 2023./2024. mācību gada valsts un novada olimpiāžu un konkursu laureātus un viņu pedagogus.

2025.gadā plānots pabeigt katastrofu pārvaldības centru Daugavpilī

31.05.2024

Jau 2025. gada pavasarī plānots pabeigt darbus pie katastrofu pārvaldības centra būvniecības Daugavpilī. Katastrofu pārvaldības centrs tiek veidots ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansējumu, ieguldot 3,63 milj. eiro. Šobrīd ir pabeigta pamatu, ārējo tīklu un zemgrīdas tīklu izbūve. Norisinās ceļu izbūve un uzsākta ēkas sienu izbūves darbi.

Piešķir finansējumu Bērnu sociālā aprūpes centra darbībai

31.05.2024

Lai veicinātu kvalitatīvu sociālo pakalpojumu sniegšanu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un nodrošinātu “Bērnu sociālā aprūpes centra” (Komandanta ielā 3) darbību, 30. maijā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu piešķirt no pašvaldības budžeta pašvaldības iestādei „Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs „Priedīte”” 83 066 euro.

Visu pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai

31.05.2024

Līdz ar vasaras siltuma atgriešanos un peldēšanas sezonas atklāšanu, Daugavpilī tradicionāli tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte populārākās peldvietās. Visu pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst Veselības inspekcijas ūdens kvalitātes noteikumu prasībām, tomēr patlaban Lielajā Stropu ezerā manāma fitoplanktona ziedēšana, kas būtiski neietekmē ūdens kvalitāti. Atbildīgās iestādes seko līdzi situācijai.

Aicina pieteikties Augšdaugavas novada pašvaldības stipendijām1

30.05.2024

Līdz 31. augustam ir izsludināta pieteikšanās Augšdaugavas novada pašvaldības stipendiju konkursam 2024./2025. mācību gadam.

Pēc pirmā karstuma viļņa jūnijā sekos vēsāks laiks1

30.05.2024

Šajā nedēļā laika apstākļi ir bijuši gana dinamiski - siltajā un mitrajā gaisa masā bieži veidojās negaisa mākoņi, kas lokāli  atnesa stipras lietusgāzes, brāzmainu vēju un pat krusu. Tāpat gaisa temperatūra pirmo reizi šajā gadā sasniedza +30°. Visaugstāk termometra stabiņš pakāpās 28. maijā Ventspilī, sasniedzot +30,1° atzīmi. Interesanti, ka 29. maijs vēsturiski ir datums, kurā reģistrēta vēlākā sniega kārta pavasarī  -  1953. gada 29. maijā Kazdangā novērota piecus centimetrus bieza sniega sega. Šī gada maija beigas ir bijušas vienas no siltākajām novērojumu vēsturē, bet, sākoties jūnijam, gaisa temperatūra sāks pazemināties un laika apstākļi mainīsies.

Biedrība Cita Daugavpils aicina uz noslēdzošo domnīcu Ķīmijas apkaimē1

30.05.2024

Jau šo ceturtdien, 30. maijā, plkst. 17.30 Ķīmijas apkaimē – Daugavpils Kultūŗas pilī notiks noslēdzošā biedrības Cita Daugavpils rīkotā apkaimju domnīca “Mūsu vieta – cita lieta!”.

Uz mēnesi slēgs sabiedrisko pirti Tautas ielā 60

29.05.2024

SIA “Labiekārtošana D” informē: uz remontdarbu laiku, no 7. jūnija līdz 4. jūlijam, tiks slēgta sabiedriskā pirts Tautas ielā 60.

Vairākos krustojumos Daugavpilī darbojas “sensorie” luksofori

28.05.2024

Daugavpils Komunālas saimniecības pārvalde atgādina autovadītājiem: vairākos krustojumos dažādās pilsētas apkaimēs luksofori darbojas pēc “sensorā” principa, proti, lai iedegtos zaļais signāls, transportlīdzeklis jāapstādina maksimāli tuvu baltajai STOP līnijai.

Skolēnu braukšanas maksa sabiedriskajā transportā vasaras laikā

28.05.2024

SIA "Daugavpils satiksme" informē, ka no 2024. gada 1. jūnija līdz 31. augustam pilsētas sabiedriskajā transportā skolēniem tiek noteikta šāda braukšanas maksa:

Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top