Otrdiena,
3.Oktobris 2023
Vārda dienas: Elza, Ilizana, Олег, Михаил, Федор, Остап, Денис Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Sestdien Daugavpils centrā būs ierobežota transporta satiksme

25.07.2023

Sestdien, 29. jūlijā, Daugavpilī norisināsies divi festivāli – Latgales viesmīlības, kultūras un tradīciju svētki “Gostūs Latgolā” un sporta un jaunatnes festivāls “Artišoks”. “Gostūs Latgolā” ietvaros notiks motociklu parādes brauciens, tāpēc tiks ieviesti īslaicīgi satiksmes ierobežojumi pilsētas centrā.

Daugavpils pašvaldība rudenī plāno sākt rīkot elektroniskās izsoles

25.07.2023

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības rīkotās nekustamā īpašuma izsoles drīzumā norisināsies elektroniski, izmantojot Tiesu administrācijas elektronisko izsoļu vietni. Daugavpils valstspilsētas pašvaldības atsavināmo nekustamo īpašumu elektroniskas izsoles organizēšanas vispārējā kārtība apstiprināta Domes sēdē 13. jūlijā.

Vienības tilta remontam plāno piesaistīt Eirofondu līdzekļus

21.07.2023

13. jūlijā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē skatīts un atbalstīts jautājums par dalību projektu konkursā Eiropas infrastruktūras savienošanas mehānisma militārās mobilitātes finansējuma ietvaros. Piesaistot konkursa finansējumu, paredzēts veikt Vienības tilta remontu.

Uzņemšana Daugavpils Universitātē

20.07.2023

Līdz šī gada 24. jūlijam (plkst. 17.00) ir iespēja pieteikties elektroniski pamatstudijām, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv/studijas, ja ir nepieciešamie elektroniskās identifikācijas līdzekļi.

Gaidāms vēsāks laiks un palaikam līs3

18.07.2023

Aizvadītajā nedēļā laiks bija silts, vietām termometra stabiņš sasniedza +27° atzīmi, tomēr īpaši karsta bija tieši nedēļas izskaņa, kad svētdien vietām termometra stabiņš pakāpās līdz pat +31…+32° atzīmei! 

Daugavpilī plāno būvēt veikparku

18.07.2023

13. jūlijā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē izskatīts un apstiprināts jautājums par papildus līdzekļu ieplānošanu būvprojekta izstrādei un autoruzraudzības veikšanai būvobjektam „Aktīvas atpūtas parks – Veikparks ar infrastruktūru Stropu ezerā”. Paredzēts, ka veikparks varēs uzsākt darbību jau tuvākajos pāris gados.

12. jūlija naktī notiks būvdarbi Jātnieku ielā

11.07.2023

AS „Daugavpils satiksme” informē: sakarā ar Kohēzijas  fonda projekta   Nr.4.5.1.1/20/I/001“Videi draudzīga  sabiedriskā  transporta  attīstība  Daugavpils  pilsētā,  2.kārta” īstenošanu, 12. jūlija naktī tiks veikti būvdarbi objektā “Jaunas tramvaju līnijas izbūve Vaiņodes ielas posmā un esošās tramvaju līnijas pārbūve, savienojot pilsētas apkaimes “Ķīmija” un “Vecstropi” Daugavpilī”.

Stropu pludmalē uzstādīts jauns dzeramā ūdens brīvkrāns

07.07.2023

SIA „Daugavpils ūdens” informē: jaunais dzeramā ūdens brīvkrāns tagad ir pieejams arī vasarā apmeklētākajā vietā – pie Stropu ezera, netālu  no galvenās pludmales un sporta un bērnu laukumiem.

Aizliegts peldēties Šuņezerā, Stropu ezerā jāievēro piesardzība

07.07.2023

Veselības inspekcija šonedēļ konstatējusi, ka Šuņezerā ūdens kvalitātes mikrobioloģiskie rādītāji pārsniedz pieļaujamo normu un neatbilst higiēnas prasībām. Līdz atkārtotu pārbaužu rezultātu saņemšanai noteikts aizliegums peldēties Šuņezerā.

Daugavpili Dziesmu un deju svētkos pārstāv ap 600 dalībnieku

04.07.2023

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā ieskandināti XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki. Dziesmusvētku skaistās tradīcijas 150 gadu jubilejā Daugavpili galvaspilsētā pārstāv 31 kolektīvs, kopumā – ap 600 cilvēku.

Nedēļas sākums vējains un lietains, bet nogalē laikapstākļi uzlabosies

04.07.2023

Otrdien mākoņi mīsies ar sauli, daudzviet īslaicīgi līs, vietām lietum pievienosies arī pērkona negaiss. Pūtīs mērens līdz mēreni stiprs dienvidrietumu, dienvidu vējš, kas brāzmās pastiprināsies līdz 15-18 m/s, jūras piekrastē vējš būs vēl spēcīgāks, tur vēja brāzmas sasniegs 20-21 m/s. Šāds vējš sev līdzi var nest arī nelielus postījumus, nolaužot pa kādam kokam un zaram. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +17…+22°, Latgalē un Sēlijā kur vairāk spīdēs saule, līdz +23…+24°. 

Daugavpils piesakās UNESCO Radošo pilsētu tīklam

30.06.2023

Ceturtdien, 29. jūnijā, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par atbalstu pieteikuma iesniegšanai dalībai ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Radošo pilsētu tīklā.

Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls

29.06.2023

2023. gada 2.-3.jūnijā Daugavpils Inovāciju centrā norisinājās Izgudrotāju festivāls, kurā apmeklētāji tika aicināti iepazīties ar jaunākajiem izgudrojumiem un jaunumiem izgudrojumu jomā dažādās sfērās. Festivāls notika izstādes formātā, kuras laikā žūrija vērtēja dalībniekus vairākās kategorijās un apmeklētāji ar savu balsojumu noteica apmeklētāju simpātiju.

Diviem objektiem karsto ūdeni nodrošinās mobilā katlumāja

29.06.2023

Šonedēļ tika piegādāta un siltumtīkliem pieslēgta mobilā katlumāja, ko PAS “Daugavpils siltumtīkli” īrēs, lai divu dzīvojamo ēku iemītniekiem siltummaģistrāļu remondarbu laikā nav jāpaliek bez karstā ūdens. Dzīvojamās mājas Aglonas ielā 3 un Valsts Robežsardzes Daugavpils pārvaldes kompleksam tiks pārtraukta centralizētā siltumapgāde sakarā ar siltumtrašu nomaiņas projekta realizāciju A. Pumpura ielā.

Joprojām neskaidra latgaliešu valodas apguve skolās

27.06.2023

6. jūnijā uz pirmo sēdi sanāca Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomes darba grupa ar mērķi risināt aktuālos jautājumus par latgaliešu un lībiešu valodas un kultūras apguves iespējām skolās šogad un turpmākajos gados.  

Naktī no 28. uz 29. jūniju Daugavpilī nekursēs tramvajs

26.06.2023

PAS “Daugavpils satiksme” informē, ka sakarā ar tramvaju līnijas pārbūves darbiem naktī no 28. uz 29. jūniju tiek atcelti vairāki tramvaju reisi 1. maršrutā.

Šonedēļ būs vasarīgi silts, bieži gaidāms lietus un negaiss

25.06.2023

Šonedēļ mākoņu daudzums lielākoties būs mainīgs, brīžiem mākoņi atnesīs lietu un negaisu. Lai arī būs vasarīgi silts, gaisa temperatūra būs par pāris grādiem zemāka nekā svētku dienās - termometra stabiņš naktīs vietām svārstīsies ap +10° atzīmi, bet dienās temperatūra lielā daļā Latvijas nepārsniegs +25°. Atgādinām, ka daudzviet valstī arvien ir paaugstināta ugunsbīstamība, tāpēc jābūt ļoti piesardzīgiem ar uguns izmantošanu dabā!

Līgo dienā un Jāņos laiks būs silts, lielākoties sauss

22.06.2023

Līgo dienā un Jāņos nokrišņi gaidāmi tikai dažviet, laiks būs lielākoties sauss un silts, gaisa temperatūrai diennakts gaišajās stundās sasniedzot +22...+27°. 

Stropu ezerā var droši peldēties

21.06.2023

Komunālās saimniecības pārvalde (KSP) informē: saskaņā ar speciālistu atzinumu, peldēties Lielajā Stropu ezerā, kur aizvadītajā nedēļā fiksēta fitoplanktona ziedēšana, ir droši.

2. tramvaju maršruta pārbūves rezultātā uzlabosies ceļu infrastruktūra

21.06.2023

Attīstot videi draudzīgu transportu, Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā” ietvaros 19. jūnijā ir  uzsākti vērienīgi būvdarbi tramvaju 2. maršrutā.  To rezultātā posmā no 18. novembra un Ventspils ielu krustojuma līdz Jāņa ielai tiks veikta esošās tramvaju līnijas un pieguļošā ceļa infrastruktūras pārbūve.

Daugavpilī piegādāti seši elektroautobusi

19.06.2023

AS “Daugavpils satiksme” turpina sava autoparka atjaunošanu, veidojot videi draudzīgu un ilgtspējīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru Daugavpilī un sperot milzīgu soli tuvāk Eiropas zaļajiem mērķiem. Latvijas lielākais izaicinājums ir “zaļināt” satiksmi, jo transportlīdzekļi ir viens no lielākajiem CO2 avotiem. AS “Daugavpils satiksme” ilgtermiņā plāno kļūt par videi draudzīgu uzņēmumu, bet netiek aizmirsts arī par pasažieru pārvadājumu kvalitāti. Ieguvumi izmantojot jauniegādātos autobusus ir ne tikai ērtības pasažieriem un tīrāka vide, bet arī zemākas ekspluatācijas izmaksas un mūsdienīgāki darba apstākļi autobusu šoferiem.

Saglabāsies karstums, vietām gaidāms lietus un pērkona negaiss1

19.06.2023

Aizvadītā nedēļa atnesa gan lietu, gan karstāku laiku. Arī šajā nedēļā palaikam līs un vietām gaidāms pērkona negaiss. Naktis joprojām būs siltas, un diennakts gaišajās stundās termometra stabiņš daudzviet pakāpsies līdz +25…+29° atzīmei. Pēc Līgo svētkiem Latvijas robežai pietuvosies ciklons, kas varētu atnest mākoņainu laiku ar ilgstošu lietu.

Ūdens kvalitāte Daugavpils peldvietās ir laba

14.06.2023

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde “Komunālās saimniecības pārvalde” kopā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR pārstāvjiem šī gada 25. un 30. maijā veica pašvaldības ūdenstilpju peldvietu ūdens kvalitātes paraugu ņemšanu.

Daugavpils ielās tiek veikti atputekļošanas darbi

14.06.2023

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes  "Komunālās saimniecības pārvalde" informē, ka 2023.gadā tiks veikti nesaistītu minerālmateriālu seguma atputekļošanas darbi ( pielietojot vidēji  0.3kg/m2 atputekļošanas materiāla - kalcija hlorīds CaCl2). Ielu kopgarums, kur tiks veikti darbi, ir 7.5 km. 

Autovadītāju ievērībai: vairāku reģionālo ceļu posmos notiek būvdarbi

09.06.2023

Valsts autoceļu tīklā turpinās aktīvi būvdarbi 63 posmos, visvairāk remontdarbu ir uz valsts reģionālajiem autoceļiem, tajā skaitā uz Daugavpils šosejas (A6) un uz autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13).

No 10. jūnija mainās transporta kustības shēma Smilšu ielā

09.06.2023

Komunālās saimniecības pārvalde informē: sakarā ar  projekta "Tramvaju līnijas pārbūve Smilšu ielā posmā no Valkas ielas līdz Jātnieku ielai, Daugavpilī “ realizāciju, darbu veikšanas vietā mainās satiksmes kustības organizācija.

Raiņa ielā plāno veidot „izglītības kvartālu”

09.06.2023

Aizvadītajā nedēļā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē skatīts un atbalstīts jautājums par nekustamā īpašuma Raiņa ielā 31, Daugavpilī, iegūšanu Daugavpils valstspilsētas pašvaldības īpašumā. Ēku paredzēts nodot Izglītības pārvaldei, lai turpmāk to izmantotu mācību procesa nodrošināšanai, uz Zinātņu vidusskolas bāzes veidojot „izglītības kvartālu”.

DDzKSU ievieš divus jaunus bezmaksas tālruņa numurus

08.06.2023

SIA „Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums” klientu ērtībai izveidojusi divus jaunus bezmaksas tālruņa numurus.

Informācija par zāles pļaušanu jūnija sākumā

07.06.2023

Komunālās saimniecības pārvalde informē, ka Daugavpils parkos, skvēros, ceļu nomalēs un gar ietvēm tiek veikti zālienu pļaušanas darbi. Sakarā ar to iedzīvotājus aicina sekot līdzi informācijai par darbu izpildes grafikiem un nenovietot automašīnas vietās, kur paredzēta zāles pļaušana. Šonedēļ pļaušanas darbi tiek veikti vairākās pilsētas apkaimēs.

Tukuma ielā uzsākti ūdensapgādes sistēmas izlabošanas darbi

06.06.2023

SIA “Daugavpils ūdens” šonedēļ uzsāka Tukuma ielas mājas Nr.38 pagalmā darbus, kuru izpildes rezultātā  tiks optimizēta ūdensapgādes shēma, nodrošināta uzticama ūdens spiediena paaugstināšanas sistēmas darbība un ūdens pacelšana deviņstāvu ēkas augšējos stāvos.

« 1 2 3 ... 93 »
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Vienības nama Tradīciju mājā svinēs Rudenājus
Interesants un jauks pasakums..
Rudenaaji...citur tos sauc par mikeliem.ja lauku darbi jau tuvojas izskanai..labiba.tupeni novakti..vel kaposti bietes uz lauka..vel silti veji pus gluzi kaa julihja viduu.cilveki staiga vasaras apgerbas.kaut gan mikelitis nak ar salnam...vis vel prieksaa.jasteidz kirbjus novakt.rudenaaji ieseti lauki zali...saule spoza..un ko cilvek tu gribi..lai vasara butu muziga...ari tu reiz no vinas nogurtu..visiem jatpusas un jaapabust ari tumsaa..bet ari ta hav muziga..saules celss to aizraidis... Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Un tomer mans liekaakais sapnis ur aizbraujt uz latgali dzervenees..vai jus varat man nosaukt kadu labu dzervenu purvu.
Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Paslaik man ir daudz darba un nevaru piedalities nekados pasakumos...stadu zemenes lasu dzervenes un braucu uz tirgu..vel aboli jalasa...tikai ziemaa leduspuke sedes loga ruutii..un petis so trako launo noguruso pasauli..ka briesmigu iisfilmu man taa atgadina notikumi pasaulee..bet ceru ka tas hebus gadiem gars serials kaa hamelionu rotalas..bet tikai iisfilma kaa briesmigs sapnis..kurs paliks vesturee...bet varbut vestures vairs hebus jo hebus skatitaju...un tomer gribas cetret un skatities skaistas filmas..par cilveku likteniem sajutam pardzivojumiem cauri laikmetiem brienot..lotgolisi ejiet uz kino seansiem ja jums ir laiks Sīkāk...
facebook draugiem
Top