Pirmdiena,
25.Septembris 2023
Vārda dienas: Rauls, Rodrigo, Юлиан, Федор, Семен Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Daugavpilī plāno būvēt veikparku

18.07.2023
13. jūlijā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē izskatīts un apstiprināts jautājums par papildus līdzekļu ieplānošanu būvprojekta izstrādei un autoruzraudzības veikšanai būvobjektam „Aktīvas atpūtas parks – Veikparks ar infrastruktūru Stropu ezerā”. Paredzēts, ka veikparks varēs uzsākt darbību jau tuvākajos pāris gados.

Kompleksu plānots veidot Lielā Stropu ezera krastā, aiz Daugavpils Reģionālās slimnīcas, kur pērn uzsākti promenādes pagarināšanas darbi 18.novembra ielas virzienā. Šo teritoriju paredzēts attīstīt, papildinot to ar atpūtas un izklaides objektiem. Domes sēdē apspriestā iecere iekļauj piegulošās teritorijas apsekošanu un sakārtošanu, veikparka trases izveidi, aktīvās atpūtas kompleksa jaunbūvi ar inženiertīkliem, kā arī ārējās elektroapgādes un teritorijas apgaismojuma ierīkošanu. Plānots, ka komplekss tiks veidots no divām ēkām. Apmeklētāju reģistrācijas ēku, kur atradīsies arī veikals un labierīcības, paredzēts izvietot pie stāvvietas. Savukārt veikparka galvenā ēka atradīsies ezera krastā. Tajā būs pieejams pirmās palīdzības punkts ar ģērbtuvēm veikparka apmeklētājiem, kafejnīca ar tehniskajām telpām un klientu apkalpošanas zona. Jumta konstrukcijā plānots izveidot perimetrālu skatu platformu. Projekta risinājumā būs paredzēta arī iespēja izveidot pacēlāju ratiņkrēsla lietotājiem.

Veikparka trasi paredzēts veidot kā 6 torņu trasi ar dzelzsbetona pamatiem, plānotais garums – 600 m. Vienlaicīgi trasē varēs atrasties (braukt) 7 cilvēki. Sistēma tiks aprīkota ar vadības bloku un elektroniski vadāmo liftu vilkšanas trošu savākšanai un atbrīvošanai. Paredzēts iekļaut arī četras peldošas konstrukcijas, lai veikbordisti varētu mācīties un izpildīt interesantākus un dinamiskākus trikus.

Pa trases perimetru tiks paredzētas koka laipas uz pontona konstrukcijām, uzgaidāmo zonu plānots aprīkot ar soliņiem un saulessargiem.

Jautājuma apspriedes gaitā tika uzsvērts, ka jauna objekta izvietošana nekādā veidā netraucēs ūdens sporta veidu attīstībai, jo objekts atradīsies ārpus treniņu zonas un tiks organiski iekļauts esošajā infrastruktūrā.

Būvprojekta izstrādei un autoruzraudzības veikšanai tika rīkots atklāts konkurss. Saskaņā ar tā rezultātiem projekta īstenošanai pašvaldības budžetā jāparedz finansējums 238 731,31 euro (no tiem 2023. gadā – 71 619,40 euro, 2024. gadā – 167 111,91 euro). Dokumentāciju paredzēts sagatavot nākamā gada sākumā, būvniecība ieplānota uz 2024. – 2025. gadu. Tikmēr pašvaldība veiks darbības finansējuma piesaistīšanai būvdarbu veikšanai.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Aktuāla intervija: Andris Kucins
Malacis. Sīkāk...
Bērnu infektoloģe: Vīrusiem mainījusies sezonalitāte
Izdzirdot so uzvardu man piemetas sermuli.daktere ....vai jums dievam buus kas sakaams..kad nonaksiet vina prieksaa.mums varat bneteikt neko..par jums muns viss tapat skaidrs... Sīkāk...
Daugavpils pašvaldība aicina izvirzīt pretendentus Gada balvai
Veselibas aizsardzibas jomaa mediki ir pelnijusi tikai suudu uz kocina Sīkāk...
facebook draugiem
Top