Ceturtdiena,
13.jūnijs 2024
Vārda dienas: Ainārs, Uva, Zigfrīds, Ярема, Антон Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Ilūkstē atklāj mācību bāzi jaunsargiem

11.03.2023
Izbūvējot šautuvi un horizontālo klinšu sienu, Augšdaugavas novada Ilūkstē radīta vieta, kur praktiskās nodarbības aizvadīt jaunsargiem un skolēniem, kas apgūst valsts aizsardzības mācību. Daudzfunkcionālā mācību bāze ir vietējo jauniešu un viņu skolotāju lolota ideja, ko vēl varētu pilnveidot ar interaktīvu klasi.

Līdz ar valsts aizsardzības mācības iesakņošanos izglītības programmās mainās arī Jaunsardze. Top jauna trīs līmeņu jaunsargu apmācību programma, un to šobrīd testē instruktors Kaspars Kancāns. Viņš novērtē to, ka turpmāk varēs vairāk laika atvēlēt tieši praktiskām nodarbībām.

"Mēs šeit darbojamies grupās, viena grupa iet uz šaušanu, cita grupa darbojas uz klinšu sienas, tūrisms, mezgli un tā tālāk. Protams, arī ierinda – liela telpa, lieliski," atzina Kaspars Kantāns.

Instruktors stāstīja, ka pirms pāris mēnešiem skolā izveidojis orientēšanās trasi, pa kuru audzēkņi salīdzinoši nelielajā ēkā noskrēja 3,5 kilometrus. Arī klinšu siena pēc pirmā acu skatiena šķiet zema, bet patiesībā tāda arī paredzēta. Lai apgūtu klinšu kāpšanas disciplīnu – bolderingu.

"Kad kāpjam, pieņemsim, 10 vai 11 metrus virs zemes, tad tu saproti, kāda gravitācija patiesībā ir monstrs, tu domā pavisam citādāk. Šeit var pilnveidot taktiku, mācīties saprast, pilnveidot loģisko domāšanu uz šādām sienām," atzina jaunsardze Monta Maslava.

Interesi mācīties ilūkstiešu telpās izrādījuši jaunsargi no apkārtējiem novadiem un pilsētām. Jaunieši šeit bija iecerējuši izveidot arī interaktīvo klasi.

"Blakus ir telpas, kas ir saglabājušās no padomju laikiem, tās ir jārenovē un jāiekārto," norādīja Kaspars Kantāns.

Telpā, kur agrāk bija vietējās sporta skolas manēža, līdzekļus ieguldījusi Aizsardzības ministrija kopā ar pašvaldību.

"Mums nepieciešams paplašināties, izveidot interaktīvu klasi, kur mēs varētu uzņemt ciemiņus. Varētu apgūt teoriju, un šeit notiktu praktiskās mācības," sacīja Augšdaugavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Aizbalts (Latgales partija).

Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts (Nacionālā apvienība) savukārt uzsvēra, ka te "tiek radīti apstākļi, lai jaunsargi varētu trenēties, lai nākamajā gadā, kad būs obligāta valsts aizsardzības mācība, lai arī šie audzēkņi varētu pilnveidoties un trenēties".

Tam būtu nepieciešami vēl 30 000 eiro. Šautuves un klinšu sienas izbūvē Aizsardzības ministrija ieguldījusi 53 000 eiro, pašvaldība – astoņus tūkstošus.

lsm.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Aurelija 11.03.2023 18:31
Mani nekas vairs neinteresee kas notiek latvijaa nu vismazak militarisms.labak es gremdejos pagatnes atminas ar radiem..vismaz pozitivas emocojas.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Biedrība Cita Daugavpils aicina uz noslēdzošo domnīcu Ķīmijas apkaimē
Ja daugavpils ir citadaka.. jo pasi latgali ir citadaki...daudz citadaki..vienkarsaki sirsnigaki un viedaki.kuri turas kopaa sanak kopaa lai butu kopaa.macitos un dalitos.pieredzee..pie tam ari dome ir citadaka..kurai pirmajaa vietaa ir cilveki..un .tas ir loti daudz. Sīkāk...
Aicina pieteikties Augšdaugavas novada pašvaldības stipendijām
Jauki. Sīkāk...
Jauniešu vasaras ietvaros norisināsies tikšanās ar Mairi Briedi
Nan patik mairis briedis iists viriskis un boksa zvaigzne..jauniesi bus priecigi vinu satikt.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top