Sestdiena,
2.marts 2024
Vārda dienas: Laila, Lavīze, Luīze, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Izveidota jauna biedrība "Cita Daugavpils"

04.02.2023
Pēc tam, kad Daugavpils neuzvarēja konkursā par Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, darba grupa vēlējās turpināt aizsāktās iniciatīvas pašu spēkiem un izveidoja biedrību "Cita Daugavpils". Projekta "Daugavpils 2027" darba grupas aktīvisti pārstāv dažādas ar kultūru tieši vai netieši saistītas jomas, kā arī gaida savā pulkā jaunus biedrus un brīvprātīgos.

Viena no biedrības dibinātājām ir arī Inga Belousa – vides aktīviste un ilgtspējas koordinatore, kas arī ikdienā mēģina veicināt pozitīvas pārmaiņas ne tikai biedrībā "Zaļā brīvība", bet arī citās kopienās un savos sociālajos tīklos.

Inga norādīja, ka biedrība "Cita Daugavpils" gan vēl ir tapšanas stadijā, tomēr virziens ir skaidrs – projektā ieliktais koncepts.

"Mums ir vēl daudz ko darīt, un tāpēc mēs arī biedrību nodibinājām. Mēs dibinājām visu no jauna – nevis automātiski ieskaitījām biedrībā visu rīcības grupu, kuri to visu darīja. Mēs pēc tā visa [kad projektu neatbalstīja] tikāmies, ļoti detalizēti runājām par statūtiem un kādu nosaukumu gribam. Vienīgais, ko mēs paņēmām – sociālo mediju kontus, kas mums ir," skaidroja Belousa.

Inga Belousa atklāja, ka lielākā daļa no biedriem ir pašvaldībā strādājoši un līdz ar to visiem jāmācās būt nevalstiskā sektora pārstāvjiem, un arī aktivitātes nerodas tukšā vietā.

"Mums Daugavpilī arī nevalstiskais sektors nav tik spēcīgs vispār, tāpēc mēs varam ļoti veiksmīgi runāt par kultūras jomu [ar sabiedrību]. Mēs izvairāmies no tā, ka mēs esam kompensējošā funkcija kultūras departamentam – nē un nē! Mēs darīsim savu.

Ieviešot pasākumus, mēs negribam pasākumu skaitu, bet stiprināt cilvēkus, aktivizēt cilvēkus, aicināt vairāk līdzdarboties. Un tas mums ir primārais mērķis," pauda Inga Belousa.

Nedēļas nogalē "Cita Daugavpils" kopā ar projekta "Daugavpils 2027" kuratoriem un citiem pilsētas un apkārtējo novadu aktīvajiem iedzīvotājiem tikās ideju domnīcā, kur "iezīmēja" ceļa karti tālākai darbībai.

Gandrīz 50 dalībnieki bija sadalīti 5 darba grupās, kas iezīmēja arī biedrības nospraustos virzienus:

- kultūras mantojuma mūsdienīga komunicēšana,
- grupu un kopienu sadarbība,
- vietrade un daba kā līdzvērtīgs pilsētas iedzīvotājs,
- mākslas komunicēšana un māksla kā valoda,
- jauniešu iniciatīvas un jaunieši kā starppaaudžu tilts.

Biedrības "Cita Daugavpils" komanda ir pārliecināta, ka izdosies panākt iecerēto, lai 2027. gadā varētu atskatīties uz paveikto un teikt: "Mēs to paveicām visi kopā!"

daugavpilszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Leduspuke 05.02.2023 16:44
Es gan negribu citu daugVpili ..tad ta jau vairs nebus daugavpils..es gribu vinu tadu kada ta ir.ar savu valodinu..tik dzidru ka ezeru uudentinu..tik gleznu ka latgales nala kruze ..tik baltu un viedu ka ticibu ar baltajam baznicam dieva svetitu.. latgalei ir janes sava dzivesszina.novada kultura ka muusu sencu mantojums un muuzigais latvietibas latgales turpinajums...
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top