Piektdiena,
24.marts 2023
Vārda dienas: Izidors, Kazimirs, Сафрон, Юхим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Sāk strādāt pie darbaspēka nodokļu pārskatīšanas

27.01.2023
Latvijas darbaspēka nodokļu politikā ir virkne sasāpējušu jautājumu, ar kuriem nemierā ir ne vien uzņēmēji, bet arī darba ņēmēji. Situācija ir tiktāl saasinājusies, ka to atrisināt īsti nespēj ne valdība viena un pat ne trīspusējās sadarbības padomes formātā. Tādēļ izveidota jauna sadarbības platforma, kur valdība strādās kopā ne vien ar ierastajiem sociālajiem partneriem – darba devējiem un arodbiedrībām –, bet arī ar citu jomu ekspertiem. Ceturtdien šī jaunā padome sanāca uz savu pirmo sēdi.

Kopējais darbaspēka nodokļu slogs Latvijā ir krietni lielāks nekā kaimiņvalstīs, kas tiešā veidā atsaucas gan uz uzņēmumu konkurētspēju, gan darbinieku maciņiem. Pēc Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) aprēķiniem – uzņēmums Latvijā par vienu strādājošo gadā samaksā par 2000 eiro vairāk nekā Lietuvā vai Igaunijā. Tātad vidēji liels uzņēmums ar 400 darbiniekiem Latvijā gadā nodokļos samaksā par 800 000 eiro vairāk nekā līdzīga izmēra komersants kaimiņos.

"Tā ir pietiekami liela starpība, ko varētu ieguldīt, vai nu samaksājot cilvēkiem vairāk, vai trīs, četru gadu laikā uzņēmums uzkrātu pietiekamus līdzekļus, lai uzbūvētu vēl vienu fabriku,"

uzsvēra LDDK prezidents Andris Bite.

Viņš ir pārliecināts, ka darbaspēka nodokļu samazināšana kalpotu arī par stimulu uzņēmējiem iznākt no pelēkās zonas un rezultātā – valsts budžeta ieņēmumi pat pieaugtu. Arī arodbiedrības piekrīt, ka darbaspēka nodokļiem jābūt konkurētspējīgiem, bet norāda, ka samazinājums nedrīkstētu skart sociālās iemaksas.

"Mēs noteikti ceram, ka valdība mūs sadzirdēs un mēs varēsim paaugstināt to summu, par kuru uzņēmējs tiek atbrīvots no ienākuma nodokļa, ja viņš sniedz saviem arodbiedrības biedriem, saviem darbiniekiem kādu labumu. Tā summa līdz šim bija 480 eiro gadā, kuru mēs gribētu dubultot vismaz," norādīja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāja vietniece Anda Grīnfelde.

Tāpat arodbiedrības cer, ka arodbiedrību biedra naudas netiks apliktas ar ienākuma nodokli, kas tika solīts priekšvēlēšanu laikā.

Bez darba devējiem un arodbiedrībām jaunajā sadarbības sanāksmju formātā nodokļu pārskatīšanai piedalās arī Latvijas Pašvaldību savienības, Zinātņu akadēmijas, Ārvalstu investoru padomes un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Iecerēts, ka tā uz sēdēm sanāks vismaz reizi mēnesī.

lsm.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Brenda 27.01.2023 19:45
Vispar jau modoklu politika latvijaa ir iznicinosa..ta ir jamaina...tas del uznemeji bankrotee
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Kultūras centrā “Vārpa” turpinās vēsturisko deju nodarbības
Dejot man nemaz hegribas..ari dziedat ne..kaut gan esmu laba dziedataja..ko man gribas..iekseju dveselws mieru un pavasari. Sīkāk...
Augstākajām amatpersonām nākamgad alga turpinās augt
Un kapec pensijax neaug pensionariem..vai ir eetiski sev celt algas kad valsti naudas nepietuek nekam. Sīkāk...
Sandis Mesters: Jaunīšim juozina vaļsts viesture
Vai juns skiet ja veselibas aprupei ir pieskirts pietiekoss budzets garas rindas pue arstiem.pakalpojumu hepieehamibs.zaalu trukums.dardziba.nediku skolotaju streiki.. skollu likvidacija...maksliga inflacija neadekvati uzpustie komunalue pakalpojumi
utt...varbut ka jus dzivojat uz meenes un skuet ka viss ir labi...varbut juns ir ari labi..bet daudziem ir slikti.jo visatlautiba valsti rullee un nav nekadas kartibas visas jomas.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top