Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Īstenotas STEM speciālistu apmācības

30.12.2022
Daugavpils Universitāte sadarbībā ar Daugavpils pilsētas pašvaldību īstenoja četrus STEM jomu pedagogu apmācību ciklus, kas koncentrējās uz kompetencēs balstītu pieeju STEM jomas speciālistiem.

Skolotāju neformālās tālākizglītības apmācību mērķis bija pilnveidot pedagogu zināšanas, prasmes un kompetences STEM izglītības jomā un mācīšanas metodikā, veicinot inovatīvu zināšanu apguvi un piedāvājot jaunus mācīšanās rīkus, tādējādi nodrošinot uz pētījumiem balstītas zināšanas un stiprinot pedagogu spēju iedvesmot un motivēt, kā arī atbalstīt jauniešus vairāk pievērsties dabaszinātņu, tehnoloģiju un uzņēmējdarbības studijām un karjeras izvēlei STEM jomā, savu nākotnes mērķu īstenošanai un sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai.

Apmācības notika hibrīdformā: gan tiešssaistē, gan apmācības ietvēra praktiskās nodarbības klātienē, Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta laboratorijās. Katras grupas apmācību dalībnieki saņēma apliecinājumus par apgūtajām tēmām 60 akadēmisko stundu apmērā, ja apmeklējums bija vismaz 80%. Jaunas, idejas, radošas metodes un inovatīvas praktiskās iemaņas apguva vairāk nekā 60 speciālisti no visas Latvijas.

Programmas uzdevumos ietilpa STEM jomas pedagogu profesionālās kompetences pilnveide vispārizglītojošo skolu un interešu izglītības pedagogiem, STEM jomas vispārizglītojošo un interešu izglītības pedagogu izpratnes padziļināšana par mūsdienu pedagoģiskā procesa norisi un organizēšanas īpatnībām.

Apmācību programmas ietvaros dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Norvēģijas sadarbības partnera - Tronheimas Zinātnes centra pieredzi, padziļinātāk tieši par Norvēģijas inovāciju un zinātnes centru ietekmi uz mācīšanās metodiku un izglītojošo programmu ietekmi uz skolēnu kompetenču attīstību.

Programmas īstenošanā bija iesaistīti docētāji ar bagātu un kvalitatīvu profesionālo pieredzi attiecīgajās jomās, pieredzi darbā ar skolotājiem ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs, ar prasmi strādāt daudzveidīgās mācību vidēs, izmantojot inovatīvas mācību metodes. Programmas saturs bija strukturēts elastīgi, un tas tika pielāgots mērķauditorijas interesēm. Apmācību programma ļāva STEM jomas speciālistiem iegūt vispusīgu priekšstatu par programmas kopējo saturu, kā arī iedziļināties, analizējot aktuālus un specifiskus pedagoģiskā satura jautājumus kompetenču pieejas kontekstā.

Apmācības notika Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4, ietvaros.

daugavpilszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top