Otrdiena,
7.februāris 2023
Vārda dienas: Nelda, Ričards, Rihards, Григорий, Филипп, Александр, Владимир Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Latvijas Valsts mežu peļņa deviņos mēnešos – 186,4 miljoni eiro

26.11.2022
Šī iespaidīgā summa (pirms nodokļu nomaksas) ir par 87,7 miljoniem eiro lielāka nekā uzņēmuma peļņa pagājušā gada pirmajos trīs ceturkšņos.

AS Latvijas Valsts meži (LVM) padomes vērtējumā izcilo rezultātu galvenokārt ietekmējusi par 47% augstāka – jeb par 24,36 eiro kubikmetrā – vidējā apaļkoksnes pārdošanas cena meža nozarē.

LVM padomes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis: «Uzņēmums ir ne vien sasniedzis augstus peļņas rādītājus, bet arī spējis ievērojami palielināt enerģētiskās šķeldas piegādes apjomus Latvijas siltuma ražošanas uzņēmumiem. Tomēr turpmākajā periodā iezīmējas arī vairāki būtiski izaicinājumi – arvien asāk izjūtam kvalitatīvu mežizstrādes pakalpojumu sniedzēju trūkumu, jo īpaši meža kopšanas darbos, savukārt globālās ekonomikas bremzēšanās neapšaubāmi ietekmēs arī koksnes tirgu.»

Šajā laikā uzņēmums saskārās ar izaicinājumiem, kas ietekmē koksnes apjomu piegādes. Būtiskākie – mainīgie laika apstākļi 2022.gada pirmajā pusē, tāpat privāto mežu īpašnieku radītais, strauji pieaugošais mežizstrādes un transporta pakalpojumu pieprasījums, kas šo pakalpojumu tirgū radījis deficītu.

Darbaspēka trūkuma, kā arī strauji pieaugušo degvielas un citu pakalpojumu cenu kāpuma dēļ šī gada deviņos mēnešos koksnes sortimentu ražošanas izmaksu summa bija par 18,3 miljoniem lielāka nekā attiecīgajā laika periodā pērn. Daļai pakalpojumu sniedzēju šogad ir bijušas grūtības piesaistīt meža mašīnu operatorus, un tas ietekmēja darba ražīgumu.

2022. gada deviņos mēnešos tika pārdota šķelda 468,8 tūkstošu megavatstundu apjomā, kas, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, ir par 86,3 tūkstošiem megavatstundu vairāk.

Turpinās investīciju projekts Mežvidu kokaudzētavas izveide, kas 2025. gadā ļaus palielināt LVM kokaudzētavās izaudzēto stādu daudzumu līdz 68,2 miljoniem. Tāpat LVM uztur 295 bezmaksas atpūtas vietas, kur ir labiekārtotas piknika vietas ar galdu un soliem, izveidotas koka laipas un skatu torņi. Ģimeņu iecienīto Latvijas Valsts mežu dabas parku Tērvetē līdz septembra beigām kopumā apmeklēja 136,4 tūkstoši cilvēku, bet jau 20. oktobrī ir sagaidīts parka 150 000. apmeklētājs.

bnn.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Vienības namā uzstāsies pianists Andrejs Osokins
Ja man klaieres ir milakais muzikas instruments.tas ir tik skanigas..un ja vel spelee professionals pianists..ta muzika savilno...ja pasaulee vis strauji mainas.
Be ne ne vienmer ar to vajag samierinatues un tam pielagoties ja tas ir pretrunaa ar dieva pasaules kartibu un humanismu..tadam laikmetam nav nakotnes. Sīkāk...
Vācijā atklāta Latvijas mākslinieku grupas izstāde
Un kas tad ir maaksla..ta ir musu ieksejas pasaules atlaasme.. verbala vizuala skanu.kustibu...ta plus pari laikiem un pastaves tik ilgi cik ilgi pastavesim mes cilveki..maksla vairo skaistumu un piepilda musu dveseles ar izjutam..saka ka skaistums var izglabt pasauli...varbut..lai jums izdodas maakslinieki Sīkāk...
Vācijā atklāta Latvijas mākslinieku grupas izstāde
Un kada tad ir nakotnes vizija...nakotnee maksla nav paredzeta..jo cilveki pazaudes dveseli..jautajums.vai var pastavet cilveks bez dveseles.bez emocijam bez milestibas bez jutam un sajutam.bez piederibas bez tautibas bez valsts.bez vestures.bez atminas...tada ir jaunas pasaules kartibas vizija..kad cilveks cairs nav cilveks....tam bav nakotnes...jo cilveks ir dieviska butne ar dveseli. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top