Svētdiena,
1.Oktobris 2023
Vārda dienas: Lāsma, Zanda, Zandis, Спиридон, София, Ариадна, Ирина Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Līdera pozīcijā eksāmenu rezultātu kopvērtējumā - Vaboles vidusskola

06.07.2016
Jūnija beigās vidusskolu absolventi saņēma centralizēto eksāmenu rezultātus un atestātus par izglītības iestādes beigšanu. Latvijā kopumā tika izsniegti 19427 centralizēto eksāmenu sertifikāti tiem jauniešiem, kuri šogad ieguva vispārējo vidējo izglītību. Daugavpils novadā centralizētos eksāmenus kārtoja 143 skolēni, t.sk. Malnavas koledžas izglītības programmas īstenošanas vietas “Višķi” audzēkņi. 

Obligātos eksāmenus skolēni kārtoja latviešu valodā, svešvalodās un matemātikā. Kārtot angļu valodu bija izvēlējušies 88 novada skolēni, krievu valodu 70 un vācu valodu nekārtoja neviens.

Pēc Valsts izglītības satura centra mājas lapā pieejamiem statistikas datiem, Latvijā arvien vairāk skolēnu izvēlas kārtot eksāmenus bioloģijā (10%), fizikā (8%), vēsturē (6,5%) un ķīmijā (5,5%). Arī novadā šādu skolēnu īpatsvars ir palielinājies. Šogad piedalīties centralizētā eksāmena fizikā pilotprojektā izvēlējās visi Vaboles vidusskolas 12. klases skolēni. Valstī  centralizēto eksāmenu fizikā, ķīmijā un dabaszinībās pilotprojekti ieplānoti arīdzan 2016./2017. mācību gadā, lai abu gadu datus varētu salīdzināt un veikt secinājumus par skolēnu mācību sasniegumiem šajos priekšmetos. Nākamgad fizika un ķīmija tiks ierindota arī izvēles eksāmenu sarakstā. 

Salīdzinot centralizēto eksāmenu vidējos rezultātus valstī 2015. un 2016. gadā, uzlabojušies skolēnu rezultāti angļu, vācu un latviešu valodā, kā arī bioloģijā, savukārt kritušies franču un krievu valodā, fizikā, ķīmijā, matemātikā un vēsturē. 

Šogad pirmo reizi jaunieši varēja izvēlēties svešvalodas centralizēto eksāmenu aizstāt ar starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījumu svešvalodā. Skolēni, kuri bija nokārtojuši starptautisko pārbaudījumu, varēja pieteikties un kārtot arī svešvalodas centralizēto eksāmenu. 

Tradicionāli novadā vislabākie rezultāti tiek uzrādīti matemātikā, krietni vien augstāki nekā valstī. Ja valstī vidējais apguves koeficients matemātikas eksāmenā ir 30%, tad novadā – 51%. Stabili rezultāti ir arī fizikas eksāmenā (84%), ķīmijā (78%) un bioloģijā (71%). Rezultāti šajos priekšmetos ir auguši arī, salīdzinot ar 2015. gadu. Skolu griezumā vidējais apguves koeficients ir palielinājies angļu valodas eksāmenā. Pagājušā gada līmenī ir palicis koeficients krievu valodas eksāmenā. Novada skolēni ir spēcīgi arī vēsturē. Valstī centralizētos eksāmenus kārtoja 443 skolu audzēkņi, novadā – 6. Vidējais apguves koeficients valstī ir 49.9%, novadā tikai Zemgales vidusskola ir zem valstī vidējā līmeņa (37,3%). Pēc eksāmenu rezultātiem novads ierindojas ap 130 vietu starp visām skolām Latvijā. 

Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste metodiķe Janita Zarakovska uzskata, ka jāturpina iesāktais darbs pie skolotāju latviešu valodas uzlabošanas, tāpat jādomā pie latviešu valodas pilnveides metodiskā darba un jāpaaugstina skolēnu stundu apmeklētība. Ļoti vājas zināšanas latviešu valodā ir Zemgales vidusskolā (21%), Salienas vidusskolā, Sventes vidusskolas Neklātienes programmā, kā arī Malnavas koledžas izglītības programmas īstenošanas vietā “Višķi”. “Tieši tāpēc viens no galvenajiem uzdevumiem jaunajā mācību gadā tieši vidusskolām būs vairāk pievērsties latviešu valodas mācībām. Šeit būtu nepieciešami divi virzieni. Viens – skolotāju tālākizglītība un kvalifikācijas paaugstināšana, pilnveidojot latviešu valodas zināšanas kursos un semināros. Otrs – manis jau minētā kontroles funkcija. Izglītības iestāžu vadībai būtu jāpadomā par pedagoģiskās padomes sēdēm, uzsverot latviešu valodas mācīšanu, gan arī salīdzināt rezultātus latviešu valodā attiecīgajos vecuma posmos”, tā J. Zarakovska. 

Labākos rezultātus angļu valodā un vēsturē uzrādījuši Sventes skolēni, krievu valodā – Špoģu vidusskola, latviešu valodā un matemātikā – Vaboles vidusskola. Skolu griezumā šogad rezultāti kopumā ir kritušies Špoģu vidusskolas audzēkņiem, savukārt līdera pozīciju šogad ieņem Vaboles vidusskola.
 

Olga Smane
Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Vienības nama Tradīciju mājā svinēs Rudenājus
Interesants un jauks pasakums..
Rudenaaji...citur tos sauc par mikeliem.ja lauku darbi jau tuvojas izskanai..labiba.tupeni novakti..vel kaposti bietes uz lauka..vel silti veji pus gluzi kaa julihja viduu.cilveki staiga vasaras apgerbas.kaut gan mikelitis nak ar salnam...vis vel prieksaa.jasteidz kirbjus novakt.rudenaaji ieseti lauki zali...saule spoza..un ko cilvek tu gribi..lai vasara butu muziga...ari tu reiz no vinas nogurtu..visiem jatpusas un jaapabust ari tumsaa..bet ari ta hav muziga..saules celss to aizraidis... Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Un tomer mans liekaakais sapnis ur aizbraujt uz latgali dzervenees..vai jus varat man nosaukt kadu labu dzervenu purvu.
Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Paslaik man ir daudz darba un nevaru piedalities nekados pasakumos...stadu zemenes lasu dzervenes un braucu uz tirgu..vel aboli jalasa...tikai ziemaa leduspuke sedes loga ruutii..un petis so trako launo noguruso pasauli..ka briesmigu iisfilmu man taa atgadina notikumi pasaulee..bet ceru ka tas hebus gadiem gars serials kaa hamelionu rotalas..bet tikai iisfilma kaa briesmigs sapnis..kurs paliks vesturee...bet varbut vestures vairs hebus jo hebus skatitaju...un tomer gribas cetret un skatities skaistas filmas..par cilveku likteniem sajutam pardzivojumiem cauri laikmetiem brienot..lotgolisi ejiet uz kino seansiem ja jums ir laiks Sīkāk...
facebook draugiem
Top