Trešdiena,
31.maijs 2023
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Divas Stropu pludmales ieguvušas Zilā karoga kvalitātes zīmi

07.06.2022
Pašvaldība turpina attīstīt Stropu atpūtas zonu. Īpaši rosīgs darbs ik gadu notiek, gatavojoties vasaras sezonai, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu baudīt atpūtu pie ūdens labiekārtotā un sakoptā vidē. Apliecinājums vērienīgam darbam, kas veikts pludmaļu uzturēšanā un infrastruktūras uzlabošanā, ir divi Zilie karogi, kas vasaras pirmajā dienā sāka plīvot Stropu centrālajā pludmalē un „Stropu vilnī”. Mūsu pilsēta iegūst šo pasaules populārāko tūrisma ekosertifikātu jau 16. gadu pēc kārtas.

Peldvietām, lai iegūtu Zilā Karoga balvu, ir jāatbilst vairāk nekā trīsdesmit kritērijiem, kas ir sadalīti četrās grupās - vides izglītība un informācija, drošība, apsaimniekošana un serviss, ūdens kvalitāte.

Komisija, vērtējot Daugavpils pieteikumu, lielu vērību pievērsusi tam, cik liels darbs ieguldīts, pielāgojot pludmaļu infrastruktūru dažādu iedzīvotāju kategoriju vajadzībām, kā arī ekskluzīvām atpūtas iespējām, kas pieejamas daugavpiliešiem un pilsētas viesiem. Īpašu atzinību guvusi peldvieta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuras iekārtošana šobrīd notiek Stropu centrālajā pludmalē.

Darbību pilnā apjomā uzsākusi arī renovētā bijušās glābšanas stacijas ēka Stropu ielā 40, arī tai piegulošā teritorija ir sakopta un labiekārtota. Jau pirms kāda laika šajās telpās sāka treniņus airētāji, bet sākot ar vasaras sezonu pieejamas arī bezmaksas labierīcības, kas piemērotas visiem atpūtniekiem, tajā skaitā arī māmiņām ar mazuļiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Taču ar to pludmales labiekārtošana nebeidzas: pašvaldības komunālie dienesti un Sporta bāžu uzturētāji turpina strādāt pie tā, lai atpūta Daugavpilī kļūtu arvien interesantāka, daudzveidīgāka un kvalitatīvāka.

Lai gan Zilie karogi piešķirti divām pludmalēm, Daugavpilī ir daudz iedzīvotāju iecienītu peldvietu arī citu ūdenstilpju krastos. Pašvaldība veic tehnisko uzturēšanu arī vietās, kurām nav piešķirts oficiālas pludmales statuss. Ūdens kvalitātes paraugi regulāri tiek ņemti 12 peldvietās (Ruģeļu ūdenskrātuves peldvieta, Gubiščes ezera peldvieta, Mazā Stropu ezera peldvieta, Lielā Stropu ezera Centrālā peldvieta, Lielā Stropu ezera peldvieta “Stropu Vilnis”, Šūņu ezera peldvieta, Plotičku ezera peldvieta, Zirgezera peldvieta, Esplanādes ūdenskrātuves peldvieta, Porohovkas ezera peldvieta, Stropaka ezera peldvieta, Lielā Trijkārtu ezera peldvieta). Pirms neilga laika veiktās analīzes rāda, ka šobrīd to ūdens kvalitāte atbilst normatīvo aktu prasībām un tajās droši var peldēties. Atlika vien sagaidīt siltāku laiku un atcerēties, ka apkārtējās vides tīrība un sakoptība lielā mērā ir atkarīga no pašiem atpūtniekiem.


Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Losene 07.06.2022 14:05
Zilo ezeru zeme rullee
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpils pilsētas svētki (PROGRAMMA)
Nu jaukus jums svetkus lotgolisi. Sīkāk...
Eiropas veselības nedēļa Daugavpilī
Sasmejos.man jau skiet ja eiropas veseliba balstas tijai yz vakcinesanas paxakumiem. Sīkāk...
Latvijai pietuvosies ciklons - palaikam līs, iespējams pērkona negaiss
Liist..nu beidzot valgme zemei ziedosam aabelem pukem un zemenem..ari cilvekam ko momocijis nogurdinosais sausais karstums...uudens dzivibas speks mums visiem. Sīkāk...
facebook draugiem
Top