Pirmdiena,
15.aprīlis 2024
Vārda dienas: Aelita, Gastons, Поликарп, Тит, Мария Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Liels skaits Daugavpils jauniešu vasaras brīvlaikā izvēlās strādāt

20.06.2016
 Trīspadsmitgadīgais Antons Kovaļonoks pirmo reizi dzīvē parakstījās algu sarakstā un saņēma pirmo darba algu. Viņš saka, ka divās brīvlaika nedēļās nopelnīto naudu atdos mammai, jo viņa labāk zina, kur to ir nepieciešams izlietot. Šis puika ir viens no daudzajiem Daugavpils jauniešiem, kuri vasarā piedalās nodarbinātības programmā.

Vieni vēlas nopelnīt naudu, lai iegādātos kaut ko konkrētu, citi ir gatavi spert pirmo soli, lai kļūtu patstāvīgi.
 
Jaunatnes departaments brīvlaika laikā ir iekārtojis darbā 340 jauniešus vecumā no 13-14 gadiem un 745 jauniešus vecumā līdz 19 gadiem. Katrs no viņiem strādā divas nedēļas. Jaunākā vecuma zēni un meitenes parasti uzkopj savas klases un skolas teritoriju. Vecāko klašu skolēni palīdz uzņēmuma “Labiekārtošana-D” darbiniekiem rūpēties par pilsētas puķudobēm.
 
Vadims Kasakovskis par vēlu iesniedza pieteikumu. Viņam par nožēlu vakances šajā programmā bija beigušās. Tomēr šodien viņš kopā ar Ņikitu Bagrovu apgūst iemaņas darbā ar trimeri. Jaunieši strādā Nodarbinātības valsts aģentūras nodarbinātības programmas ietvaros. Pateicoties šai programmai brīvlaika laikā darbs ir vēl 90 jauniešiem. Pusi no viņu darba algas apmaksā valsts, otru pusi – pašvaldība.
 
Pašvaldībai ir arī pieaugušo nodarbinātības programmas. Tā saucamajos sabiedriskajos darbos var nopelnīt tikai 150 eiro mēnesī, taču ir iespēja parādīt sevi un saņemt pastāvīgu darbavietu. Darba iemaņu atjaunošanas programmā piedalās trūcīgie pilsētnieki, kuri saņem dažādus sociālos pabalstus.
 
Brīvlaika laikā gandrīz katrā pašvaldības uzņēmumā var satikt skolēnus, kuri uzņēmuma darbinieku uzraudzībā veic visdažādākos darba pienākumus. Nastja Ivanova un Edvīns Kečins Krievu namā apmeklēja pulciņus, bet tagad palīdz nodrošināt kārtību un mājīgumu šajā kultūras centrā. Izrādījās, ka darbs liek savādāk paraudzīties uz dzīvi.
 
Pastāv uzskats, ka mūsu jaunieši neprot un negrib strādāt. Taču tas, ka gandrīz katrs pusaudzis ir gatavs brīvlaika laikā strādāt, pierāda pretējo.  

Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Mūžībā devies Daugavpils teātra režisors un aktieris Ivars Lūsis
Lidzjutiba tuviniekuem un vina radosaa darba cienitajiem Sīkāk...
Daugavpilī būs skatāms deju koncertuzvedums „Dūd rūku, mameņ!”
Forsi Sīkāk...
Nedēļas izskaņā atgriezīsies siltums
Supper Sīkāk...
facebook draugiem
Top