Piektdiena,
19.jūlijs 2024
Vārda dienas: Digna, Jautrīte, Kamila, Антон, Валентин, Василий, Ульяна Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Pilsētas svētkos tika apbalvoti vairāki daugavpilieši

07.06.2016
3. jūnijā Daugavpils teātrī notika Pilsētas svētkiem veltīts svinīgs pasākums, kuru atklājot Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis  uzsvēra, ka Daugavpilī ir jūtamas pozitīvas tendences, īpaši ekonomikas jomā. Jau šobrīd pilsētā darbojas vairāk nekā 100 rūpniecības uzņēmumi, bet kopumā reģistrētas aptuveni 4 tūkst. firmas.

Daugavpilī strādājošie uzņēmumi paplašinās, modernizējas. Pēdējos gados atvērti jauni uzņēmumi.  Darbojas mikroshēmu ražotne, durvju un logu fabrika, divi uzņēmumi, kas ražo sporta aprīkojumu, ir šūšanas cehi, polimēru pārstrādes rūpnīca. Jau notikusi koka granulu rūpnīcas izveides sabiedriskā apspriešana, iedzīvotāji to atbalsta. Jānis Lāčplēsis uzskata, ka visa pamatā ir cilvēku enerģija. Tāpēc viņiem ir jāsaka paldies. Pilsētas svētku ietvaros apbalvoja 5 daugavpiliešus. Četriem pasniedza Goda rakstus ar sudraba Goda zīmi. Apbalvoto vidū ir arī J. Raiņa 6. vidusskolas skolotāja Iveta Vasitova.
 
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja direktores vietniece Ludmila Žilvinska muzeju sauc par otrām mājām. Te nostrādāti 36 gadi. Pilsētas svētku devīze šogad ir “Daugavpils ir ģimene”, tas muzeja darbiniekiem izsaka daudz, jo pilsētas vēsturi pēta caur cilvēku likteņiem.
 
Ar Goda rakstu un sudraba Goda zīmi apbalvoti arī Pašvaldības policijas vadītājs Vladimirs Gudakovskis, fizikas doktors Amandis Podiņš. No 1971. gada līdz 1998. gadam viņš strādāja Daugavpils Universitātē par prorektoru zinātniskajā darbā. Apbalvots arī Daugavpils teātris sakarā ar 160. gadadienu. Par sezonas veiksi teātra kolektīvs uzskata izrādi “Mistera Iks noslēpums” un sava ceļa izvēli.
 
Daugavpils Domes apbalvojums “Mūža ieguldījums” tika pasniegts sabiedriskajam darbiniekam, ilggadējam tirdzniecības nozares darbiniekam Vilhelmam Bernatam. Maijā viņš svinēja 90 gadu jubileju. Viņš atzinās, ka Pilsētas svētku devīze viņam nav tikai skaisti vārdi- ģimenes vērtības svarīgas jau no bērnības.
 
Daugavpils teātra kolektīvs bija sagatavojis aizraujošu priekšnesumu  “ Mūzika. Teātris. Pilsēta”. Tie bija spilgtāko izrāžu fragmenti.

Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top