Piektdiena,
19.jūlijs 2024
Vārda dienas: Digna, Jautrīte, Kamila, Антон, Валентин, Василий, Ульяна Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Daugavpils dome paplašina daudzdzīvokļu māju renovācijas atbalsta programmu

02.05.2016
Daugavpilī daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas problēma joprojām ir viena no aktuālākajām. Kopš pirmās dzīvojamās mājas Vienības ielā 38a siltināšanas ir pagājuši gandrīz 10 gadi, tomēr situācija ir maz mainījusies, neskatoties uz to, ka dzīvokļu īpašniekiem ir pieejamas gan pilsētas, gan arī Eiropas līdzfinansējuma programmas. 

Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums apsaimnieko 843 mājas, no tām 11 mājām ir veikta renovācija pilsētas programmas ietvaros (6 mājām – pilna renovācija un 5 – daļēja). Piemēram, Liepājā, kur ir 600 daudzstāvu mājas, iepriekšējās ES līdzfinansējuma programmas ietvaros tika nosiltinātas vairāk nekā 100 mājas, bet Daugavpilī – neviena. DzKSU speciālisti veic visu māju, kur tika veikti renovācijas darbi, monitoringu un atklāj ievērojamu siltumenerģijas ietaupījumu. Renovācijas process sākas ar energoauditu, kas tiek veikts ziemas periodā. Siltumkamera fiksē siltuma noplūdes vietas: monitorā ir redzams, ka pirms renovācijas visa ēka iekrāsojās sarkanā krāsā, bet pēc renovācijas – tumši zilā, kas liecina par siltuma saglabāšanu mājas iekšpusē.
 
Vislielākie energoefektivitātes rādītāji ir tām mājām, kurās ir veikta pilnīga renovācija, tai skaitā siltuma un ūdensapgādes sistēmas modernizācija, radiatoru nomaiņa, individuālo siltumenerģijas patēriņa uzskaites un siltuma regulēšanas ierīču uzstādīšana. Rēķinot uz 1 kvadrātmetru dzīvojamās platības, siltuma patēriņš apkures sezonā samazinās 2-3 reizes – ietaupījums ir acīmredzams.
 
Arī daļēja mājas renovācija, parasti bez siltuma un ūdensapgādes sistēmas rekonstrukcijas, uzrāda nesliktus rādītājus: siltuma ietaupījums 1,5 – 1,7 reizes. Salīdzinošās tabulas ir publicētas uzņēmuma mājaslapā, un katrs dzīvokļa īpašnieks var iepazīties ar māju renovācijas efektivitāti. Arī renovācijas darbu kvalitāte gadu no gada uzlabojas, kas samazina siltuma patēriņu un tā izmaksas.
 
Uz doto brīdi ir sācies jauns periods līdzfinansējuma saņemšanai no ES struktūrfondiem daudzdzīvokļu māju atjaunošanai 2016.-2020. gadam. Latvijai ir piešķirti 167 miljoni eiro. Ministru kabinets pieņēma noteikumus par šo līdzekļu izmantošanu dzīvojamā fonda renovācijai, bet pašvaldība, no savas puses, ir ieviesusi virkni izmaiņu Domes saistošajos noteikumos. Pašvaldība piešķir līdzfinansējumu 80% ampērā no kopējās māju renovācijas darbu izmaksām tehniskās dokumentācijas izstrādei un energosertifikācijai. Izmaiņas ir skārušas arī sociālās palīdzības sniegšanas noteikumus.
 
Domes saistošie noteikumi Nr.19 stāsies spēkā pēc saskaņošanas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un to publicēšanas „Latvijas Vēstnesī”. Izstrādes stadijā ir noteikumi par nodokļa likmes samazināšanu dzīvokļu īpašniekiem, kuriem nav trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusa. Turklāt pilsētā joprojām darbojas divas līdzfinansējuma programmas: 60 % individuālo siltumenerģijas patēriņa skaitītāju uzstādīšanai un 60 %  - bēniņu pārseguma siltināšanai. Saskaņā ar uzņēmuma speciālistu datiem trīs māju iedzīvotāji jau ir iesnieguši pieteikumu dalībai jaunajā dzīvojamo ēku siltināšanas Eiropas programmā. Līdzfinansējuma procesu nodrošina valsts finanšu aģentūra „Altum”. Projektu pieņemšanu dalībai māju renovācijas programmā ir plānots uzsākt šī gada jūlijā. Par ES līdzekļu piešķiršanas nosacījumiem un kārtību aģentūras pārstāvji informēs speciālā seminārā, kurš notiks 18. maijā plkst.10.00 Daugavpils pilsētas domes konferenču zālē. Uz semināru tiek aicināti māju vecākie un visi, kuri ir ieinteresēti daudzdzīvokļu māju renovācijā Daugavpilī.


Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top