Svētdiena,
1.Oktobris 2023
Vārda dienas: Lāsma, Zanda, Zandis, Спиридон, София, Ариадна, Ирина Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Daugavpils dome paplašina daudzdzīvokļu māju renovācijas atbalsta programmu

02.05.2016
Daugavpilī daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas problēma joprojām ir viena no aktuālākajām. Kopš pirmās dzīvojamās mājas Vienības ielā 38a siltināšanas ir pagājuši gandrīz 10 gadi, tomēr situācija ir maz mainījusies, neskatoties uz to, ka dzīvokļu īpašniekiem ir pieejamas gan pilsētas, gan arī Eiropas līdzfinansējuma programmas. 

Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums apsaimnieko 843 mājas, no tām 11 mājām ir veikta renovācija pilsētas programmas ietvaros (6 mājām – pilna renovācija un 5 – daļēja). Piemēram, Liepājā, kur ir 600 daudzstāvu mājas, iepriekšējās ES līdzfinansējuma programmas ietvaros tika nosiltinātas vairāk nekā 100 mājas, bet Daugavpilī – neviena. DzKSU speciālisti veic visu māju, kur tika veikti renovācijas darbi, monitoringu un atklāj ievērojamu siltumenerģijas ietaupījumu. Renovācijas process sākas ar energoauditu, kas tiek veikts ziemas periodā. Siltumkamera fiksē siltuma noplūdes vietas: monitorā ir redzams, ka pirms renovācijas visa ēka iekrāsojās sarkanā krāsā, bet pēc renovācijas – tumši zilā, kas liecina par siltuma saglabāšanu mājas iekšpusē.
 
Vislielākie energoefektivitātes rādītāji ir tām mājām, kurās ir veikta pilnīga renovācija, tai skaitā siltuma un ūdensapgādes sistēmas modernizācija, radiatoru nomaiņa, individuālo siltumenerģijas patēriņa uzskaites un siltuma regulēšanas ierīču uzstādīšana. Rēķinot uz 1 kvadrātmetru dzīvojamās platības, siltuma patēriņš apkures sezonā samazinās 2-3 reizes – ietaupījums ir acīmredzams.
 
Arī daļēja mājas renovācija, parasti bez siltuma un ūdensapgādes sistēmas rekonstrukcijas, uzrāda nesliktus rādītājus: siltuma ietaupījums 1,5 – 1,7 reizes. Salīdzinošās tabulas ir publicētas uzņēmuma mājaslapā, un katrs dzīvokļa īpašnieks var iepazīties ar māju renovācijas efektivitāti. Arī renovācijas darbu kvalitāte gadu no gada uzlabojas, kas samazina siltuma patēriņu un tā izmaksas.
 
Uz doto brīdi ir sācies jauns periods līdzfinansējuma saņemšanai no ES struktūrfondiem daudzdzīvokļu māju atjaunošanai 2016.-2020. gadam. Latvijai ir piešķirti 167 miljoni eiro. Ministru kabinets pieņēma noteikumus par šo līdzekļu izmantošanu dzīvojamā fonda renovācijai, bet pašvaldība, no savas puses, ir ieviesusi virkni izmaiņu Domes saistošajos noteikumos. Pašvaldība piešķir līdzfinansējumu 80% ampērā no kopējās māju renovācijas darbu izmaksām tehniskās dokumentācijas izstrādei un energosertifikācijai. Izmaiņas ir skārušas arī sociālās palīdzības sniegšanas noteikumus.
 
Domes saistošie noteikumi Nr.19 stāsies spēkā pēc saskaņošanas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un to publicēšanas „Latvijas Vēstnesī”. Izstrādes stadijā ir noteikumi par nodokļa likmes samazināšanu dzīvokļu īpašniekiem, kuriem nav trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusa. Turklāt pilsētā joprojām darbojas divas līdzfinansējuma programmas: 60 % individuālo siltumenerģijas patēriņa skaitītāju uzstādīšanai un 60 %  - bēniņu pārseguma siltināšanai. Saskaņā ar uzņēmuma speciālistu datiem trīs māju iedzīvotāji jau ir iesnieguši pieteikumu dalībai jaunajā dzīvojamo ēku siltināšanas Eiropas programmā. Līdzfinansējuma procesu nodrošina valsts finanšu aģentūra „Altum”. Projektu pieņemšanu dalībai māju renovācijas programmā ir plānots uzsākt šī gada jūlijā. Par ES līdzekļu piešķiršanas nosacījumiem un kārtību aģentūras pārstāvji informēs speciālā seminārā, kurš notiks 18. maijā plkst.10.00 Daugavpils pilsētas domes konferenču zālē. Uz semināru tiek aicināti māju vecākie un visi, kuri ir ieinteresēti daudzdzīvokļu māju renovācijā Daugavpilī.


Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Vienības nama Tradīciju mājā svinēs Rudenājus
Interesants un jauks pasakums..
Rudenaaji...citur tos sauc par mikeliem.ja lauku darbi jau tuvojas izskanai..labiba.tupeni novakti..vel kaposti bietes uz lauka..vel silti veji pus gluzi kaa julihja viduu.cilveki staiga vasaras apgerbas.kaut gan mikelitis nak ar salnam...vis vel prieksaa.jasteidz kirbjus novakt.rudenaaji ieseti lauki zali...saule spoza..un ko cilvek tu gribi..lai vasara butu muziga...ari tu reiz no vinas nogurtu..visiem jatpusas un jaapabust ari tumsaa..bet ari ta hav muziga..saules celss to aizraidis... Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Un tomer mans liekaakais sapnis ur aizbraujt uz latgali dzervenees..vai jus varat man nosaukt kadu labu dzervenu purvu.
Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Paslaik man ir daudz darba un nevaru piedalities nekados pasakumos...stadu zemenes lasu dzervenes un braucu uz tirgu..vel aboli jalasa...tikai ziemaa leduspuke sedes loga ruutii..un petis so trako launo noguruso pasauli..ka briesmigu iisfilmu man taa atgadina notikumi pasaulee..bet ceru ka tas hebus gadiem gars serials kaa hamelionu rotalas..bet tikai iisfilma kaa briesmigs sapnis..kurs paliks vesturee...bet varbut vestures vairs hebus jo hebus skatitaju...un tomer gribas cetret un skatities skaistas filmas..par cilveku likteniem sajutam pardzivojumiem cauri laikmetiem brienot..lotgolisi ejiet uz kino seansiem ja jums ir laiks Sīkāk...
facebook draugiem
Top