Piektdiena,
28.Janvāris 2022
Vārda dienas: Kārlis, Spodris, Прохор, Иван, Гаврила, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Atjaunos jūlijā pārtraukto lidlauka attīstības projektu

30.11.2021
Pirmdien, 29. novembrī, Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti lēma par Daugavpils lidostas projekta atjaunošanu. Ar nosacījumu, ka valdība pilnā apmērā segs būvprojekta izstrādes izmaksas, informē Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa. 

Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti lēma atcelt Daugavpils pilsētas domes 2021. gada 2. jūlija lēmumu Nr. 423 “Par investīciju projekta “Būvprojekta izstrāde objektā “Daugavpils lidlauka un pieguļošās teritorijas attīstība Lidostas ielā 4, Lociki, Naujenes pagastā, Daugavpils novadā” īstenošanas apturēšanu”, ar nosacījumu, ka būvprojekta izstrādes izmaksas EUR 1 073 682.61 ar PVN apmērā pilnā apjomā tiks segtas no valsts budžeta līdzekļiem. Līdz ar to atbalstīta arī  Daugavpils lidlauka un pieguļošās teritorijas attīstības projekta virzību, saskaņā ar 2020. gadā izstrādāto tehniski ekonomisko pamatojumu.

2021. gada 2. jūlija Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēdē deputāti nolēma līdz 2025. gada 1. augustam apturēt būvprojekta izstrādes īstenošanu, jo pašvaldībai nebija pieejams nepieciešamais finansējums.

Novembra izskaņā, pēc Daugavpils pašvaldības priekšsēdētāja Andreja Elksniņa un Pilsētas saimniecības un attīstības komisijas vadītāja Igora Aleksejeva tikšanās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Artūru Tomu Plešu, tika panākta vienošanās, ka valsts kļūs par galveno investoru Lociku lidlauka attīstības projekta dokumentācijas izstrādē un ieguldīs 1,17 miljonus eiro.

“Es redzu mērķtiecīgu pašvaldības darbu, lai sekmētu uzņēmējdarbību pilsētā un piesaistītu investīcijas. Lociku lidlauka attīstības projekts ir nozīmīgs ne tikai Daugavpils pilsētai, bet arī visam Latgales reģionam kopumā. Ministrija ir gatava atbalstīt projektus, kas veicinās reģiona attīstību nākotnē,” sacīja ministrs. Savukārt Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš 29. novembra domes sēdē norādīja, ka arī klātesošie deputāti būs atbildīgi par pieejamo finansējumu un investoru piesaisti.

Daugavpils dome informē, ka šobrīd projekta realizācija paredzēta par valsts līdzekļiem. Savukārt iepriekšējā domes vadība daļu projektēšanas izdevumu plānoja segt ņemot kredītu Valsts kasē uz 5 gadiem.

Foto: REM PRO
 
 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina sniega tīrīšanas kvalitāte uz Daugavpils ceļiem?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī protestē pret atsevišķu skolu reorganizāciju
Daugavpilii izglitiba supper..es par jums..turaties.esmu beigusi jusu universitati.. Sīkāk...
Daugavpilieši izveido īsfilmu "Mežciems, Poguļanka, Šalkone"
Man patik daugavpils.divreiz tur esmu bijusi..esmu bijusi universitatee..tur forsi pasniedzeji.. Sīkāk...
Daugavpilī protestē pret atsevišķu skolu reorganizāciju
Malaci.par savam tiesibam jacinas.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top