Svētdiena,
11.aprīlis 2021
Vārda dienas: Hermanis, Vilmārs, Марк, Кирилл, Остап Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Varētu atļaut mazo veikalu darbību un skaistumkopšanas pakalpojumus

24.02.2021
Otrdien, 23. februārī, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par nosacījumiem pakāpeniskai pārejai uz drošu pakalpojumu sniegšanu skaistumkopšanas nozarē, par mazo veikalu darbības atsākšanu, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, kā arī par izmaiņām citās jomās.

Ņemot vērā, ka saslimstības rādītāji Latvijā joprojām ir ļoti augsti, pāreja uz drošu sadzīves modeli plānota ļoti pakāpeniskā veidā, rūpīgi izsverot visus saistītos lēmumus un potenciālos riskus salāgojot ar iespējamiem ieguvumiem. Atgādinām, ka ES valstu vidū Latvijai ir sestais augstākais 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju.

Ievieš papildu nosacījumus klātienes mācībām 1.-4. klašu skolēniem pašvaldībās

Kā ziņots iepriekš, no 22. februāra klātienē mācības atsāka 1.-4. klašu skolēni pašvaldībās, kurās kumulatīvā divu nedēļu saslimstība ir zem 200 jauniem gadījumiem uz 100 000 cilvēku.

Lēmums par mācību norisi klātienē par katru nākamo nedēļu jāpārskata katru trešdienu, jo tad Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sniedz aktualizēto informāciju par saslimstības rādītājiem pašvaldībās.

23. februāra ārkārtas sēdē Ministru kabinets apstiprināja papildu kritērijus, atbilstoši kuriem SPKC būs tiesīgs noteikt tās pašvaldības, kuru administratīvajās teritorijās esošo izglītības iestāžu 1.-4. klasē mācības var noritēt klātienē arī tad, ja kumulatīvais rādītājs pārsniedz 200 saslimšanas gadījumus, bet nav augstāks par 220. Papildu kritēriji nosaka, ka, izvērtējot divu nedēļu kumulatīvo rādītāju, tiek ņemts vērā, vai to nav ietekmējis uzliesmojums vienā slēgtā kolektīvā, kas būtiski ietekmē kopējo saslimstības rādītāju, bet objektīvi neatspoguļo būtisku Covid-19 izplatības risku pašvaldībā kopumā. Tāpat attiecībā uz divu nedēļu kumulatīvo rādītāju jāņem vērā arī pretējais scenārijs – saslimstības rādītājs ir zem 200 jauniem gadījumiem uz 100 000 cilvēku, taču vērojama strauja saslimstības pieauguma tendence. Tādā gadījumā klātienes mācības 1.-4. klašu skolēniem attiecīgajā pašvaldībā nebūs pieļaujamas. Lēmums par izglītības procesa klātienē atsākšanu tiks balstīts uz SPKC sniegto informāciju, kas pamatota uz datu analīzi un epidemioloģisko risku novērtējumu.

Pakāpeniska pāreja uz skaistumkopšanas nozares pakalpojumiem pastiprinātas drošības apstākļos

Valdības sēdes laikā tika nolemts, ka turpmāk, skrupulozi ievērojot piesardzības pasākumu kopumu, pakāpeniski atkal pieejami kļūs frizieru, manikīru, pedikīru un podologu pakalpojumi. Pakalpojumu sniedzējiem par savu darbību jāziņo Veselības inspekcijai.

Viens no būtiskākajiem rādītājiem turpmākajos drošības pasākumos ir 25 m2 platība uz katru apmeklētāju. Ja pieejamā platība ir mazāka, pakalpojuma sniegšanas vietā atrodas tikai viens pakalpojuma sniedzējs un viens pakalpojuma saņēmējs. Savukārt, ja katram klientam pieejamā platība ir lielāka par 25 m2, pakalpojuma sniegšanas vietā var būt arī vairākas darba vietas, taču tām jābūt atsevišķās telpās vai ar divu metru distanci un aizsargbarjeru starp tām.

Tāpat jāievēro vairāki nosacījumi pakalpojumu organizēšanā – noteikti laika intervāli starp klientiem, regulāra telpu vēdināšana un pierakstu sistēmas ieviešana, kurā tiek reģistrēti klienti un to kontaktinformācija, lai gadījumā, ja iestādē tiktu konstatēta inficēšanās ar Covid-19, atbildīgās iestādes varētu operatīvi informēt par iespējamām kontaktpersonām.

Ieviešot minētos pasākumus, katrs pakalpojuma sniedzējs nosaka arī personu, kas organizē šos pasākumus un ir atbildīga par to ievērošanu. Šī persona arī nodrošina, ka pie ieejas, labi redzamā vietā ir izvietota informācija par epidemioloģiskās drošības prasībām (ne tikai latviski, bet arī angļu un krievu valodā) un pieejams roku dezinfekcijas līdzeklis, kas satur vismaz 70% etanola.

Lai nodrošinātu minēto prasību izpildes kontroli, tiks piesaistīta Valsts un pašvaldību policija, kas uzraudzīs situāciju pakalpojumu sniegšanas vietās.

Ieviešot būtiskus drošības pasākumus, iecerēts atļaut mazo veikalu darbību

Valdība konceptuāli vienojās arī turpināt darbu pie tirdzniecības jautājuma, iekļaujot drošas tirdzniecības modelī arī tā sauktos mazos veikalus (līdz 300 m2 platībā)) un ļaujot tiem tirgot visu preču klāstu. Valdībai vēl jādiskutē par datumu, no kura atļaut mazo veikalu darbību. Ekonomikas ministrijai līdz 25. februāra valdības sēdei jāizstrādā konkrētāks regulējums, jo šodien MK sēdē bija tikai diskusija par šo jautājumu.

Izmaiņas attiecībā uz bēru ceremonijām un fotogrāfu darbu

Tāpat Ministru kabinets lēma, ka turpmāk bēru ceremonijas tiks atļautas arī iekštelpās. Vienlaikus tiks saglabāti visi iepriekšējie nosacījumi, t. i., pulcēties atļauts ne vairāk kā 10 cilvēkiem vienlaikus (neskaitot personas, kas tieši saistītas ar bēru norises nodrošināšanu) un ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām. Uz katru bēru ceremonijas dalībnieku tiek nodrošināti vismaz 10 m2 no telpu platības, un pulcēšanās laikā tiek lietoti mutes un deguna aizsegi.

Precizēti arī nosacījumi fotopakalpojumu sniegšanai klātienē – rūpīgi izvērtējot nepieciešamību un riskus, turpmāk būs iespējama individuālo fotopakalpojumu sniegšana ārtelpā ar nosacījumu, ka tajā piedalās viens fotogrāfs un viens klients un starp abiem ir ievērota vismaz divu metru distance.

Sēdes laikā valdība nolēma arī piešķirt arī 2,2 miljonus eiro antigēnu noteikšanas testu un pulsa oksimetru centralizētai iegādei, kas nepieciešami sociālās aprūpes centros. Centralizēto iepirkumu organizēs Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Skolnieciņš no svētbirzs 28.02.2021 19:25
Saltā ziema jau iet uz beigām. Šogad ziema bija īpaši auksta. Varēja gan slēpot, gan slidot. Tik diemžēl šos ziemas priekus aizēnoja kovid-19 (covid-19) pandēmija. SARS-CoV-2 vīruss ir nelūgts ciemiņš mūsu zemē. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Pašreiz visā Latvijā ir ieviesti stingri ierobežojumi, lai mazinātu saslimstību ar šo ļauno vīrusu. Ārkārtas stāvokļa laiks šķiet nepatīkams un sagādā daudz sadzīvisku grūtību. Par spīti ārkārtējam stāvoklim valstī, saglabāsim savās sirdīs un prātos mieru. Nenokārsim degunu grūtību priekšā! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Atvērsim savā namā logu un ielaidīsim Latvju Dievu dievišķo enerģiju savā mājoklī. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntes, lai attīrītu savu mājokli no negatīvas enerģijas. Iedegsim zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei – mūsu mīļajai un labajai Dievietei. Iedegsim dzeltenu svecīti uz galda par godu Laimai – Likteņa Dievietei. Iedegsim pelēku svecīti uz galda par godu Veļu Mātei – Nāves Dievietei. Iedegsim tumši zilu svecīti uz galda par godu Pērkonam – Debesu Tēvam. Iedegsim baltu svecīti uz galda par godu mūsu drosmīgajiem un brīvajiem sentēviem. Lūgsim Latvju Dievu svētību no visas sirds. Ar ticību Latvju Dieviem pārvarēsim šo kovid-19 sērgu kopā. Nepadosimies, mani mīļie tautieši! Tikai vienota tauta ir spēks. Būsim brīvi savā sentēvu pagāniskajā ticībā! Būsim vienoti kā tauta ticībā Latvju Dieviem! Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas. Kopš senseniem laikiem Latvju Dievi ir palīdzējuši mūsu tautai pārvarēt krīzes, grūtības un nelaimes. Arī šoreiz Latvju Dievi mums palīdzēs un neatstās mūs nelaimē vienus! Latvju Dievi vienmēr ir mums līdzās. Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Ar labestību un mīļumu, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #kadiķis #vērmele #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #PozitīvāEnerģija #saticība #iecietība #sapratne #svētbirzs
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šogad skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 875 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī izveidoti divi vakcinācijas centri
Наступила весна. Сегодня Пасха. Пасха — это древний, языческий праздник весеннего солнцестояния, который праздновали за долго до эпохи христианства. Издревле разные народы Европы праздновали Пасху как праздник весеннего равноденствия. Пасха — это праздник жизни и плодородия. Пасха — это праздник в честь германской Богинии Остары. Остара является Богиней весны и рассвета. Она очень добродушная Богиня. С незапамятных времен люди поклонялись Богине Остаре. Даже в современной Европе люди продолжают верить и молиться великой Богине весны и рассвета – Остаре. Сила Богини Остары велика. Она является дарительницей жизни. Старинная легенда гласит, что на Пасху Богиня Остара отправляет в каждый дом кролика, чтобы узнать, как там поживают домочадцы. За это она разрешает кроликам раз в год класть яйца для людей. Это очень добрая и милая легенда, которая рассказывает нам о благородной Богине Остаре. Так как в этом году в Латвии до сих пор продолжается пандемия коронавируса (covid-19), эту пасху будем праздновать осторожно, соблюдая все меры безопасности.
Да благословят нас Боги! Да благословит нас Богиня Остара! С Пасхой!
С уважением, жрец Богини Остары
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#ПраздникВесны #ВесеннееСолнцестояние #Пасха #04.04.2021. #05.04.2021. #язычество #БогиняОстара #Остара #БогиняВесны #БогиняРассвета #счастье #успех #удача #Skolnieciņš #svētezers Sīkāk...
Daugavpilī izveidoti divi vakcinācijas centri
Ir aizvadīs 4. aprīlis. Ir aizvadīta pirmā Lieldienu diena. Šodien, 5. aprīlī, ir otrā Lieldienu diena. Lieldienas ir enerģētiski spēcīgi svētki, kad izdodas visi pagāniskie rituāli. Lieldienu laiks ir īstais laiks, lai burtos un veiktu dažādus maģiskus rituālus. Pavasara saulstāvju spēks ir bezgalīgs! Diemžēl latviski runājošajā internetā praktiski nav informācijas par senajiem pagāniskajiem rituāliem, par senajiem Dieviem un dažādām pagāniskajām ticībām (tradīcijām). Turpretī gan angļu valodā, gan krievu valodā var atrast daudz vērtīgas informācijas. Ezotērikas centra “PROVIDA” interneta vietnē var atrast daudzveidīgu informāciju par dažādām ezotēriskajām praksēm (sīkāka informācija šeit: provida.tv/posts/ ). Šeit var atrast iedvesmu dažādu sentēvu pagānisko rituālu veikšanai. Protams, daļa no ezotēriskas centra “PROVIDA” mājaslapā (provida.tv) pieejamo rituālu ir veidoti uz kristietības bāzes. Taču pārveidojot šos rituālus (aizvācot no tiem jebkādus kristietības simbolus un aizvietojot tos ar sentēvu Dieviem un senlatvju spēka zīmēm), tie noderēs jebkuram praktizējošam pagānam. No dažādiem maģiskiem rituāliem nevajag baidīties, jo tie ir daļa sentēvu pagāniskajām tradīcijām. Atšķirībā no kristietības dažādas pagāniskās ticības uz maģiju raugās pozitīvi un draudzīgi. Nevajag sevi ierobežot ar vecām kristietības dogmām, jo tagad ir 21. gadsimts, tagad ir pagānu laiks. Lai dzīvo pagāni! Lai dzīvo Latvju Dievi! Priecīgas Lieldienas!
Svētīgas Lieldienas mums visiem vēlot, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#PROVIDA #Lieldienas #PavasaraSaulstāvji #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #LatvjuZīmes #rituāli #ticība #lūgšanas #buršanās #pagāni #sentēvi #tradīcijas #iecietība #sirsnība #laipnība #Skolnieciņš
Sīkāk...
Daugavpilī izveidoti divi vakcinācijas centri
Nemanot ir atnākušas Lieldienas. Lieldienas ir pamošanās un pārtapšanas laiks. Lieldienas ir seni gadskārtu svētki, tāpēc aizslaucīsim ziemas putekļus un sārņus, ļaujot vaļu pavasarim un pārmaiņām! Uzrušināsim dobes piemājas dārzā. Iedēstīsim sēkliņas zemē. Ik dienas vērosim, kā asni zeļ un zaļo. Vairosim savās sirdīs cerību un mīlestību. Atradīsim laiku sev un realizēsim savus sapņus. Sāksim ko jaunu, iedrošināsim cits citu un stiprināsim ziemas un pandēmijas nogurdināto pasauli ar pozitīvu un radošu enerģiju! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem! Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Priecīgas Lieldienas un skaistu pavasari!
Svētīgas Lieldienas mums visiem vēlot, Skolnieciņš no Pokaiņu meža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #pandēmija #Lieldienas #PavasaraSaulstāvji #04.04.2021. #05.04.2021. #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #auglība #bagātība #pārticība #veiksme #Skolnieciņš #Senpokaiņi #PokaiņuMežs
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top