Trešdiena,
28.februāris 2024
Vārda dienas: Justs, Skaidra, Skaidrīte, Анисим, Евсей, Ефросинья Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Daugavpilī norisinājās dzimtās un svešvalodas pasniedzēju forums

27.10.2016
Rudens brīvlaika laikā valodas un literatūras skolotāji turpina strādāt un pilnveidot savu pedagoģisko meistarību. Tradīcija rīkot dažādu valodu skolotāju metodiskās konferences pastāv jau desmitiem gadu, taču tās visas norisinājās katrā priekšmetā atsevišķi. Šogad Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde piedāvāja kolēģiem apvienot uzreiz trīs lielus pasākumus - 11. Latgales latviešu valodas un literatūras skolotāju metodisko konferenci, 16. Latgales krievu valodas (kā dzimtās un svešvalodas) un literatūras skolotāju metodisko konferenci un 16. Latgales angļu valodas skolotāju metodisko konferenci. 

Dažādu valodu pasniegšanas specifika ir līdzīga, tāpēc pedagogi var mācīties viens no otra. Ideja tika atbalstīta, un 25. oktobrī Daugavpils 15. vidusskolā norisinājās pirmais kopīgais Latgales reģionālais forums „ Valodas loma kompetenču izglītībā”.

Sākot ar šo gadu, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija uzsāk darbu pie jauna uz kompetencēm balstīta izglītības satura izstrādes. Šis jēdziens ietver zināšanu, prasmju, iemaņu un attiecību kopumu, ko cilvēks izmanto ikdienā. Kompetences tiek iedalītas pamatkompetencēs un tā saucamajās caurviju kompetencēs, kas attiecas uz visiem cilvēka darbības virzieniem. Starp svarīgākajām kompetencēm ir valodu kompetence, ko skolēni apgūst skolas laikā. Jaunais izglītības saturs prasīs ciešāku sadarbību starp skolotājiem pieredzes apmaiņā un problēmu risināšanā, kas ir saistītas ne tikai ar priekšmeta zināšanām, bet arī komunikāciju, spriešanas spējām un prasmi izteikt savas domas. Mērķa sasniegšanai ikvienas valodas skolotājs izmanto dažādus metodiskos paņēmienus: sākot no rotaļām un grupu darbu, līdz pat retorikas apgūšanai un zinātnisko darbu izstrādei.

Dzīve strauji mainās, radot arvien jaunus izaicinājumus, tāpēc skolotāju uzdevums ir motivēt skolēnus tālākai izglītībai.

Pirmo kopīgo forumu organizēja Daugavpils pilsētas domes Izglītības pārvaldes metodiķi sadarbībā ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību, Britu padomi, Latvijas latviešu, krievu un angļu valodas skolotāju asociācijām un izdevniecībām. Forumā piedalījās aptuveni 500 pedagogi no Latgales un citiem novadiem, 74 skolotāji dalījās savā pieredzē. Nākamā gada plānos ir uzaicināt uz forumu arī citu priekšmetu skolotājus.


Daugavpislzinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top