Ceturtdiena,
29.februāris 2024
Vārda dienas: Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Skrudalienas pamatskolas ēka iegūst otro elpu

25.10.2016
Lai gan Skrudalienas pamatskola šogad ir slēgta, pamatskolas ēka tiek pārveidota par daudzfunkcionālo centru, lai ciema un tuvāko iedzīvotāju ikdienu padarītu interesantāku un krāsaināku. Daugavpils novada dome ēkas remontam piešķīrusi 54 tūkstošus eiro un šobrīd rit darbi pie ēkas labiekārtošanas.

“Ņemot vērā, ka ēka ir vietējās nozīmes kultūras piemineklis, tā ir pievilcīga un apkārtējā teritorija sakopta, nolēmām to pārveidot par daudzfunkcionālo centru. Mūsu plānos ir, lai jaunizveidotas centrs kalpo ne tikai ciema iedzīvotājiem, bet pilda arī plašākas funkcijas”, par nākotnes plāniem pastāstīja Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova.

Daudzfunkcionālā centra vadītāja Sofija Mole norāda, ka ieceru ir daudz un viņa cer, ka tās visas taps realizētas. “Kad aizslēdza pamatskolu, iedzīvotāji sāka raizēties, ka tagad ciemā nav kultūras centra, nav kur aiziet un lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Centrs vienlaicīgi darbosies vairākos virzienos, lai dotu iespēju dažāda vecuma cilvēkiem atrast sev piemērotu nodarbošanās veidu”, tā S.Mole. “Pēc remonta ēka būs pielāgota arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, tad centīsimies ierīkot te ārsta praksi, aptieku, piedāvāsim dažādas sociālās nodarbības.” Jāatzīmē, ka medicīnas punkts šeit ir ļoti nepieciešams, jo tuvākā aptieka atrodas tikai Daugavpilī.

Jau šobrīd bijušās skolas sporta zālē darbojas iedzīvotājiem brīvi pieejama trenažieru zāle, savukārt aktu zāle nodota biedrības “Dzirda straume” rīcībā, kuri rīko radošās darbnīcas un organizē labdarības pasākumus. Ar laiku plānots izvietot arī bibliotēku, metāla, kokapstrādes un šūšanas darbnīcu. Sofijas Moles sapnis ir izveidot arī pagasta un skolas muzeju, jo viņas rīcībā jau ir daži vērtīgi eksponāti. 


Video : Latgales Reģionālā TV
Dauagvpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top