Trešdiena,
28.februāris 2024
Vārda dienas: Justs, Skaidra, Skaidrīte, Анисим, Евсей, Ефросинья Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Pie baznīcām tiek ierīkotas autostāvvietas

20.10.2016
Pēdējo gadu laikā Daugavpilī ir īstenoti vairāki desmiti projektu pilsētas infrastruktūras uzlabošanai. Pilsētas ielās ir veikti darbi vairāk nekā 20 lielos un 40 mazos objektos. Būvniecības laikā lielu uzmanību  pievērš jau esošo stāvvietu paplašināšanai un jaunu autostāvvietu ierīkošanai pie administratīvajām un sabiedriskajām ēkām, kā arī baznīcām. 

Autostāvvietas pie dievnamiem rada ērtākus apstākļus draudzes locekļiem – gan vietējiem iedzīvotājiem, gan Daugavpils viesiem. Arhitektoniski daudzveidīgie dažādu reliģisko konfesiju dievnami ir vieni no galvenajiem pilsētas tūrisma objektiem, kurus aktīvi apmeklē tūristi. Nelielais skvērs pie Svētā Pētera Romas katoļu baznīcas (Cietokšņa un Sakņu ielas krustojumā) tika izbūvēts pagājušajā gadā, atzīmējot Daugavpils pilsētas 740. gadadienu. Baznīcai piegulošā teritorija pieder katoļu draudzei, tāpēc skvēra būvniecība varēja notikt pēc panāktās vienošanās.

Autostāvvieta, kas  izveidota Sakņu ielas pusē, ir aprīkota ar atbilstošām ceļa zīmēm, kas aizliedz brīvi iebraukt baznīcas teritorijā. Šogad pēc kapitāliem būvniecības darbiem ir nodots ekspluatācijā ielas posms apkārt Jaunavas Marijas baznīcai A. Pumpura, Strādnieku un Mazā Dārza ielu kvartālā. Baznīcas vajadzībām  atvēlētas vairākas stāvvietas. Dažās stāvvietās apmeklētāju drošībai ir uzstādīti ierobežotāji, kas novērš nejaušu automašīnu uzbraukšanu uz trotuāra. Stāvvieta pie Sv. Nikolaja pareizticīgo baznīcas Ļermontova ielā Grīvas mikrorajonā tika izbūvēta pagājušajā gadā. Tajā laikā uzņēmums „Daugavpils ūdens” veica arī ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvi, tāpēc šogad iela būs noasfaltēta. 2016. gadā Jēzus Sirds katoļu baznīca Jaunajā Forštatē atzīmē savu 10. gadadienu. Draudze jau bija vērsusies pie pašvaldības ar lūgumu labiekārtot autostāvvietu, kas atrodas baznīcas teritorijā. Šis jautājums tika atrisināts pēc tam, kad ar pilsētas domi bija parakstīts līgums par teritorijas izmantošanu sabiedriskām vajadzībām un saimnieciskās darbības veikšanu uz laiku līdz 30 gadiem.

Šajā gadā noslēgsies kapitālie būvniecības darbi Zeltkalna ielā Jaunās Forštates mikrorajonā. Šeit tiks ieklāts asfalts, ierīkota lietus ūdens kanalizācija, apgaismojums, trotuāri un divas autostāvvietas pie Svētā Pētera un Pāvila pareizticīgo baznīcas: viena stāvvieta atradīsies pie vārtiem, otra – pretī baznīcai. Stāvvietu ierīkošanas darbi pie pilsētas dievnamiem tiek veikti par pašvaldības līdzekļiem.


Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top