Ceturtdiena,
29.februāris 2024
Vārda dienas: Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Daugavpils novadā apstiprina viena skolēna izmaksas

17.10.2016
Domes sēdē deputāti tika iepazīstināti ar pirmsskolu un vispārējo izglītības iestāžu izdevumu tāmi vienam audzēknim. Šādas tāmes tiek aktualizētas jaunā mācību gada sākumā, kad kļūst zināms izglītības iestāžu skolēnu skaits. Šādi aprēķini vajadzīgi, lai veiktu savstarpējos norēķinus ar citām pašvaldībām.

Skolēnu skaits novadā turpina sarukt, kas neizbēgami palielina izmaksas uz vienu skolēnu. Šogad mācības uzsāka 1742 skolēni (-186) un 195 pirmsskolnieki (+9).

Kā liecina aprēķini, skolēnu izmaksas skolās ir ļoti dažādas un atšķiras pat vairākkārtīgi.

Vismazāk skolēnu uzturēšana mēnesī izmaksā vidusskolās:  Sventes vidusskolā – EUR 52.90 mēnesī, Špoģu vsk. – EUR 60.41, , Zemgales vsk. – EUR 69.72, Salienas vsk. – EUR 75.03 un Vaboles vsk. – EUR 98.31.

Dārgāka skolēnu uzturēšana ir pamatskolās – vismazākās izmaksas uz vienu skolēnu ir  Laucesas pamatskolai – EUR 78.15 un Naujenes pamatskolai – EUR 88.79. Nedaudz dārgāk izmaksā skolēns Lāču psk. - EUR 102.76, Biķernieku psk. – EUR 109.31, Kalupes psk. - EUR 125.65, Randenes psk. – EUR 126.40, Silenes psk. – EUR 136.54 un Medumu psk. – 137.84. Reorganizētās Nīcgales sākumskolas skolēns mēnesī izmaksā EUR 619.13.

Tā kā pirmsskolu audzēkņu rindas ir pieaugušas, nedaudz samazinājušās izmaksas - Naujenes PII “Rūķītis “ viens audzēknis izmaksā EUR  126.25 un  Nīcgales PII “Sprīdītis” - EUR 174.11 mēnesī.

Jāatzīmē, ka joprojām savstarpējos norēķinos Daugavpils novada pašvaldībai ir jāmaksā vairāk, nekā tā pati saņem pretī.  2015.gadā Daugavpils novads par savu bērnu izglītošanu citu pašvaldību skolās maksāja 652,8 tūkst. eiro, turpretī citas pašvaldības Daugavpils pašvaldības budžetā pērn ieskaitīja 271, 6 tūkst. eiro.Autors :
 Elza Timšāne 
Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top