Svētdiena,
1.Oktobris 2023
Vārda dienas: Lāsma, Zanda, Zandis, Спиридон, София, Ариадна, Ирина Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Daugavpils pašvaldība kompensē ārstniecības pakalpojumus pilsētniekiem

11.08.2016
 Atbalsts ārstniecības pakalpojumu saņemšanas izdevumu segšanai (pacienta iemaksas par ārstēšanos ārstniecības iestāžu diennakts stacionāros) ir pieprasīts Daugavpils pašvaldības sociālās palīdzības veids. Visiem pensionāriem un personām ar invaliditāti, kas ir deklarēti mūsu pilsētā, ir tiesības 4 dienas bez maksas ārstēties ne tikai Daugavpils Reģionālajā slimnīcā, bet kopš pagājušā gada arī citu ārstniecības iestāžu diennakts stacionāros Latvijā (ja šos medicīnas pakalpojumus neapmaksā valsts vai apdrošināšanas kompānijas). Izņēmums ir ārstēšanos no alkohola, narkotisko, psihotropo un toksisko vielu atkarības.

No janvāra līdz jūlijam savas tiesības uz četru dienu bezmaksas ārstēšanu slimnīcās izmantojuši1862 cilvēki. SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" ārstējās 1836 cilvēki (griezušies 2221 reizes, jo daži pacienti ārstējās vairākas reizes), bet citu Latvijas pilsētu stacionāros 26 cilvēki (griezušies 33reizes). Visbiežāk šie klienti ārstējās Rīgas medicīniskajos stacionāros: Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā un Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā. Jāatzīmē, ka gadījumā, ja veselības aprūpes pakalpojumi saņemti ārpus Daugavpils, pacientam tiek kompensēti arī citi ar ievietošanu slimnīcas diennakts stacionārā saistītie izdevumi (piemēram, transporta izdevumi), nepieprasot izdevumu apliecinošus dokumentus 15 eiro apmērā. 2016. gada 6 mēnešu laikā no pašvaldības budžeta atbalstam ārstniecības pakalpojumu saņemšanas izdevumu segšanai tika iztērēti 74 812 eiro.
 
Kopš pagājušā gada Daugavpilī ir vēl viens ar ārstniecības pakalpojumiem saistīts sociālās palīdzības veids - izdevumu kompensācija plānveida operācijām.
 
Ikviens Daugavpils pilsētas pašvaldības iedzīvotājs ir tiesīgs saņemt atbalstu tādas plānveida operācijas izmaksu segšanai (apmaksai vai kompensēšanai), kuru, atbilstoši ārsta slēdzienam, ir nepieciešams veikt steidzamības kārtā – operācijas faktisko izmaksu apmērā, bet nepārsniedzot 1500,00 euro vienai personai (izņemot izmaksas, ko sedz valsts vai apdrošinātājs). Pirmā pusgada laikā uz Sociālo dienestu pēc šāda veida atbalsta griezās 34 personas, viņiem tika piešķirtas kompensācijas, kuru kopējā summa sastādīja 44012 eiro. 
 
Ārstniecības iestāžu (slimnīcu) saraksts, kurās Daugavpils pilsētas pašvaldība kompensē pacienta iemaksas izdevumus:
 
1. VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca"
2. VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca"
3. SIA "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca"
4. SIA "Jūrmalas slimnīca"
5. SIA "Ogres rajona slimnīca"
6. SIA "Tukuma slimnīca"
7. SIA "Liepājas reģionālā slimnīca"
8. SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca"
9. SIA "Kuldīgas slimnīca"
10. SIA "Rēzeknes slimnīca"
11. SIA "Preiļu slimnīca"
12. SIA "Krāslavas slimnīca"
13. SIA "Vidzemes slimnīca"
14. Madonas novada pašvaldības SIA "Madonas slimnīca"
15. SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība"
16. SIA "Cēsu klīnika"
17. SIA "Alūksnes slimnīca"
18. SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca"
19. SIA "Jēkabpils reģionālā slimnīca"
20. SIA "Dobeles un apkārtnes slimnīca"
21. SIA "Aizkraukles slimnīca"
22. SIA "Bauskas slimnīca"
23. Līvānu novada domes pašvaldības SIA "Līvānu slimnīca"
24. SIA "Ludzas medicīnas centrs"
25. Rīgas rajona pašvaldības SIA "Rīgas rajona slimnīca"
26. SIA "Saldus medicīnas centrs"
27. SIA "Priekules slimnīca"
28. SIA "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca"
29. VSIA "Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca""
 
Norēķinu kārtība ir šāda: pacients par saviem līdzekļiem apmaksā ceļu līdz citu pilsētu stacionāriem (un atpakaļ), pēc ārstēšanas beigām apmaksā pacienta iemaksas  pilnu summu, saskaņā ar  pavadīto slimnīcā dienu daudzumu. Pēc atgriešanās Daugavpilī jāvēršas Sociālo lietu pārvaldē ar iesniegumu par pacienta iemaksas izdevumu kompensāciju , uzrādot čekus par pakalpojumu apmaksu citas pilsētas stacionārā un līgumu par sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Kompensācija par 4 dienām  stacionārā, kā arī papildu 15 eiro ar ārstēšanu saistītiem izdevumiem tiks pārskaitīta uz norādīto klienta kontu kredītiestādē vai , pēc izvēlēs, izmaksāta skaidrā naudā.
 

Daugavpilszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Vienības nama Tradīciju mājā svinēs Rudenājus
Interesants un jauks pasakums..
Rudenaaji...citur tos sauc par mikeliem.ja lauku darbi jau tuvojas izskanai..labiba.tupeni novakti..vel kaposti bietes uz lauka..vel silti veji pus gluzi kaa julihja viduu.cilveki staiga vasaras apgerbas.kaut gan mikelitis nak ar salnam...vis vel prieksaa.jasteidz kirbjus novakt.rudenaaji ieseti lauki zali...saule spoza..un ko cilvek tu gribi..lai vasara butu muziga...ari tu reiz no vinas nogurtu..visiem jatpusas un jaapabust ari tumsaa..bet ari ta hav muziga..saules celss to aizraidis... Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Un tomer mans liekaakais sapnis ur aizbraujt uz latgali dzervenees..vai jus varat man nosaukt kadu labu dzervenu purvu.
Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Paslaik man ir daudz darba un nevaru piedalities nekados pasakumos...stadu zemenes lasu dzervenes un braucu uz tirgu..vel aboli jalasa...tikai ziemaa leduspuke sedes loga ruutii..un petis so trako launo noguruso pasauli..ka briesmigu iisfilmu man taa atgadina notikumi pasaulee..bet ceru ka tas hebus gadiem gars serials kaa hamelionu rotalas..bet tikai iisfilma kaa briesmigs sapnis..kurs paliks vesturee...bet varbut vestures vairs hebus jo hebus skatitaju...un tomer gribas cetret un skatities skaistas filmas..par cilveku likteniem sajutam pardzivojumiem cauri laikmetiem brienot..lotgolisi ejiet uz kino seansiem ja jums ir laiks Sīkāk...
facebook draugiem
Top