Ceturtdiena,
25.jūlijs 2024
Vārda dienas: Jēkabs, Žaklīna, Михаил, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Tiks uzlabota ceļu infrastruktūra Ruģeļos

21.06.2024
Uzlabojot Daugavpils pilsētas ceļu infrastruktūru, pašvaldība tuvākajā laikā plāno uzsākt Akadēmiķa Graftio ielas pārbūvi un jaunas ielas izbūvi Ruģeļu apkaimē. Lēmumi par atbalstu attiecīgajam investīciju projektam un aizņēmuma ņemšanu tā īstenošanai 20. jūnijā pieņemti Domes ārkārtas sēdē.

Atbalstītā investīciju projekta mērķis ir veikt Ak.Graftio ielas pārbūvi un izbūvēt jaunu pašvaldības ielu, savienojot  Nometņu un Gaismas ielu. Tādējādi tiks paaugstināta ceļu satiksmes drošība un radīti labvēlīgi apstākļi gājējiem un mikromobilitātes rīku izmantošanai Ruģeļu apkaimē. Projektam ir augsta gatavības stadija: ir izdota būvatļauja, kā arī veiksmīgi veiktas nepieciešamās iepirkumu procedūras.

Ielas posma garums, ko plānots pārbūvēt, un no jauna izbūvējamā posma kopgarums ir 1,172 km. Projekts iekļauj labiekārtošanas darbus, apgaismojuma tīklu, lietus ūdens kanalizācijas un gājēju ietvju izbūvi. Posmā no Nometņu ielas līdz Ak. Graftio ielai noasfaltēs ielas segumu un izbūvēs minerālmateriālu nomales. Pie daudzstāvu mājām Gaismas ielā 20, 22 un 24 paredzēts ierīkot labiekārtotu auto stāvlaukumu 83 vieglajām automašīnām. Stāvvietas paredzētas arī gar projektētajiem ielu posmiem, kas ļaus likvidēt patvaļīgi izbraukāto zaļo zonu un padarīt teritoriju sakārtot un estētiski pievilcīgāku. Paredzēts izveidot arī paceltas gājēju pārejas un izmantot risinājumus satiksmes mierināšanai daudzdzīvokļu māju tuvumā, tādējādi uzlabojot satiksmes drošību.

Jautājums par atbalstu projektam skatīts pēc Domes priekšsēdētāja vietnieka Valērija Kononova ierosinājuma, kurš norāda: “Šis projekts ir gatavs kopš 2020. gada, taču tā realizācija netika uzsākta finanšu līdzekļu nepieejamības dēļ. Šobrīd tā uzsākšanu sekmē trīs labvēlīgi nosacījumi:

1) pilsētas budžetā tiek ieskaitīts vairāk līdzekļu nekā sākotnēji plānots,

2) kļuvuši pieejamāki aizdevumi Valsts kasē (attiecībā uz procentu likmēm),

3) tuvojas šī projekta “derīguma termiņš”. Respektīvi, ja to nerealizēs tagad, tad drīzumā būs jāprojektē no jauna.

Man ir patiess prieks, ka mums beidzot izdosies īstenot ieceri un sakārtot šo pilsētas daļu.
Investīciju projekta kopējās izmaksas ir 1 231 350,47 euro, aizņēmuma apmērs – 1 046 645,90 euro, pašvaldības līdzfinansējums – 184 702,57 euro. Darbus paredzēts uzsāks šī gada augustā un pabeigt nākamā gada jūlijā.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top