Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Daugavpils uzplaukst ziedu rotā

11.04.2024
Līdz ar šonedēļ uzstādītajiem siltuma rekordiem Daugavpils uzplaukst pavasara ziedu rotā. Šogad pilsētas ielas, parkus un skvērus rotās ap 100 000 ziedu, ko rūpīgi iestādījuši SIA “Labiekārtošana-D” darbinieki.

Apzaļumošanas speciālisti stāsta, ka šajā sezonā Daugavpils uzplauks dzīvespriecīgās krāsu gammās. Ir padomāts par ziedu krāsu salikumu eksperimentiem, izmaiņas būs zīmējumos un ziedu sortimentā. Tuvāko dažu mēnešu laikā gaidāms ne viens vien pārsteigums, par ko sāka rūpēties vēl pērn.

2024. gada vasaras sezonā uzlabojumi un jauninājumi pilsētas apstādījumos būs vairākās pilsētas vietās. Tā Esplanādes parkā plānots paplašināt sēto puķu pļavu platību, parkos un skvēros dominēs gaisīgas vasaras puķu dobes.

Pagājušajā gadā jaunā veidolā pārdzima Daugavpils pilsētas dzimtsarakstu nodaļas centrālā dobe, restaurējot pergolu, papildinot to ar jauniem konstrukciju elementiem un pašu dobi pilnveidojot ar vīteņrozēm. Rozes ir labi pārziemojušas un šovasar pilsētas iedzīvotājus priecēs ar savām maigajām nokrāsām un valdzinošo smaržu. Pumpura skvērā paplašināta esošā ziemciešu dobe: tajā sastādītas 14 dažādas ziemciešu sugas. Atjaunotajā dobē viesnīcas “Park Hotel Latgola” priekšā, kur pagājušajā sezonā tika iestādītas bukšu bumbas un dekoratīvās betona lodes, šīs vasaras sākumā parādīsies arī rudenī stādītie dekoratīvie sīpoli. Arī Cietokšņa apkaimē būs neliels jaunievedums - izveidota ziemciešu un graudzāļu dobe pie Grāfa Leona Plātera piemiņai veltītās plāksnes.

Ņemot piemēru no daudzām Eiropas pilsētām, šogad Daugavpils pašvaldība turpinās pērn iesākto darbu, veidojot reti pļautas puķu pļavas pilsētas teritorijā, tādējādi veicinot bioloģisko daudzveidību. 2023. gadā šādas teritorijas bija sešas, bet šogad kopā būs jau trīspadsmit.  

Daugavpils puķudobes šosezon rotās 16 300 atraitnīšu un 30 000 tulpju, kā arī gandrīz 20 000 jaunstādu un vairāk nekā 33 000 sējeņu, 60% no kuriem no sēklām izaudzēts SIA “Labiekārtošana-D” siltumnīcās.

Pilsētas kartē tiks iezīmētas arī jaunas vietas, kur baudīt dabas burvību un krāšņus skatus. Par to plašāk stāsta Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas loceklis, Pilsētbūvniecības un vides komisijas loceklis Igors Prelatovs: “Ik gadu mūsu pilsētā, sadarbojoties māksliniekiem, arhitektiem un komunālās nozares speciālistiem, top patiesi skaista ziedu rota. Parādās arī jauni vides objekti un jaunas interesantas vietas. Arī šis gads nav izņēmums: burtiski vakar uz skatu torņa pie promenādes Bruģu ielā uzstādīti lieli zviļņi, un nu pilsētā ir vēl viena neparasta un gleznaina vieta fotosesijām uz saulrietu fona. Fotografējiet mūsu pilsētas skaistākās vietas, norādiet tās soctīkols, lai visi redz, cik mūsu Daugavpils ir skaista, cik daudz te ir foršu un ļoti skaistu vietu. Un es ļoti ceru, ka iedzīvotāji novērtē to lielo darbu, ko mūsu speciālisti ik dienu iegulda, lai Daugavpils kļūtu arvien skaistāka”.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top