Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Sniedz pozitīvu atzinumu tramvaju projektos

03.04.2024
2024. gada 26. martā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprināja noslēguma maksājuma pieprasījumu projektam Nr. 4.5.1.1/21/I/005 “Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā”, kas ir lielākais īstenotais projekts Eiropas Savienības 2014-2020 plānošanas periodā Latgales reģionā.

Projekta attiecināmo izdevumu summa ir 27 269 999,73 EUR, t.sk. Eiropas Savienības  finansējums  23 179 499,77  EUR, valsts  budžeta  dotācija  pašvaldībām 1 227 149,99 EUR un pašvaldības finansējums 2 863 349,97 EUR.

Projekta ietvaros ir iegādāti 4 jauni tramvaju vagoni, kas, sadarbībā ar Čehijas partneriem, izbūvēti vienā no pilsētas senākajiem uzņēmumiem – “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcā”. Daugavpilī tapušie tramvaji, kas atbilst mūsdienu prasībām, pilnvērtīgi iekļāvušies pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā. Jaunie tramvaja vagoni aprīkoti ar gaisa kondicionēšanas un videonovērošanas sistēmām, pieejamas arī USB uzlādes. Salonā uzstādīti ekrāni, kas ļauj ātri un ērti noteikt tramvaja atrašanās vietu un to, kad būs vajadzīgā pietura. Zemās grīdas vagoni ir ērti lietošanā cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem.

Šī projekta ietvaros pabeigti būvdarbi arī vairākos tramvaja sliežu pārbūves objektos: Smilšu ielā no Valkas ielas līdz Jātnieku ielai (0,7 km garumā), Jātnieku ielā no Smilšu ielas līdz Depo teritorijai (0,9 km), kā arī tramvaju 2. maršrutā no 18. novembra un Ventspils ielu krustojuma līdz Jāņa ielai (2,9 km).

Ņemot vērā, ka darbi objektos ir pabeigti ziemā, tie ir nodoti ekspluatācijā ar atliktajiem darbiem (teritorijas labiekārtošana, apzaļumošana, koku un krūmu stādīšana, piebrauktuvju un ietvju seguma virsslāņa uzklāšana u.c.), kurus atbilstoši MK noteikumiem Nr.253 “Atsevišķu inženierbūvju būvnoteikumi” veiks labvēlīgā sezonā, bet ne vēlāk kā līdz 2024. gada 1. jūnijam.

Projekta mērķis ir veicināt videi draudzīga sabiedriskā transporta veida izmantošanu un pasažieru skaita pieaugumu videi draudzīgā sabiedriskā transportā Daugavpilī.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top