Ceturtdiena,
29.februāris 2024
Vārda dienas: Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Kam uzticas Latgales iedzīvotāji?

08.12.2023
1. decembrī tiešsaistē notika foruma “Esi i dori” seminars par Latgales drošības, vēsturiskajiem, politiskajiem un informatīvās telpas jautājumiem.

Latvijas Transatlantiskās organizācijas ģenerālsekretāre Sigita Struberga semināra gaitā iepazīstināja ar jaunākajiem aptauju datiem, no kuriem izriet, ka 76 % Latgales iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā jau šobrīd ir nopietna krīze. 56% uzskata, ka Latvijas valsts pašreizējā ģeopolitiskā situācijā nevar justies droši, bet par personisko drošību Latvijā nobažījušies 56%. Zīmīgi, ka visvairāk Latgales iedzīvotājus satrauc iespēja, ka kara Ukrainā dēļ, Latvija cietīs finansiālus zaudējumus.
 
Bet kam uzticas Latgales iedzīvotāji? Kā uzsvēra Sigita Struberga, pārāk zema ir iedzīvotāju uzticība sabiedriskajiem medijiem - tikai 34%. Arī saviem līdzcilvēkiem uzticas tikai 30% iedzīvotāju, zīmīgi, ka uzticēšanās Valsts prezidentam ir augstāka nekā Saeimai un valdībai.
 
Detalizēts Latvijas Transatlantiskās organizācijas pētījums tiks prezentēts 12. decembrī Rīgā.
 
Seminārā “Mediju attīstības un pētniecības centra” pārstāve Linda Curika norādīja, kažurnālistika bieži vien zaudē cīņā par cilvēku uzmanību un, nereti arī sabiedrības uzticamību. Covid pandēmija, Ukrainas karš ir veicinājuši uzticamības mazināšanos, jo īpaši - marginalizētās grupās. Biznesa modeļi ir mainījušies, vājinot profesionālo žurnālistiku, un padarot to mazāk pasargātu no komercializācijas un politiskā spiediena. Latvijā nereti ir grūti saprast, kas ir patiesie medija īpašnieki.
 
Ja mediji darbojas ar zaudējumiem ilgtermiņā, būtisks kļūst jautājums: kas var atļauties uzturēt medijus un kādu mērķu vadīti mediju patiesie labuma guvēji to dara?
 
Runājot par Latgales mediju telpu, Linda Curika norādīja, ka cilvēki vēl joprojām patērē Kremļa medijus caur satelītu vai sociālajiem tīkliem, un tur izplatīto propagandu papildina kaitīgie naratīvi, kas tiek izplatīti reģionālā līmenī sociālajos tīklos. Šajā situācijā nepieciešams mērķēts valsts atbalsts kvalitatīvai žurnālistikai par reģionam būtiskām tēmām. Jāturpina diskusija par krievu valodas satura nākotni sabiedriskajos medijos un valstiski svarīga satura pieejamība auditorijai Latgalē.
 
Latgales forums “Esi i dori” notiekSabiedrības integrācijas fonda atbalstītā projekta”Latgaliešu kopienas līderības un piederības stiprināšana, īstenojot Latgales kongresa idejas” ietvaros.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2/2)
Leduspuke 08.12.2023 22:19
Lotgolisi ir gudri laudis..un labi saprot kas ir kas..un melu propaganda ir lieka....lotgolisi uzticas tikai dievam..un ir uz pareizaa cela..un tas priecee.
Leduspuke 08.12.2023 22:20
Es ari neticu nevienam..tikai dievam.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top