Piektdiena,
21.jūnijs 2024
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds, Охрим, Зосим, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Daugavpils īstenos veselību un aktīvo dzīvesveidu veicinošus projektus

05.11.2023
Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2021.-2027. gadam 1. projektu iesniegumu konkursā no 96 pieteikumiem tika apstiprināti 34 projekti, tai skaitā trīs Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iesniegtie projekta pieteikumi: “Ilgtspējīga pārrobežu sadarbība ziemas tūrisma attīstībai”, „Airēšana pašpārliecinātībai — atstumtu un neaizsargātu bērnu iekļaušanās veicināšana un drošas uzvedības attīstīšana atklātā ūdenstilpnē, izmantojot airēšanas aktivitātes” un „Aktīva kopienu iesaistīšanās veselīga dzīvesveida paradumu uzlabošanā” . Kopējais projektu pieteiktais budžets Daugavpils valstspilsētai ir 778 864,50 euro.  

Vērienīgākais no akceptētajiem ir projekts “Ilgtspējīga pārrobežu sadarbība ziemas tūrisma attīstībai” (“Sustainable cross border cooperation for winter tourism development”). Tā mērķis ir attīstīt ziemas tūrismu, veicinot Daugavpils un Visaginas (Lietuva) pārrobežu reģiona kā ilgtspējīga tūrisma galamērķa ekonomisko attīstību un ilgtspēju.

Projekta ietvaros ir paredzēta mākslīgā sniega segas veidošanas sistēmas ierīkošana Stropu mežā. Tiks īstenotas arī apmācības tūrisma darbiniekiem zaļās pārejas un digitālo prasmju attīstīšanas kontekstā, uzsverot ziemas tūrisma attīstību, izstrādāti un izplatīti publicitātes materiāli ziemas tūrisma popularizēšanai abās pilsētās u.c. aktivitātes. Kopējais projektā pieteiktais budžets Daugavpils valstspilsētai ir 520 265 euro. Projekts paredz ERAF līdzfinansējumu 80% apmērā no kopējā finansējuma. Projektu ir paredzēts īstenot 24 mēnešu laikā, indikatīvais realizācijas periods ir 2024. – 2026. gads, līdz ar to mākslīgā sniega sega varētu parādīties Stropu aktīvās atpūtas un sporta trasē 2025/2026. gada ziemas sezonā.

Vēl viens īstenojamais projekts ir „Airēšana pašpārliecinātībai — atstumtu un neaizsargātu bērnu iekļaušanās veicināšana un drošas uzvedības attīstīšana atklātā ūdenstilpnē, izmantojot airēšanas aktivitātes” (“Enhasing the inclusion of excluded and vulnerable children and developing safe behaviour in open water through rowing activities.”). Tā mērķis - veicināt aktīvu dzīves sinerģiju ar sociālajiem pakalpojumiem, novēršot bērnu sociālo atstumtību, ceļot organizāciju kapacitāti, kas sniedz šo pakalpojumu. Projektā tiks organizētas  starptautiskas apmācības airēšanas treneriem darbam ar bērniem ar speciālām vajadzībām, starptautiskas nometnes- sacensības airēšanā bērniem ar speciālām vajadzībām un peldēšanas apmācības bērniem ar speciālām vajadzībām. Aktivitāšu īstenošanai paredzēts iegādāties 29 kanoe laivas un airēšanas inventāru. Kopējais projektā pieteiktais budžets Daugavpils valstspilsētai ir 135 118,50 euro (ERAF līdzfinansējums - 80% no kopējā finansējuma).

Turpināsies arī veselīga dzīvesveida veicināšanas programma, īstenojot projektu Aktīva kopienu iesaistīšanās veselīga dzīvesveida paradumu uzlabošanā”  (“Active involvement of communities to improve healthy lifestyle habits”). Tā mērķis ir uzlabot kopienu veselību un labklājību, stiprinot veselības veicināšanas speciālistu spēju risināt sabiedrības veselības problēmas un palielinot visu vecumu kopienas locekļu iesaistīšanos fiziskajās, garīgajās un veselīga dzīvesveida aktivitātēs, kopīgi sadarbojoties.

Projekta ietvaros organizēs vingrošanas grupas kopienām, pieredzes apmaiņas veselības veicināšanas pasākumus Daugavpilī un Akmenes rajonā (Lietuvā). Tiks veikta iedzīvotāju veselības veicināšanas monitorēšanas modeļa izstrāde un jaunu veselības veicināšanas metožu ieviešana sabiedrībā un organizētas apmācības veselības speciālistiem pārrobežu reģionā. Kopējais projektā pieteiktais budžets Daugavpils valstspilsētai ir 123 481,00 euro (ERAF līdzfinansējums –  80% no kopējā finansējuma).

Arī šo divu projektu īstenošanas termiņš ir 24 mēneši, tie varētu sākties 2024. gada otrajā pusgadā un noslēgties 2026. gadā.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Leduspuke 06.11.2023 21:39
Betniem ar specialam vajadzibam airesana atklataa udens tilpnee ir bistama..kurs atbildes ja notiks nelaime..pirms izstradat projektu varbut pirms vajag kobsulteties ar bernu psihiatru..bernus ar ipasam vajadzibam bez pieaugusaa uzraudzibas hemaz bevar atstat pat baxeinaa.he pie udens tilpnem ne meza orientesabas sacehsibas.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Tas noteikti butu interesanti...bet man paslaik ir zemenu razas laiks.esmu ogu audzetaja.vasaraa esmu aiznemta vakaros atpusos palasot zinas..bet esmu diezgan nogurusi..ziemaa vairak laika.daugavpilii hesmu bijusi kops studiju laikuem.tas bija tik sen...
Sīkāk...
facebook draugiem
Top