Svētdiena,
1.Oktobris 2023
Vārda dienas: Lāsma, Zanda, Zandis, Спиридон, София, Ариадна, Ирина Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Daugavpilī turpmāk darbosies divas sabiedriskās pirtis

06.09.2023
SIA “Labiekārtošana-D” informē: apmeklētāji var izmantot sabiedriskās pirts pakalpojumus Tautas ielā 60 un Sēlijas ielā 18. Pirts Stacijas ielā 63 pēc rūpīgi veiktās ekonomiskās analīzes atzīta par nerentablu un ir slēgta.

Covid-19 pandēmijas laikā Daugavpils sabiedriskās pirtis darbojas ierobežotā režīmā. Pēc tā atcelšanas, ņemot vērā sarukušo apmeklētāju plūsmu, tika konstatēts, ka uzturēt visas esošās sabiedriskās pirtis ir nerentabli.

Pirts Stacijas ielā 63 sniedza pakalpojumus divas dienas nedēļā (piektdienās un sestdienās), pašizmaksa uz vienu cilvēku bija ap 15 euro. Apmeklētāju bija maz, un izdevumi turpināja būtiski pieaugt energoresursu cenu kāpuma dēļ. 2017. gada aprīlī – septembrī telpās veikts remonts, kas izmaksāja 548 718,11 euro, bet darbi tika izpildīti nekvalitatīvi: no paša sākuma veidojās pelējums. Nedarbojās arī džakuzi, bez kuras nebija pieprasījums arī VIP zāles nomai, kas ļautu daļēji segt pirts uzturēšanas izmaksas. Šīs iekārtas remonts provizoriski izmaksātu ap 30 000 euro.

Saskaņā ar Komerclikuma prasībām, sabiedrībām ar ierobežotu atbildību jāstrādā ar peļņu, bet valdes loceklim jārīkojas kā krietnam un rūpīgam saimniekam. Ņemot vērā ēkas uzturēšanas lielās izmaksas, kas mēnesī vidēji ir 5 000 euro (ēkas platība ir 1 676 kv.m., pirts telpas platība 430 kv.m.) un zemos ienākumus no pirts pakalpojumu sniegšanas, tika pieņemts lēmums par pirts slēgšanu. Tā nedarbojas kopš 2023. gada 1. jūnija. Uz doto brīdi tiek lemts jautājums par ēkas pārdošanu.

Iedzīvotājiem tiek nodrošināta iespēja izmantot divu sabiedrisko pirtu pakalpojumus. Visplašāk apmeklēta ir pirts Sēlijas ielā 18 (Grīvas apkaimē), kas tiek kurināta ar malku. Īpaši pieprasīta tā ir starpsezonā, kad mēnesī vidēji tiek uzņemts ap 620 cilvēku. Netrūkst apmeklētāju arī pirtī Tautas ielā 60, kas ir viena no jaunākajām šāda veida būvēm pilsētā.

Gadījumā, ja pirts Stacijas ielā 63 tiks pārdota, iegūtos līdzekļus plāno ieguldīt divu esošo pirtu modernizēšanā un pakalpojuma kvalitātes uzlabošanā.

Atgādinām, ka vairākām daugavpiliešu kategorijām ir tiesības saņemt pašvaldības apmaksātos pirts pakalpojumus gan pirtī Tautas ielā 60, gan Sēlijas ielā 18.

Plašāka informācija par pabalstu pirts izdevumu segšanai pieejama ŠEIT.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Leduspuke 07.09.2023 08:12
Re kur esam nonakusi.laikmetu griezos..riktiga pakaljaa...maznodrosinatiwm 15 eiro ir liela nauda..padomju laikos manaa bernibaa omite mus bernus veda uz pirti pagastaa varejam mazgaties un perties cik gribejam vien par 20 kapeikam..tas npenozimee ka es gribetu dzivot padomju laikos...bet gribu reikt ka viss bija loti let's..ari autobusa bilete yz pilsetu naksaja 20 kapeikas vienigi bija tuksi veikali..bija deficit preces.ziemaa uz skolu staigaju gumihas zabakos ar vilnas zekem..sala kajas un zabaki grabeja no lielaa sala...bet oats falvenais nebija.brivibas un neatkarigas latvihas..dzelzss prieksskars..bet vai tagad ir..latvija npeatkariga...
Cilvecins mazais infflacihas verdzibaa kulas ka pliks pa hatrem....vel udens silts varbut var vel kadaa upeee nomazgaties...protams ka var...bet dvesele sap par to ka stavehan uz barikladem par labaku dzivi un brivu valsti...kuru nu esam zaudejysi.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Vienības nama Tradīciju mājā svinēs Rudenājus
Interesants un jauks pasakums..
Rudenaaji...citur tos sauc par mikeliem.ja lauku darbi jau tuvojas izskanai..labiba.tupeni novakti..vel kaposti bietes uz lauka..vel silti veji pus gluzi kaa julihja viduu.cilveki staiga vasaras apgerbas.kaut gan mikelitis nak ar salnam...vis vel prieksaa.jasteidz kirbjus novakt.rudenaaji ieseti lauki zali...saule spoza..un ko cilvek tu gribi..lai vasara butu muziga...ari tu reiz no vinas nogurtu..visiem jatpusas un jaapabust ari tumsaa..bet ari ta hav muziga..saules celss to aizraidis... Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Un tomer mans liekaakais sapnis ur aizbraujt uz latgali dzervenees..vai jus varat man nosaukt kadu labu dzervenu purvu.
Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Paslaik man ir daudz darba un nevaru piedalities nekados pasakumos...stadu zemenes lasu dzervenes un braucu uz tirgu..vel aboli jalasa...tikai ziemaa leduspuke sedes loga ruutii..un petis so trako launo noguruso pasauli..ka briesmigu iisfilmu man taa atgadina notikumi pasaulee..bet ceru ka tas hebus gadiem gars serials kaa hamelionu rotalas..bet tikai iisfilma kaa briesmigs sapnis..kurs paliks vesturee...bet varbut vestures vairs hebus jo hebus skatitaju...un tomer gribas cetret un skatities skaistas filmas..par cilveku likteniem sajutam pardzivojumiem cauri laikmetiem brienot..lotgolisi ejiet uz kino seansiem ja jums ir laiks Sīkāk...
facebook draugiem
Top