Ceturtdiena,
13.jūnijs 2024
Vārda dienas: Ainārs, Uva, Zigfrīds, Ярема, Антон Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Topošā katlumāja varēs ilgāku laiku darboties bez biokurināmā piegādēm

15.08.2023
SC-2 teritorijā Daugavpilī arvien aktīvi norisinās būvdarbi – top jaunā katlumāja, kas tiks kurināta ar koksnes šķeldu. Projekts ir īpašs ar to, ka ēka izskatīsies iebūvēta kalnā – šādi tiks apspēlēts dabīgais reljefs. Nogāze un tās pamatne tiks izmantotas kā biokurinamā glabātuve.

Projekta ģenerāluzņēmēja SIA “MONUM” būvdarbu vadītāja palīgs Kristaps Litiņš pastāstīja par tā realizācijas gaitu. Mūsu sarunas laikā tika veidota topošās šķeldas glabātuves šķembu pamatnes kārta. Glabātuves pamatu platība būs 547 m2, un, pateicoties tās lielajam dziļumam, tajā varēs uzglabāt ne mazāk kā 4 000 m3 šķeldas. Ņemot vērā katlumājas jaudu (20(+4) MW), tā varēs līdz pat piecām diennaktīm darboties bez kurināmā piegādēm, izmantojot glabātuvē izveidotos krājumus. Tas palīdzēs bez problēmām pārdzīvot piegāžu pārtraukumus jeb arī vienkārši šķeldvedēji varēs atpūsties tos pašos Ziemassvētkos.

Stāstot par Daugavpils katlumājas būvniecību, Kristaps Litiņš pauž: “Jau pašā sākumā bija skaidrs, ka šī nebūs vienkārša būve. Ja neteikt, ka šī būs sarežģīta būve. PAS “Daugavpils siltumtīkli” nolīga SIA “MONUM” ar ”design&build” konceptu, kas nozīmē, ka mēs paši gan projektējam, gan būvējam šo objektu. Attiecīgi, projektu ir izstrādājis mūsu sadarbības partneris, ar kuru kopā jau esam uzbūvējuši vairākas katlumājas. Neraugoties uz kvalitatīvi izstrādāto projektu, mēs pastāvīgi saskaramies ar dažādiem izaicinājumiem būvniecības procesā. Bet, pateicoties kolēģu pieredzei un atjautībai, veiksmīgi tos atrisinām”.

Pašlaik tiek paralēli veikti vairāki darbi, jo SC-2 teritorija nav liela, un, piemēram, kad nomaina pazemes inženierkomunikācijas, te nevar iebraukt lielgabarīta transports. Turklāt SC-2 ir un paliek ražošanas objekts. Kad sāksies apkures sezona, šajā siltumcentrālē atsāks ražot siltumenerģiju daugavpiliešu vajadzībām (jo šobrīd pilsētnieku vajadzības pēc karstā ūdens pilnībā nodrošina 2022. gada sākumā SC-3 teritorijā uzbūvētā šķeldas katlumāja), un gadījumā, ja sašķidrinātas naftas gāzes izmantošana būs ekonomiski izdevīgāka nekā dabasgāze, tad celtniekiem būs jānodrošina arī ikdienas kurināmā piegādes uz siltumcentrāli.

Būvdarbi norit ļoti raitā tempā, un drīz vien jau tiks uzstādītas katluzāles ārsienu nesošās metāla konstrukcijas un tehnoloģiskās iekārtas: ūdenssildāmie katli, degkameras, elektrofiltri u.c. Objektam jābūt uzceltam līdz 2023. gada beigām.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2/2)
Leduspuke 16.08.2023 19:23
Ja jadoma par letaku kurinamo un siltumu ekonomiju dzivoklos..lai cilvekiem ir labi.lai veicas buvdarbi...
Leduspuke 16.08.2023 19:27
Tokai muusu patvaligajaa valsti un pasvaldibas ir vienigaus merkis..kaa apzagt cilveku visas izpausmes.jo zagt te drikst tikai likumigi.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Biedrība Cita Daugavpils aicina uz noslēdzošo domnīcu Ķīmijas apkaimē
Ja daugavpils ir citadaka.. jo pasi latgali ir citadaki...daudz citadaki..vienkarsaki sirsnigaki un viedaki.kuri turas kopaa sanak kopaa lai butu kopaa.macitos un dalitos.pieredzee..pie tam ari dome ir citadaka..kurai pirmajaa vietaa ir cilveki..un .tas ir loti daudz. Sīkāk...
Aicina pieteikties Augšdaugavas novada pašvaldības stipendijām
Jauki. Sīkāk...
Jauniešu vasaras ietvaros norisināsies tikšanās ar Mairi Briedi
Nan patik mairis briedis iists viriskis un boksa zvaigzne..jauniesi bus priecigi vinu satikt.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top