Pirmdiena,
25.Septembris 2023
Vārda dienas: Rauls, Rodrigo, Юлиан, Федор, Семен Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Vienības tilta remontam plāno piesaistīt Eirofondu līdzekļus

21.07.2023
13. jūlijā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē skatīts un atbalstīts jautājums par dalību projektu konkursā Eiropas infrastruktūras savienošanas mehānisma militārās mobilitātes finansējuma ietvaros. Piesaistot konkursa finansējumu, paredzēts veikt Vienības tilta remontu.

Vienības tilta kapitālais remonts nav veikts jau vairāk nekā 30 gadus. Tajā pat laikā tas ir vienīgais Daugavpilī esošais tilts pāri Daugavai un satiksmes intensitāte šeit ir ļoti liela. Saskaņā ar speciālistu atzinumu, tiltam nepieciešams kapitālais remonts, kuru neveicot nākotnē var saskarties ar satiksmes organizācijas problēmām.

Provizoriskās remontdarbu izmaksas varētu sastādīt ap 4 miljoniem eiro. Lai daļēji kompensētu šo summu, pašvaldība plāno iesniegt projekta pieteikumu Vienības tilta pārbūvei Eiropas infrastruktūras savienošanas mehānisma (Connecting Europe Facility) militārās mobilitātes līdzfinansējuma programmas ietvaros.

Militārās mobilitātes finansējums ir atbalsta veids Eiropas Savienības dalībvalstīm, lai attīstītu transporta infrastruktūru.

Aizsardzības ministrija ir konceptuāli atbalstījusi projekta ideju, kā arī projektam ir nodrošināta augstā gatavība – ir izstrādāts būvprojekts un tuvākajā laikā tiks izsludināta iepirkuma procedūra būvniecības darbu veikšanai.

Eiropas Savienības līdzfinansējums ir līdz 50% no projekta kopējām izmaksām.

Savukārt pagājušonedēļ tika iesākta iesēduma novēršana Daugavas ielā pie Vienības tilta. Nosēduma veidošanās iemesli nav skaidri definēti ne skatrakumu izpildes iepriekšējās reizēs, ne pētot topogrāfijas planšetes  un inženiertīklus noteiktajā vietā. Minētajā vietā plānots veikt grunts stabilizācijas pasākumus, pielietojot grunts nostiprināšanu ar ģeo-polimēru injekcijas metodi. Tiek pielietota šāda tehnoloģija: iegrimušo daļu vispirms aizpilda ar smiltīm, paralēli atsūknējot ukrājušos šķirdumu, tad, lai panāktu maksimālu grunts blīvumu, uz iegrimušās vietas novietoja betona blokus un gruntī ievadīja ģeopolimēru materiālu. Šie darbi jau ir paveikti. Asfalta segums remontdarbu vietā tiks atjaunots tuvākajā laikā.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Aktuāla intervija: Andris Kucins
Malacis. Sīkāk...
Bērnu infektoloģe: Vīrusiem mainījusies sezonalitāte
Izdzirdot so uzvardu man piemetas sermuli.daktere ....vai jums dievam buus kas sakaams..kad nonaksiet vina prieksaa.mums varat bneteikt neko..par jums muns viss tapat skaidrs... Sīkāk...
Daugavpils pašvaldība aicina izvirzīt pretendentus Gada balvai
Veselibas aizsardzibas jomaa mediki ir pelnijusi tikai suudu uz kocina Sīkāk...
facebook draugiem
Top