Ceturtdiena,
13.jūnijs 2024
Vārda dienas: Ainārs, Uva, Zigfrīds, Ярема, Антон Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Nosaukti Pilsētas svētku gājiena konkursa uzvarētāji

12.06.2024

Jau vairāk nekā desmit gadus viena no Daugavpils pilsētas svētku tradīcijām ir gājiens, kurā vienojas iestādes, uzņēmumi un daudzas citas organizācijas. Pirmo reizi pilsētas svētku gājienu vēsturē šogad tika izsludināts konkurss par labāko kolonnu. Konkursa komisija apkopoja rezultātus un 11. jūnijā svinīgajā pasākumā nosauca uzvarētājus 3 nominācijās.

Daugavpilī vēlēt devies tikai katrs piektais balsstiesīgais

10.06.2024

Zemākā vēlēšanu aktivitāte Latvijā jau ierasti ir Latgalē. Šoreiz aktivitātes antirekords ir nevis kādā mazapdzīvotā pierobežas novadā, bet Latvijas otrajā lielākajā pilsētā – Daugavpilī. Krievvalodīgie daugavpilieši  pilsētas ielās savu izvēli – iet vai neiet balsot –  komentēja kūtri. Vietējais politikas vērotājs spriež, ka partiju aģitācijas kampaņas bija manāmas, bet to kandidāti nespēja izskaidrot, ko Eiropas Parlamentā vēlas sasniegt, vēsta Lsm.lv.

Daugavpilī notiks informatīvā diena “Bruņojies ar zināšanām”

10.06.2024

15. jūnijā no pulksten 10.00 līdz 15.00 četrpadsmit Latvijas pilsētās – Rīgā, Bauskā, Jūrmalā, Ogrē, Valmierā, Balvos, Gulbenē, Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī un Kuldīgā – notiks informatīvā diena “Bruņojies ar zināšanām”, kurā ikviens iedzīvotājs varēs apgūt rīcību krīzes situācijām praktiskās nodarbībās.

Piesaki nederīgās elektrotehnikas izvešanu un laimē balvas

07.06.2024

No 6. jūnija līdz 5. jūlijam vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar SIA “ Latvijas Zaļo punktu” Daugavpilī rīko īpašu nederīgās elektronikas izvešanas akciju, kuras dalībnieki varēs piedalīties trīs 30 eiro “RIMI” dāvanu karšu izlozē.

Tuvākajās dienās gaidāms nokrišņiem bagātāks un vēsāks laiks

07.06.2024

Aizvadītajās dienās laiks bija vasarīgi silts, vietām termometra stabiņš sasniedza pat +29° atzīmi. Nedēļas izskaņā, ieplūstot aukstākai gaisa masai, laiks kļūs vēsāks - dienās maksimālā gaisa temperatūra lielākoties gaidāma +15…+20° robežās, dažviet naktīs termometra stabiņš noslīdēs līdz +6° atzīmei. Gan tuvākajās dienās, gan jaunnedēļ gaidāms nokrišņiem bagāts laiks, atsevišķās dienās arī pastiprināsies vējš, brāzmās sasniedzot līdz pat 15-16 m/s.

Daugavpilieši arvien aktīvāk izmanto 5. tramvaja maršrutu

06.06.2024

Pasažieru plūsma jaunajā tramvaju maršrutā Nr. 5 "Cietoksnis - Ķīmija - Stropu ezers - Cietoksnis" pieaug ar katru mēnesi: no janvāra līdz aprīlim pasažieru skaits palielinājās par 11%, kas liecina par šī sabiedriskā transporta pieaugošu popularitāti iedzīvotāju vidū.

Lielā Stropu ezera peldvietās plīvo Zilie karogi

06.06.2024

2024. gada peldsezonā divas Daugavpils pludmales ir saglabājušas tiesības pacelt “Zilo karogu” – pasaulē populārāko un atzītāko tūrisma ekosertifikātu. Zilie karogi no 5. jūnija plīvo Lielā Stropu ezera Centrālajā pludmalē un peldvietā “Stropu vilnis”.

Daugavpils bāriņtiesa atskaitījās par darbu 2023. gadā

05.06.2024

30. maijā domes sēdē deputātiem tika iesniegts pārskats par Daugavpils bāriņtiesas darbu 2023. gadā. Pārskata gadā paveikts plašs darbs, lai pasargātu no tiesību pārkāpumiem ikvienu bērnu un personu ar ierobežotu rīcībspēju. Notika aktīvs darbs audžuģimeņu piesaistīšanai un ģimeniskas dzīves vides nodrošināšanai bērniem, kas nonākuši sarežģītā dzīves situācijā.

Daugavpils pašvaldību apmeklēja delegācija no Turcijas

05.06.2024

Otrdien, 4. jūnijā, Daugavpils valstspilsētas pašvaldību apmeklēja ciemiņi no Biledžikas pilsētas Turcijā, lai smeltos pieredzi izglītības jomā.

Skolēnus un viņu pedagogus sveica par izciliem sasniegumiem

04.06.2024

Lūk, arī klāt šī mācību gada noslēgums, kad laiks ir palūkoties, kā tad mums šajā mācību gadā ir veicies un ko esam sasnieguši. Un tieši tāpēc š.g. 30.maijā Daugavpils Universitātes zālē Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sumināja 2023./2024. mācību gada valsts un novada olimpiāžu un konkursu laureātus un viņu pedagogus.

2025.gadā plānots pabeigt katastrofu pārvaldības centru Daugavpilī

31.05.2024

Jau 2025. gada pavasarī plānots pabeigt darbus pie katastrofu pārvaldības centra būvniecības Daugavpilī. Katastrofu pārvaldības centrs tiek veidots ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansējumu, ieguldot 3,63 milj. eiro. Šobrīd ir pabeigta pamatu, ārējo tīklu un zemgrīdas tīklu izbūve. Norisinās ceļu izbūve un uzsākta ēkas sienu izbūves darbi.

Piešķir finansējumu Bērnu sociālā aprūpes centra darbībai

31.05.2024

Lai veicinātu kvalitatīvu sociālo pakalpojumu sniegšanu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un nodrošinātu “Bērnu sociālā aprūpes centra” (Komandanta ielā 3) darbību, 30. maijā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu piešķirt no pašvaldības budžeta pašvaldības iestādei „Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs „Priedīte”” 83 066 euro.

Visu pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai

31.05.2024

Līdz ar vasaras siltuma atgriešanos un peldēšanas sezonas atklāšanu, Daugavpilī tradicionāli tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte populārākās peldvietās. Visu pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst Veselības inspekcijas ūdens kvalitātes noteikumu prasībām, tomēr patlaban Lielajā Stropu ezerā manāma fitoplanktona ziedēšana, kas būtiski neietekmē ūdens kvalitāti. Atbildīgās iestādes seko līdzi situācijai.

Aicina pieteikties Augšdaugavas novada pašvaldības stipendijām1

30.05.2024

Līdz 31. augustam ir izsludināta pieteikšanās Augšdaugavas novada pašvaldības stipendiju konkursam 2024./2025. mācību gadam.

Pēc pirmā karstuma viļņa jūnijā sekos vēsāks laiks1

30.05.2024

Šajā nedēļā laika apstākļi ir bijuši gana dinamiski - siltajā un mitrajā gaisa masā bieži veidojās negaisa mākoņi, kas lokāli  atnesa stipras lietusgāzes, brāzmainu vēju un pat krusu. Tāpat gaisa temperatūra pirmo reizi šajā gadā sasniedza +30°. Visaugstāk termometra stabiņš pakāpās 28. maijā Ventspilī, sasniedzot +30,1° atzīmi. Interesanti, ka 29. maijs vēsturiski ir datums, kurā reģistrēta vēlākā sniega kārta pavasarī  -  1953. gada 29. maijā Kazdangā novērota piecus centimetrus bieza sniega sega. Šī gada maija beigas ir bijušas vienas no siltākajām novērojumu vēsturē, bet, sākoties jūnijam, gaisa temperatūra sāks pazemināties un laika apstākļi mainīsies.

Biedrība Cita Daugavpils aicina uz noslēdzošo domnīcu Ķīmijas apkaimē1

30.05.2024

Jau šo ceturtdien, 30. maijā, plkst. 17.30 Ķīmijas apkaimē – Daugavpils Kultūŗas pilī notiks noslēdzošā biedrības Cita Daugavpils rīkotā apkaimju domnīca “Mūsu vieta – cita lieta!”.

Uz mēnesi slēgs sabiedrisko pirti Tautas ielā 60

29.05.2024

SIA “Labiekārtošana D” informē: uz remontdarbu laiku, no 7. jūnija līdz 4. jūlijam, tiks slēgta sabiedriskā pirts Tautas ielā 60.

Vairākos krustojumos Daugavpilī darbojas “sensorie” luksofori

28.05.2024

Daugavpils Komunālas saimniecības pārvalde atgādina autovadītājiem: vairākos krustojumos dažādās pilsētas apkaimēs luksofori darbojas pēc “sensorā” principa, proti, lai iedegtos zaļais signāls, transportlīdzeklis jāapstādina maksimāli tuvu baltajai STOP līnijai.

Skolēnu braukšanas maksa sabiedriskajā transportā vasaras laikā

28.05.2024

SIA "Daugavpils satiksme" informē, ka no 2024. gada 1. jūnija līdz 31. augustam pilsētas sabiedriskajā transportā skolēniem tiek noteikta šāda braukšanas maksa:

Daugavpils CSDD tiks pagarināts darba laiks

27.05.2024

Rūpējoties par klientu ērtu apkalpošanu un klientiem pieejamāku transportlīdzekļu tehniskās apskates pakalpojumu, VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) veiks izmaiņas Daugavpils tehniskās apskates stacijas darba laikā.

Tuvākajās dienās gaidāms vasarīgs laiks

24.05.2024

Aizgājušajās dienās laiks bija vasarīgi silts, valsts teritorijas lielākajā daļā spīdēja saule un dienas pagāja bez nokrišņiem, taču vietām izveidojās negaisa mākoņi, kas atnesa lietusgāzes un krasas vēja brāzmas, lokāli pat krusu. Arī turpmākajās dienās gaidāmi līdzīgi laika apstākļi - sauli palaikam aizklās mākoņi, lietus un pērkona dārdoņa galvenokārt tiks novērota valsts rietumos. Gaiss kļūs vasarīgi karsts, daudzviet gaisa temperatūra dienās pieturēsies +23…+28° robežās, vien Kurzemē, līča piekrastē, būs par kādu grādu zemāk. Naktīs gaiss būs silts, termometra stabiņš nenoslīdēs zemāk par +12…+18° atzīmi. 

Šogad Daugavpilī mainās zāles pļaušanas grafiks

24.05.2024

Saistībā ar taupības režīmu, veidojot Komunālās saimniecības pārvaldes (KSP) 2024. gada budžeta plānu, bija nolemts samazināt zāles pļaušanas regularitāti pilsētas teritorijā. Tomēr, neskatoties uz ierobežotajiem resursiem, KSP ir izstrādājusi darba plānu, kur ņemti vērā gan budžeta ierobežojumi, gan nepieciešamā pļaušanas regularitāte, lai pilsēta būtu sakopta.

Lielajā Stropu ezerā turpinās zivju resursu pavairošanas programma

22.05.2024

Daugavpilī tradicionāli īsteno zivju resursu saglabāšanas un pavairošanas programmu, ielaižot lielākajās un makšķernieku iecienītākajās ūdenstilpēs zivju mazuļus. Arī šogad programma tiks turpināta: 16. maija Domes sēdē deputāti apstiprināja finansējuma piešķiršanu, lai sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas Zivju fondu palielinātu kopējos zivju resursus Lielajā Stropu ezerā.

Daugavpiliešiem pieejamas plašas pieaugušo izglītības iespēja

21.05.2024

Aizvadītajā nedēļā Daugavpilī tikās dažādu Latgales pilsētu pieaugušo izglītības koordinatori, kas dalījās pieredzē par aktualitātēm savās pašvaldībās, kā arī diskutēja par izglītības kvalitāti un iepazina Daugavpils pieaugušo izglītības ekosistēmu. Tikšanās tika organizēta Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekta „Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai Latvijas pieaugušo izglītībā” ietvaros.

Veido jaunu ceļa apzīmējumu Jātnieku ielā

21.05.2024

Komunālās saimniecības pārvalde (KSP) vērš autovadītāju uzmanību uz to, ka Jātnieku ielas posmā no Smilšu ielas līdz Višķu ielai tiek veidots jauns ceļa apzīmējums. Tas tiek darīts ar mērķi uzlabot satiksmes organizāciju un visu satiksmes dalībnieku drošību. Stāvvietu skaits pie dzīvojamām ēkām ir maksimāli saglabāts, ievērojot visus drošības noteikumus.

Noskaidrots Daugavpils Skaļās lasīšanas čempions

21.05.2024

Aizvadītās nedēļas nogalē, 17. maijā, Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā norisinājās Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītveicināšanas kampaņas “Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība” Daugavpils reģionālais fināls, kurā piedalījās 10 pilsētas skolu posma uzvarētāji.

Ierobežos satiksmi dzelzceļa pārbrauktuvē Malu ielā

20.05.2024

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde informē: sakarā ar VAS ”Latvijas dzelzceļš” remonta  darbu  veikšanu, no 20. maija plkst. 22.40 līdz 21. maija plkst. 05.40 un no 21. maija plkst. 22.40 līdz 22. maija plkst. 05.40 tiks slēgta 204. km dzelzceļa pārbrauktuve Malu ielā.

Saglabāsies silts laiks, palaikam uzlīs, dažviet arī dārdēs pērkons

20.05.2024

Tāpat kā šo nedēļas nogali, tā arī jauno darba nedēļu iesāksim ar mākoņiem, kas daudzviet atnesīs nokrišņus. Vietām līs stipri, dažviet lietu pavadīs arī pērkona negaiss. Neskatoties uz  nokrišņiem, laiks saglabāsies silts – lielākajā daļā valsts teritorijas dienās gaiss iesils līdz +21…+26°, bet naktīs nebūs vēsāk par +7°.

Ņems vērā un labos Ģimenes mājas “Pīlādzis” kļūdas

17.05.2024

15. maijā notika Cietokšņa apkaimes iedzīvotāju tikšanās ar domes deputātiem, bāriņtiesas, Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “Priedīte”, Sociālā dienesta un pašvaldības policijas pārstāvjiem.

20. maijā visā valstī tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas

17.05.2024

Šī gada 20.maijā no plkst.10.00 līdz plkst.10.08 visā valstī uz trīs minūtēm tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā. Trauksmes sirēnu pārbaudes laikā 3 minūšu ilgumā skanēs viļņveida signāls, kas nozīmē, ka skaņas signāls skanēs 5 sekundes, tam sekos pārtraukums, un turpināsies atkārtots 5 sekunžu skaņas signāls un pārtraukums. Iepriekš tika pārraidīts cita veida skaņas signāls.

Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Biedrība Cita Daugavpils aicina uz noslēdzošo domnīcu Ķīmijas apkaimē
Ja daugavpils ir citadaka.. jo pasi latgali ir citadaki...daudz citadaki..vienkarsaki sirsnigaki un viedaki.kuri turas kopaa sanak kopaa lai butu kopaa.macitos un dalitos.pieredzee..pie tam ari dome ir citadaka..kurai pirmajaa vietaa ir cilveki..un .tas ir loti daudz. Sīkāk...
Aicina pieteikties Augšdaugavas novada pašvaldības stipendijām
Jauki. Sīkāk...
Jauniešu vasaras ietvaros norisināsies tikšanās ar Mairi Briedi
Nan patik mairis briedis iists viriskis un boksa zvaigzne..jauniesi bus priecigi vinu satikt.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top