Sestdiena,
2.marts 2024
Vārda dienas: Laila, Lavīze, Luīze, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Aicinām piedalīties aptaujā

01.03.2024

Lai noskaidrotu Daugavpils valstspilsētas iedzīvotāju viedokli par pilsētas attīstību, iespējām, problēmām un to iespējamajiem risinājumiem, kā arī novērtētu iedzīvotāju apmierinātību ar pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem, veiktajiem darbiem un realizētajiem projektiem, Daugavpils valstspilsētas pašvaldība aicina ikvienu iedzīvotāju no 1. līdz 31.martam piedalīties aptaujā un aizpildīt anketu.

Marts iesāksies ar pavasarīgiem laika apstākļiem

01.03.2024

Februāra izskaņa bija silta, tomēr tika novēroti arī nelieli nokrišņi. Lēnais vējš teritorijas lielākajā daļā veicināja biezas miglas veidošanos, kas vietām ilga vairākas dienas. Tuvākajās dienās mākoņi pakāpeniski izklīdīs un nokrišņi mitēsies, un gaišajās diennakts stundās laiks kļūs siltāks - dažviet termometra stabiņš pakāpsies virs +10° atzīmes.

Reģistrācija skolēnu vasaras nodarbinātībai (13-14 gadi)

01.03.2024

2. martā plkst.11.00 sāksies pieteikšanās skolēnu vasaras nodarbinātības programmai 13-14 gadus veciem jauniešiem, kas turpināsies līdz 6.martam ieskaitot. Reģistrācija notiks portālā www.jaunatne.daugavpils.lv sadaļā NODARBINĀTĪBA.

Ēnu devēji vēl var pagūt reģistrēt vakances enudiena.lv

29.02.2024

Vēl tikai šodien, 29. februārī, darba devēji var reģistrēt vakances karjeras izglītības programmai Ēnu diena.

Aicina pieteikties kursiem valsts valodas prasmju pilnveidei

29.02.2024

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība ir piešķīrusi finansējumu latviešu valodas kursu organizēšanai Daugavpils pilsētas iedzīvotāju valsts valodas prasmju pilnveidei.

Gārsenes pilī notiks Sēlijas līderu apmācības

29.02.2024

No 1. līdz 3. martam Gārsenes pilī tiksies aktīvākie Sēlijas kopienu un nevalstisko organizāciju līderi. Šāda veida klātienes apmācības notiks jau trešo gadu, šajā reizē īpašu uzmanību veltot iedzīvotāju padomju izveidei.

Aicina pieteikties rezervistu militārās pamatapmācības kursam

28.02.2024

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus sniegt savu ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, izvēloties kādu no sev piemērotākajiem militārās apmācības un dienesta veidiem.  Viens no veidiem, kā iesaistīties valsts aizsardzībā, ir apgūt rezervistu militāro apmācību.

Gada ienākumu deklarācija par 2023. gadu

28.02.2024

Gada ienākumu deklarācijas par 2023. gadu aizpildīšanā jaunu prasību vai izmaiņu nav tiem, kuri to iesniedz brīvprātīgi, lai atgūtu nodokļa pārmaksu par attaisnotajiem izdevumiem. Ja nav attaisnoto izdevumu, bet izveidojusies nodokļa pārmaksa gada laikā nepiemērotu nodokļa atvieglojumu vai lielākas progresīvās likmes piemērošanas dēļ, Valsts ieņēmumu dienests (VID) to atmaksās arī tad, ja deklarāciju neiesniedz, – tikai jāpaziņo konta numurs. Savukārt saimnieciskās darbības veicējiem obligāti iesniedzamā gada ienākumu deklarācija ir vienkāršota.

Noticis skolu pašpārvalžu saliedēšanās pasākums

28.02.2024

Šī gada 22.februārī Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā-licejā  notika Daugavpils valstspilsētas vispārizglītojošo skolu pašpārvalžu saliedēšanas cikla pasākums “Sociālie tīkli: riski, ietekme, mīti”. Pasākumā piedalījās skolu pašpārvalžu pārstāvji no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, J.Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas, Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas, Daugavpils Zinātņu vidusskolas, Daugavpils Iespēju vidusskolas, Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas, Daugavpils Vienības pamatskolas un Daugavpils Centra vidusskolas.

Ūdens līmenis Daugavā tuvojas “dzeltenajai” atzīmei

27.02.2024

27. februārī Daugavas ūdens līmenis Daugavpilī sasniedzis 5,85 m virs stacijas nulles atzīmes un pietuvojies “dzeltenajam” drošības brīdinājuma līmenim, kas tiks izsludināts, ūdenim paceļoties vēl par 15 cm.

Darbam vasarā pieteicās 2008 jaunieši vecumā no 15-19 gadiem

27.02.2024

Piektdien, 23.februārī, pusnaktī noslēdzās pieteikšanās skolēnu vasaras nodarbinātības programmai 15-19 gadus veciem jauniešiem. Kopumā saņemti 2008 unikāli pieteikumi. 

Uz mēnesi mainās vilciena Rīga-Daugavpils viena reisa atiešanas laiks

27.02.2024

AS “Pasažieru vilciens” informē: sakarā ar izmaiņām projekta „Dzelzceļa infrastruktūras  modernizācija  vilcienu  kustības  ātruma  paaugstināšanai: būvniecība” realizācijas gaitā, laika posmā no 2024. gada 28. februāra līdz 2024. gada 28. martam darba dienās grozīta vilcienu Nr.808 izpilde maršrutā Rīga –Daugavpils.

Jauno šķeldas katlumāju Daugavpilī gatavo darbam

27.02.2024

Būvniecības darbi jaunajā koksnes šķeldas katlumājā iet uz beigām: ir sākušies iekārtu testa izmēģinājumi, tostarp hidrauliskās pārbaudes. Pasūtītāja un ģenerāluzņēmēja pārstāvji pagājušajā nedēļā jau apsprieda, kā notiks šķeldas pievešana, pieņemšana un izkraušana: pirms krava tiks izkauta lielajā šķeldas glabātuvē, no katras mašīnas tiks paņemts paraugs piegādātās šķeldas kvalitātes noteikšanai.

Turpinās zivju resursu saglabāšanas un pavairošanas programma

26.02.2024

Vairāku gadu garumā Daugavpilī īsteno zivju resursu saglabāšanas un pavairošanas programmu, ielaižot lielākajās un zvejnieku iecienītākajās ūdenstilpēs zivju mazuļus. Arī šogad programma tiks turpināta: aizvadītajā Domes sēdē deputāti apstiprināja finansējuma piešķiršanu, lai sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas Zivju fondu palielināt kopējos zivju resursus Lielajā Stropu ezerā.

Februāra izskaņā saglabāsies silts laiks, brīžiem gaidāms lietus

26.02.2024

Pēdējās februāra dienās mākoņi brīžiem atnesīs lietu, taču kopumā laiks būs pavasarīgi silts, jo gaisa temperatūra kā naktīs, tā arī dienās lielākoties būs augstāka par 0°, daudzviet svārstoties ap +3…+8°. Marta pirmajās dienās laiks būs lielākoties sauss, gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga kā februāra izskaņā, dienās vietām termometra stabiņš varētu sasniegt par +11° atzīmi.

Turpinās Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu tīkla sakārtošana

22.02.2024

Ņemot vērā demogrāfisko situāciju Latvijā, pašvaldības, tajā skaitā Daugavpils pašvaldība, turpina darbu, lai sakārtotu skolu tīklu, nodrošinot izglītības iestāžu darba kvalitāti.

Mainās Daugavpils satiksmes biļešu cenas un mēnešbiļešu klāsts

22.02.2024

Otrdien, 20. februārī, Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti apstiprināja SIA “Daugavpils satiksme” jaunos pasažieru un bagāžas pārvadāšanas tarifus, paredzot atvieglojumus vairākām iedzīvotāju kategorijām un pārstrādājot mēnešbiļešu sistēmu, lai tā būtu maksimāli izdevīga iedzīvotājiem, kas regulāri izmanto sabiedrisko transportu.

Arī šogad Daugavpilī darbosies bērnu un jauniešu vasaras nometnes

19.02.2024

Daugavpilī vasaras mēnešos darbosies bērnu un jauniešu vasaras nometnes, kuras organizē DVPI "Jaunatnes lietu un sporta pārvalde". Būs pieejamas divdesmit viena dienas un viena diennakts nometne. Kopumā nometnes varēs apmeklēt 990 bērni un jaunieši vecumā no 6 līdz 15 gadiem, lai gan attiecīgās nometnes dalībnieku vecums tiks noteikts katras nometnes programmā.

AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu

19.02.2024

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības sadzīves atkritumu apsaimniekotājs SIA “Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” (AADSO) aicina iedzīvotājus, juridisko personu pārstāvjus un citus interesentus uz informatīvo un izglītojošo semināru par sadzīves atkritumu šķirošanas iespējām Daugavpilī. Seminārs norisināsies 6. martā plkst. 16.00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Domes sēžu zālē (2. stāvā ) Krišjāņa Valdemāra ielā 1.

Tuvākajās dienās gaidāmi mainīgi laika apstākļi

16.02.2024

Nedēļas sākumā laiks bija nokrišņiem bagāts - Latvijas teritoriju šķērsoja siltā fronte jeb mūsu reģionā pakāpeniski ieplūda siltāka gaisa masa, kā rezultātā daudzviet tika novēroti atkala - sasalstošs lietus. Uz ietvēm, ceļiem un citām virsmām veidojās stiprs apledojums. Tuvākajās dienās un jaunnedēļ laikapstākļi būs mainīgi, tomēr atkala gaidāma vien naktī uz piektdienu valsts austrumu rajonos. Latvijā turpināsies lielākoties silts laiks, galvenokārt rietumu un centrālajos rajonos sagaidāma meteoroloģiskā pavasara iestāšanās.

Pieteikšanās skolēnu vasaras nodarbinātības programmai

16.02.2024

Daugavpils pilsētas Jauniešu nodarbinātības programma dod iespēju vasaras laikā strādāt apmaksātu darbu Daugavpils valstspilsētas jauniešiem vecumā no 13 līdz 19 gadiem. Programmas mērķis ir veicināt jauniešu nodarbinātību, sniedzot iespēju attīstīt praktiskā darba iemaņas, rast izpratni par profesijām un gūt pirmo darba pieredzi.

Lielā talka notiks 27. aprīlī

16.02.2024

Jau tradicionāli pavasaris Latvijā iezīmējas ne tikai ar gaismas atgriešanos, siltākiem vakariem un skanīgām putnu dziesmām – neatņemama ir vēlme visiem kopā parūpēties par mūsu zemi un sakopt apkārtējo vidi. Ar moto “tīri-zaļi-ilgi” ikviens Latvijas iedzīvotājs 27. aprīlī aicināts piedalīties Lielajā Talkā, kas notiks jau septiņpadsmito reizi.

Ūdens līmenis daudzdzīvokļu māju pagrabos pastāvīgi tiek uzraudzīts

15.02.2024

Nokrišņu un sniega kušanas laikā dažu Daugavpils daudzdzīvokļu namu pagrabos krājas ūdens. Šai parādībai ir periodisks raksturs un tā ir apsaimniekojošās organizācijas - SIA "Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums" - speciālistu kontrolē.

Makšķerniekiem atgādina par nepieciešamību saņemt licences

13.02.2024

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde atgādina: makšķerēšanai Lielajā Stopu ezerā jāiegādājas licence, kā arī jāievēro daži noteikumi par makšķerēšanas rīkiem, loma lielumu u.c. Visiem licenču īpašniekiem savlaicīgi jāiesniedz lomu pārskati.

Jaunieši tiek aicināti piedalīties Mazajā Talantu programmā

13.02.2024

Jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem tiek aicināti pieteikties dalībai izglītojošajā programmā STEAM jomā “Mazā Talantu programma”.

Skolas pašas noteiks uzņemšanas kritērijus mācībām 10.klasē

12.02.2024

Sākot ar 2024./2025. mācību gadu, Daugavpils vispārizglītojošās izglītības iestādes, kurās tiek īstenotas vidējās izglītības programmas, pašas varēs noteikt minimālos kritērijus skolēnu uzņemšanai 10. klasē. Šādu lēmumu ceturtdien, 8. februārī, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē pieņēma deputāti.

Zilā Karoga saņemšanai izvirzītas divas Daugavpils peldvietas

12.02.2024

Katru gadu peldsezona tiek oficiāli atklāta maija mēnesī, kad Latvijas pludmalēs tiek pacelts Zilais Karogs – pasaulē populārākais un atzītākais tūrisma ekosertifikāts Zilais Karogs, kas Latvijā zināms gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū, kā būtisks atbalsts ilgtspējīga tūrisma veicināšanā. Šogad tā saņemsanai izvirzītas 12 Latvijas peldvietas, tajā skaitā divas pludmales Daugavpilī.

Daugavpilī tiks atsākta 2. maršruta tramvaju kustība

12.02.2024

Sākot ar 13. februāri, Daugavpilī tiks atsākta 2. maršruta "Butļerova – Forštadte" tramvaju kustība, un tramvaji kursēs pēc pagaidu kustības saraksta, kuru var apskatīt satiksme.daugavpils.lv mājaslapā.

Daugavpilī skolēniem pusdienās piedāvā "zviedru galdu"3

08.02.2024

Līdz ar mācību procesa atsākšanos pēc Ziemassvētku brīvdienām vairumā Daugavpils vispārizglītojošo skolu būtiski ir mainījusies skolēnu ēdināšanas kārtība. Lielākajā daļā mācību iestāžu izglītojamajiem pusdienās piedāvā izvēles iespējas jeb tā saucamo "zviedru galdu". Līdz 1. martam to plānots nodrošināt arī tajās skolās, kur "zviedru galda" ieviešanu aizkavējusies iepirkumu pārsūdzību dēļ.

Aicina atsaukties brīvprātīgos latviešu valodas pasniedzējus1

08.02.2024

Dienas centrā “Saskarsme”  lielāko daļu interešu pulciņu vada brīvprātīgie. Visbiežāk tie ir paši dienas centra klienti. Notiek sporta, glezniecības, lietišķās mākslas, rokdarbu, literārās jaunrades u.c. nodarbības. Īpašu interesi Dienas centra apmeklētājiem izraisa latviešu valodas nodarbības. Lai to apgūtu sarunvalodas līmenī, tika izveidots “Latviešu valodas sarunu klubs”, kas sāka savu darbu 5. februārī. 

« 1 2 3 ... 97 »
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top