Sestdiena,
20.jūlijs 2024
Vārda dienas: Ramona, Ritma, Герман, Евдокия, Хома Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Radio raidījumi

Austrumu robežas stiprināšana Latvijā un Polijā3

17.08.2023

Mūsu šīsnedēļas raidījumā  izsmeļošāk par Polijas  ieguldījumu drošības nodrošināšanā, robežas izbūvi, kā arī pieredzi bruņoto spēku stiprināšanā.

Par informatīvo telpu un austrumu robežu1

13.08.2023

Mūsu šīsnedēļas raidījumā  izsmeļošāk par  to, ko deva starptautiskā  Ukrainas konference Saūda Arābijas pilsētā Džidā? Ko vēsta noplūdušie dokumenti par Kremļa plāniem Baltkrievijā?

Par latgalīšu rokstu volūdu i Latgolys Muzykys i muokslys vydsskūlu

08.08.2023

Raidejumā inpormaceja par viestuli, kuru parakstejuš latgalīšu sabīdriskuos organizacejis. Viestulis autori aicynoj sasaukt  Saeimas Latgolys apakškomisejis sēdi, kab vārtūs  vaicuojumu par kritiskū situāceju ar latgalīšu rokstu volūdys apvuiceibu Latgolys skūluos i vajadzeibu Izgleiteibys i zynuotnis ministrejai nūdrūšynuot Satversmē, Vaļsts volūdys lykumā, vaļdeibys deklarācejā i Latvīšu viesturiskūs zemu lykumā nūsaceitū. Taipoš raidejumā saruna ar Muokslu izgleiteibys kompetencis centra „Latgales Mūzikas un mākslas vidusskola” direktoru Raimondu Arbidānu i skūlys projektu vadeituoju Ināru Groci.

Skolu tīkla reforma

07.08.2023

Šovasar Izglītības un zinātnes ministrijas dienaskārtībā ir skolu tīkla reforma. Un aizvadītās nedēļas nogalē, lai pārbaudītu vai 1. septembrī mazākumtautību skolu pedagogi spēs mācīt skolēnus latviešu valodā un pavēstītu par ieceri veidot speciālu Austrumu programmu, Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša bija ieradusies divu dienu vizītē Latgalē.

Vai sabiedrība Polijā ir gatava krīzes situācijām

03.08.2023

Šīs nedēļas raidījumā izsmeļošāk par militārā algotņu grupējuma "Vagner" iespējamajām provokācijām uz Polijas un Baltkrievijas robežas. Vai sabiedrība Polijā ir gatava krīzes situācijām? Par to un citiem būtiskiem jautājumiem iztaujāsim Polijas vēstnieci Latvijā Moniku Mihališinu.

Tradicionaluos kulturys saglobuošona i populariziešona

01.08.2023

Kaida ir myusu dīnu situaceja ar tradicionaluos kulturys puormontuošonu, saglobuošonu i tuoļuok nūdūšonu? Tū dazynuojem Rēzeknis nūvoda Dekšuoru pogosta “Madžuļūs” Latgolys tradicionaluos kulturys centra aba bīdreibas “Latgaļu sāta” 15 darbeibys godu jubilejis pasuocīnī. Teņuok bie saguojuš ļauds, kas tur ryupi par senejim omotimi i latgaliskuo dzeivis veida saglobuošonu i populariziešonu.

Sargs.lv - par drošību un valsts aizsardzību

31.07.2023

Raidījumā iztaujājam Aizsardzības ministrijas izveidotā interneta portāla sargs.lv galveno redaktoru Kārli Roķi. Kāds ir portāla mērķis un uzdevumi? Kāpēc sargs.lv sniegtā informācija ir nozīmīga plašai sabiedrības daļai.

Lūznovys muižys atteisteiba i “Latgaļu sāta” atzeimēs 15 godu jubileju2

25.07.2023

Lūznovys muižys vīta i lūma Latgolys kultūrys dzeivē – par tū muižys kulturys projektu vadeituoja Inga Žirgule. Iz bīdreibys “Latgaļu sāta” 15 darbeibys godim atsavērs Marika Zeimule i Dainis Mjartāns.

Valdība atbalsta 57 miljonu eiro pārdali veselības aprūpei

24.07.2023

Valdība atbalstījusi Veselības ministrijas (VM) izstrādāto rīkojuma projektu par 57 miljonu eiro pārdali veselības aprūpei. Plānots, ka  papildus piešķirtais finansējums veicinās rindu mazināšanu pie speciālistiem, uz diagnostiskajiem izmeklējumiem, dienas stacionārā un ambulatorajā rehabilitācijā.

Krāslavas novadam ir īpaša vieta Latgales un mūsu valsts kartē2

22.07.2023

21. jūlijā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēja Krāslavas novadu. Vizītes laikā E. Rinkēvičs tikās ar Krāslavas novada domes vadību, Krāslavas novada zemniekiem, uzņēmējiem un izglītības nozares pārstāvjiem.

Rihards Bambals par valsts stratēģisko komunikāciju

21.07.2023

Kā mēs veidojam savu valsts komunikāciju? Kas atbildīgs par Latvijas informatīvās telpas aizsargāšanu? Par šiem jautājumiem iztaujāsim Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītāju Rihardu Bambalu.    

Jānis Garisons: militāri varam justies droši2

17.07.2023

Valsts aizsardzības mācība skolās,   obligātais militārais dienests, izskatās, ka Latvija iet pareizo ceļu. Drošības ceļu. Drošība, kā mums iemācīja pandēmijas laiks un Krievijas uzsāktais karš Ukrainā, rada arvien jaunus izaicinājumus drošības un aizsardzības industrijām, kā arī visai sabiedrībai un tautsaimniecībai kopumā. Drošībai ir jābūt priroitātei ar konkrētu rīcību tās sasniegšanā. Drošība ir pamats nācijas izdzīvošanai. Cik mes droši varam justies esot kaimiņos ar Krieviju un Baltkrieviju? Jā, militāri varam justies droši, šādu vērtējumu izsacīja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons. 

Brūvers: “Es grybu, lai Rudzātūs byutu augsta leimeņa sacenseibys!”

17.07.2023

Šūgod mes kai nikod īprīkš varam byut lapni par myusu sportistu sasnīgumim. Ari vītējā mārūgā – Leivānu nūvoda Rudzātūs tikkū kai atkluots profesionāls 3x3 basketbola laukums – par tū iniciators Ivo Brūvers. Sovpus par handbola atteisteibu uzjiemiejs Edgars Romanovskis, kurais izceļ taišni Ludzys nūvoda īguļdejumu Latvejas habdbola atteisteibā.

NATO samits Viļņā. Vai Ukraina var būt apmierināta?

13.07.2023

Šīs nedēļas raidījumā izsmeļošāk par lemto NATO samitā Viļņā. Vai Ukraina var būt apmierināta?

"Kuoru karu" Veiru grupā 1.vīta Daugovpils kuorim Forte

12.07.2023

Dzīsmu svātkūs, kuri izskanieja paguojušajā nedeļā, nūtyka ari "Kuoru kari". Veiru kuoru grupā 1.vītu izceinieja Daugavpils Vīneibas noma veiru koris "Forte". Ituos nedeļis raidejumā "Pi myusu Latgolā" saruna ar Daugavpils veiru kuora "Forte" vadeituoju i Dzīsmu svātku viersdiriģentu Jevgeņiju Ustinskovu, kai ari kuora dzīduotuoju Renātu Cvečkovski.

"Zaļā enerģija" pamazām kļūst par Latgales ikdienu

10.07.2023

Austrumu pierobežā pašmāju investori sākuši darbināt Latgalē lielāko saules elektrostaciju, arī dāņu investori kopā ar z/s“Kotiņi” saimnieku kaļ plānus par vēl apjomīgu saules paneļu parku, bet Latgales augstienē varētu būvēt vēja parkus. Diskusijas par atjaunojamās enerģijas aktīvāku ražošanu skaļākas kļūst arī iekšzemē. Atsevišķi investīciju plāni kļūst aizvien reālāki.

Lai sankcijas pret Krieviju tiktu ievērotas

07.07.2023

Raidījumā izsmeļošāk par situāciju Latvijas pierobežā. Kā ar sankciju pret Krieviju ieviešanu tiek galā Latvijas muita?

Medijpratība Latgalē

05.07.2023

Medijpratība ir mūsu prasme lietot medijus - laikrakstus, televīziju, radio un sociālos tīklus -  meklēt un analizēt informāciju, kritiski izvērtēt to vēstījumu. Tā ir prasme atšķirt patiesību no meliem un dezinformācijas, kā tautā teic – atsijāt graudus no pelavām.

Graidi – izcyluokais veiru kuors

04.07.2023

Rēzeknis kulturys i tūrisma centra veiru kuors "Graidi" – Dzīšmu i dzigu svātku konkursa "Kuoru kari" Leluos bolvys sajiemiejs veiru kuoru kategorejā! Pyrmuos emocejis nu “Graidu” dirigenta Juoņa Mežinska.

Igors Rajevs par valsts aizsardzību

30.06.2023

Raidījumā  izsmeļošāk par starptautiskās palīdzības mehānismiem Ukrainai.

Kai īdzeivynuot Latvīšu viesturiskūs zemu lykumu?

27.06.2023

Latgalīšu aktivitāte i interess par Latvīšu viesturiskūs zemu lykuma eistynuošonu ir bejus vārā jamama. Kulturys ministra uorštata padūmnīks i lībīšu kūpīnys puorstuovs Valts Ernštreits viertej, kaida tān ir situāceja ar vaļsts budžeta leidzekļim, kab Latvīšu viesturiskūs zemu i kultūrtelpu atteisteibys planu varātum īdzeivynuot?

Sociālā aprūpe un hospisa pakalpojumu pilotprojekts1

27.06.2023

Sociālais darbinieks ir viena no tām profesijām, kas nav pamanāma, kamēr nepaliek personīgi aktuāla. Tie nav nedz modīgie tehnoloģiju speciālisti, nedz valsts attīstībai tik nozīmīgie skolotāji un ārsti, nedz vienmēr pieprasītie juristi un finansisti, tomēr darbs, kuru viņi veic nav mazāk nozīmīgs par visiem iepriekš minētajiem. Lielākoties šo darbu dara cilvēki, kuri par visu augstāk vērtē spēju izpalīdzēt un atbalstīt.  Cildeni vārdi, kuriem piekrīt arī Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Silvija Strankale.

Vai ir iespējams mainīt Kremļa politiku?

22.06.2023

Mūsu šīs nedēļas raidījumā  starptautisko ekspertu viedokļi par Ukrainas uzsākto ofensīvu kaujas laukā. Vai ar Rietumu spiedienu ir iespējams mainīt Kremļa politiku? Cik ilgi mēs varēsim atbalstīt Ukrainu? Uz šiem un citiem aktuāliem jautājumiem atbildēs  starptautisko un drošības jautājumu ekeperts Tomass Pildegovičs.

Kas lasāms Abrenes atmiņu stāstos?

20.06.2023

Izdevniecībā "Latvijas Mediji" iznākusi Lindas Vorpes dokumentālā grāmata "Viņpus upes. Abrene atmiņu stāstos". Uz sarunu aicinām pašu autori, lai aprunātos par grāmata nevieglo tapšanas procesu un  Abrenes nozīmi latviešu vēsturiskajā apziņā.

Ludzā tūp 52 dorba vītys i ols vys vēļ ir popularuokais dzierīns

20.06.2023

Ludzā degradātajā teritorejā tikkū kai sataiseits ražuošonys komplekss kūka apstruoduošonai, īlīkūt 4,2 milj eiro, par pošu projektu i redzīni iz prīkšu viestej ituo projekta vadeituoja Ilona Igovena, bet kai pareizi vuoreit eistynu olu zyna stuosteit Bolvu nūvoda Bieržpiļa pogosta “Kolnasāta” saiminīks Dainis Rakstiņš.

Vai esam gatavi krīzes situācijām?

16.06.2023

Raidījuma gaitā iepazīsimies ar interneta portālu sargs.lv, kuru  izveidojusi un uztur Aizsardzības ministrija.

Pi myusu Latgolā: 6.raidījums

14.06.2023

Raidejumā dazynuosim, kū dareis naseņ sataiseituo Saeimys Vaļsts puorvaļdis i pošvaļdeibu komisejis Administratīvi teritoriāluos reformys rezultātu izviertiešonys apakškomiseja.

"Sarunas par Latgali un ne tikai" 2. raidījums

13.06.2023

Kalkūne ir Latgale vai Sēlija? Ko piedāvā  Raiņa māja Berķenelē? Vai Rainis runāja latgaliski? Kādas ir sēļu rakstura īpašības? Par to un daudz ko citu sarunā ar   kultūrvietas "Augustplatz" saimnieci Svetlanu Smirnovu un Raiņa mājas Berķenelē direktori Inesi Baraviku. 

Notikumi Ukrainā- starptautiskā reakcija

09.06.2023

Starptautiskā reakcija sakarā Kahovkas hidroelektrostacijas uzspridzināšanu Ukrainā.

"Sarunas par Latgali un ne tikai" 1.raidījums2

08.06.2023

Latviešu vēsturisko zemju likuma jēga un būtība izriet no Satversmes ievada, proti, “Latvijas valsts ir izveidota, apvienojot latviešu vēsturiskās zemes”. Tādēļ Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomes uzdevums ir padarītu redzamu Latvijas valsts un latviešu tautas vēsturisko dziļumu, saglabāt latviskuma daudzveidību, nostiprināt kultūrvēsturisko identitāti mūsu vēsturiskajās zemēs un vietējās kopienās.

« 1 2 3 4 ... 17 »
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top